Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:58

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 23 » Не для слабких...
10:48
Не для слабких...
Кров – не лише основа життя, але й матеірал для творчості. Ось ці картини сестри  - Світлана Донскова і Наталя Югова - малюють своєю кров’ю. Пояснюють - так можуть розкрити всю душу. За два роки створили 50 полотен. І в них є однодумці.
За 20 днів під наглядом медиків індієць Шихан Хусафні націдив зі свого організму чотири пляшки крові.  Нею намалював 56 портретів відомого політика і вирушив у мандрівку по школах, щоб незвичайними картинами закликати молодь ставати донорами.
Американець Роберт Шерер також малює кров’ю, але не своєю – інших людей, серед яких – хворі на СНІД. Так художник бореться із чумою ХХІ століття. Але такі сміливці - рідкість. Більшість людей бояться навіть здавати кров на аналізи з пальця.

Юлія Бабійчук – медсестра

Бывает, когда мальчики у нас допризывники приходят, молоденькие, по 18 лет, слабенькие они, бывают сознание теряют. Конечно, у нас нашатырный спирт, все есть, сразу под рукой, мы первую помощь оказываем, на кушетку ложим.

Юлія Бабійчук – медсестра дев’ятої клінічної лікарні Києва. Робить аналізи вже 10 років. Щорічно через неї та її колег проходять 5 тисяч пацієнтів. І зомлівають не лише призовники. Процентів із 30-ть, особливо діти, впадають в істерику, побачивши ланцета та змочену спиртом ватку. Але  нікуди не подінешся – з дослідження крові починається діагностика.

Юлія Бабійчук – медсестра
Забор крови мы делаем для того, чтобы узнать, какие анализы у больного, чтобы потом скорректировать методы лечения, печеночные показатели, и урологические, группу крови определяем, ашбсантиген определяем, и на рв делаем заборы.

Один з найважливіших аналізів – на рівень гемоглобіну. У нормі для жінок він становить – 120 -140 грамів на літр крові, для чоловіків - 135 – 160. Навіть незначні відхилення в той чи інший бік можуть бути ознакою серйозної хвороби.Тетяна Перехрестенко – провідний науковий співробітник відділення захворювань системи крові Інституту гематології НАМН України

Он участвует в транспорте кислорода, обмена кислорода и углекислого газа в организме. При его недостатке происходит явление гипоксия. Он не переносит нужное количество кислорода в органы ткани, и соответственно появляются определенные симптомы. 

Підвищений рівень гемоглобіну буває через велике  фізичне навантаження, проживання або перебування на значній висоті - у гірських мешканців, в альпіністів, у льотчиків. Викликає збільшення кількості еритроцитів, згущення крові, вроджені вади серця, кишкову непрохідність, опіки, серцево-легеневу недостатність.
Знижений вміст гемоглобіну найчастіше спричинений нестачею в організмі заліза або вітамінів. Як наслідок -  симптоми  залізодефіцитної анемії, великої втрати крові, запального процесу в кишківнику, аутоімунних порушень, злоякісних патологій крові.

Тетяна Перехрестенко – провідний науковий співробітник відділення захворювань системи крові Інституту гематології НАМН України
При сниженном гемоглобине как правило чувствуют общую слабость, утомляемость, головокружение может быть. В зависимости от уровня снижения гемоглобина. При повышенном гемоглобине, выше нормы, симптомы – повышение артериального давления и тяжесть в голове.

Аналіз на гемоглобін роблять звичайним способом – проколюють палець, збирають кров – мінімум 10-ть мілілітрів, передають до лабораторії. За дві години – результат готовий. Найчастіше людина робить цю процедуру раз на два роки..

Тетяна Перехрестенко – провідний науковий співробітник відділення захворювань системи крові Інституту гематології НАМН України
Хотелось бы, чтобы пациенты хотя бы раз в год проводили какое-то диспансерное обследование, в том числе и сдавали общий анализ крови. Недостаточно проверять только уровень гемоглобина, это всегда должно быть определение уровня тромбоцитов, лейкоцитов, и формулы крови.

Брак часу та побоювання отримати не свої аналізи з чужими хворобами – ось той паркан, який віднедавна виріс між лікарнею і людьми. Тож і доводиться вигадувати все нові й нові прилади, щоб зайвий раз не зустрічатися з лікарем. Але уникнути проколювань пальця або вени нікому не вдається. 
Виміряти рівень гемоглобіну можна і вдома на портативному  аналізаторі. В нього є пам'ять  на шістсот аналізів із зазначенням точної дати і часу проведення. Коштує дорого – від 1000 доларів, і передбачає взяття проби з пальця.
Використати такий прилад – майже те саме, що зробити дослідження крові в будь-якій лікарні - шкіру проколювати все одно доведеться. Тож навряд чи він стане популярним. А ось  зовсім новий спосіб - без фізичного втручання в організм - який пропонує  юний науковець матиме майбутнє.
Переглядів: 1566 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК