Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:44

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Жовтень » 22 » Науково-технічна літня школа: підсумки
11:52
Науково-технічна літня школа: підсумки

Що спільного між алмазом та стержнем олівця? Вони мають однаковий хімічний склад. Алмаз та графіт, з якого виготовляють олівці, створені з атомів вуглецю. Щоправда розміщені вони в двох мінералах по-різному, а тому алмаз має найбільшу міцність, а графіт – найменшу. Через такі властивості діамант є найкоштовнішим каменем у світі. Втім досконалість не має меж, вважає школярка Марина Сіроткіна і працює над тим, щоб поліпшити властивості дорогоцінного каменю.
 

Марина Сіроткіна, учасниця літньої школи МАН
Как увеличить бриллианцию в алмазе с огранкой розой. Бриллианция – это так сказать смесь блеска и свет, светопреломления. Но в будущем я хочу работать над кислотной огранкой алмаза.

Юна ювелірка приїхала поліпшити свої знання до науково-технічної літньої школи, яку для допитливих учнів організувала поблизу Києва Мала академія наук. Тут Марина між лекціями та лабораторними відкрила в собі ще й творчі таланти – малює та складає вІрші.
 

Марина Сіроткіна, учасниця літньої школи МАН
Нам поставили задание – нас 28 человек в отряде – разделиться на четыре команды и каждой команде придумать девиз и название. Наша команда «Суптое». Вот здесь на плакате написано, это я его рисовала, мне помогали девочки из нашего отряда и мальчики. «Суп нам сили надає, ми команда Суптоє. Суп то є сила, краса та розум.

Суп чи не суп тому причина, але сили та розуму цим учням не позичати. Енергії стільки, що навіть на перерву їх не вигнати з класу, дивуються педагоги. Але мають пояснення такої допитливості.
 

Людмила Засєдка, вчитель Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім..Т.Г.Шевченка

Чесно кажучи, здавалося б абсурдним: хороші діти, які відпрацювали цілий рік і їх дьоргають серед канікул і ще кажуть, що треба десь там вчитись. Але справа в тому, що от таких талановитих дітей ми просто не можем вчити разом з звичайними дітьми. Їм треба спілкуватись, вони повинні бачити більше, вони повинні опановувати основи науки глибше.

Ось ця група молодих науковців пожертвувала перервою, щоб скоріше завершити лабораторну та отримати результати. Одними з перших вони готові їх озвучити.
 

Максим Андрущук, учасник літньої школи МАН
Ми визначили густину твердих тіл та рідин застосувавши метод гідростатичного зважування. Ми також змогли розрахувати солоність морської води і отримані дані збіглися із таблицею, похибки були мінімальні.

Лабораторна робота цієї групи також майже готова: вони визначали коливання пружинного маятника. Але перш ніж поділитися висновками, молоді науковці пригадують весь хід роботи.
 

Станіслав Шихов, учасник літньої школи МАН
Мы подвешиваем пружинный маятник, который состоит из пружины и груза, на датчик силы и выводим его из равновесия и с помощью прибора изучаем изменения.

 

Заняття тут проходять не менш емоційно, ніж відпочинок. Бувають і суперечки. Але в науці без них – ніяк, пояснюють школярі, адже не секрет, що істина народжується в дискусії. А поза навчальними кабінетами вони дуже дружні, незважаючи на те, що приїхали з різних куточків України: Марина, приміром, із Краматорська, а Максим – з Волині.
 

Марина Сіроткіна, учасниця літньої школи МАН
С моим отрядом я очень сдружилась, не смотря на то, что мы говорим: я – на русском,они – на украинском, но я свободно розмовляю украинскою. В общем-то я думаю, не стоит сейчас политике уделять время, потому что мы в лагере, мы занимаемся научной работой, все здесь хорошие люди.

Мова у цих дітей спільна і вони чудово розуміють одне одного. Цієї мови ніде не вчать, з нею народжуються, а потім усе життя шукають тих, хто також її розуміє. Це мова любові до науки. Тут, у літній школі, нею вільно володіють усі.

 

Переглядів: 574 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК