Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:16

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Грудень » 28 » Така нетрадиційна електрика
11:18
Така нетрадиційна електрика
Ще у глибоку давнину мешканці середземноморського узбережжя помітили дивну річ: після купання в морі в них зникали деякі хвороби – головний біль, захворювання суглобів і навіть параліч. Виявилося, що такий ефект дають електричні риби: коли вони торкаються тіла людини, скорочуються м`язи, виникає відчуття оніміння та заспокоєння болю. Тоді люди зрозуміли: струмом можна лікувати.

Нана Войтенко, заступник директора Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України

Токи малых напряжений, малых амплитуд не опасны. Токи совсем малых напряжений даже используются в медицине, например, в таких процедурах физиотерапевтических как электрофорез, с помощью которых можем доставить лекарство к определенному месту через кожу.
Чаще всего так лечатся заболевания, связанные с нарушением проведения импульса по нервному волокну, таким образом мы стимулируем работу нерва и улучшаем нервное проведение.


Школяр із Миколаївщини Денис Диба зацікавився електротерапією торік. Його увагу привернули портативні прилади – електростимулятори, які завжди можна мати під рукою. Учень Малої академії наук  розробив свою версію такого апарата.


Денис Диба, учень Малої академії наук України

 Называется он биорезонансный электростимулятор. Он лечит человека микротоками: когда проходять микротоки через организм человека, он убивает вредные микробы и паразитов, которые постоянно есть в человеке

Прилад складається з корпусу, в який поміщено генератор, таймер, підсилювач струму та звуковий індикатор. Від корпусу відходять електроди, через які струм підводять до людини. Генератор формує сигнали з частотою 30-40 кГц, далі вони підсилюються і подаються на клеми. Світлодіод на корпусі пристрою подасть знак, що лікування розпочалося, а про його завершення повідомить звуковий сигнал.

Молодий науковець стверджує: коли крізь організм проходить стум дуже малої частоти, гинуть бактерії, які викликають різні захворювання. Для самої людини такий струм не шкідливий, навпаки – корисний: можна позбавитися таких недуг як екзема, псоріаз, герпес, запалення носоглотки, головний біль тощо. До того ж прилад дуже простий у користуванні.

Денис Диба, учень Малої академії наук України

Он фиксируется вот такими клеммами на запястья или вокруг очага заболевания. Если у вас поражено колено, привязываете один ниже, один выше и включаете. Работает он 10 минут, потому что больше нельзя, иначе негативно влияет на организм.  Включается этими микротоками, которые проходят определенные диапазоны частот, которые подобраны.

За основу Денис узяв іноземний аналог електростимулятора, але розробив свої мікросхеми і значно здешевив прилад. Якщо за кордоном ціна таких пристроїв сягає 2-ох тисяч доларів, то цей коштуватиме не більше за 50-т. Щоб ним користуватися, припис лікаря не потрібний. Важливо дотримуватися елементарних рекомендацій: не застосовувати прилад довше ніж 10 хвилин на день, обов’язково проводити очищення – приміром, настоями трав, а головне – слід прислухатися до свого організму, адже така терапія підходить не всім.


Ольга Яремчук, керівник секції фізики МАН м. Миколаїв

Для декого все ж таки є протипоказання. Я вважаю, що це, насамперед,  люди з підвищеним артеріальним тиском, бо дія електричного струму завжди впливає на рух частинок крові. І взагалі протипоказання є.

Якщо прилад людині протипоказаний, вона відразу це відчує: будуть неприємні поколювання. Звичайно, щоб вилікувати складне захворювання – той же псоріаз – лише цього методу замало. Але, приміром, з головним болем електростимулятор упорається за лічені хвилини. До того ж ще й підвищить імунітет.


Денис Диба, учень Малої академії наук України

Вообще он полезен пожилым людям – у  них частые головные боли, они больше страдают. А поскольку он дешевле, каждый сможет себе его купить.

МАНівець каже: струму боятися не варто, але підкреслює: лише невеликі частоти можуть бути корисними. Те, що розряд великої сили може вбити – знає кожен. І «живе» електрика не лише в дротах і розетках, а й у природі – приміром, у блискавці.


Нана Войтенко, заступник директора Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України

Молния – это тот же электрический ток, только с очень мощным разрядом, очень кратковременным.  На самом деле после удара молнией погибают не больше 30 % пострадавших. И более того, чаще всего это происходит потому, что никого не оказалось рядом, кто бы смог запустить сердце, потому что при ударе молнией немножко по-другому происходит нарушение: кроме непосредственного влияния на части нервной системы, еще может происходить влияние на сосудистую и сердечную систему.

Канадський майор Саммерфорд тричі  з інтервалом у шість років ставав жертвою блискавки. Від електричних розрядів тіло чоловіка поступово паралізувало, а останній удар став фатальним – майор помер. Але й після смерті стихія не лишила Саммерфорда у спокої: громовиця поцілила в його могильну плиту і вщент її зруйнувала. А ось американець Рой Салліван потрапив до книги рекордів Гіннеса як людина, що вижила після семи ударів блискавки, за що й дістав прізвисько «громовідвід». Між іншим, вогняна стріла більше «любить» чоловіків: їх вона вражає у вісім разів частіше, ніж жінок.

Але бувають випадки, хоча й дуже рідкісні, коли блискавка не вбиває, а навпаки – виліковує від важких хвороб чи розкриває таланти в людині. Так сталося із журналісткою Наталкою Сокуренко. В дитинстві лікарі поставили їй діагноз ревматизм. Пригадує, як мучилася від болю в ногах. Та одного разу Наталка із сусідкою потрапили під страшенну зливу.

Наталя Сокуренко, журналіст

Ми вирішили заховатися від дощу під шовковицею. Жінка притулилася до стовбура, а я як дитина вирішила зірвати лист лопуха, мовляв, прикриємо ним голову від дощу. І тільки-но я нахилилася за цим лопухом, в дерево вдарила блискавка. Вона пройшла крізь тіло цієї жінки і через мої босі ноги ввійшла в моє тіло і вийшла через лівий бік, бо я на нього якраз упала.

Сусідку так і не врятували – вона померла. Наталка кілька днів пролежала з високою температурою, а коли прийшла до тями, відчула себе іншою людиною. Високий розряд електрики  повністю вилікував її ноги, минувся біль. Та зміни відбулися не лише з тілом.


Наталя Сокуренко, журналіст

У мене відкрилися якісь несподівані таланти: я почала писати вірші, пісні, співати, намагалася танцювати. Головне, на шкільних іспитах стовідсотково вгадувала номери екзаменаційних білетів.

Уже тридцять років Наталка - успішний журналіст і досі пише вірші й пісні. І все - завдяки електричному розряду блискавки, переконана жінка. Лікарі кажуть: цей феномен можна пояснити.Нана Войтенко, заступник директора Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України

Если произошло какое-то влияние на конкретные сосуды в головном мозге, которые стали хуже работать, и это привело к тому, что какая-то определенная часть мозга меньше снабжается кислородом. А в это же самое время другая часть мозга ввиду запуска компенсаторных механизмов больше снабжается кислородом, например, как раз та, что ответственна за ту сферу человеческой деятельности, которая связана с литературными талантами, и она активизировалась.

Утім природну стихію неможливо контролювати: вб’є блискавка чи пожаліє – це вже як розпорядиться доля. Наука ж стверджує – і це доводить молодий науковець Денис Диба – струм можна приручити і використовувати на користь людям у багатьох сферах.

Якщо Денис Диба пропонує лікувати людей струмом, то його колега, теж учень Малої академії наук Олександр Козлов пропонує спосіб уникнути хвороб за допомогою тієї ж електрики. Здоров’я великою мірою залежить від якості води. А визначити її можна, помістивши рідину в електричне поле.

Олександр Козлов, учень Малої академії наук України

В рідинах є так звані мулони, вони вишиковуються вздовж силових ліній магнітного поля, яке виникає під дією високої напруги, і вода перетікає вже зі склянки в склянку.

Установка називається електростатична помпа, а по суті – це дві склянки з водою, до яких подається напруга. При цьому між посудинами виникає електростатична взаємодія і рідина перетікає з однієї в іншу. Такий фокус може багато про що розповісти.


Олександр Козлов, учень Малої академії наук України

Якщо у воді буде багато солей різних, або поверхнево активні рідини, то дослід не буде відбуватися. Я пропоную це використовувати для дослідів на якість води, на чистоту рідин, наприклад, того самого гліцерину, або олії.

Тобто, якщо під дією напруги вода перетікає зі склянки в склянку – вона чиста, якщо ні – отже, є домішки. Але, виявляється, електричне поле діє не лише на рідини, а й на рослин.


У рослин, що ростуть під високовольтними лініями, часто трапляються різні аномалії. Приміром, у квітки гравілату кількість пелюсток може збільшитися від 5 до 25. А якщо проводити електрику крізь ґрунт, можна пришвидшити ріст рослин. Це підтверджує експеримент із морквою, біля якої встановили металеві електроди і пропускали струм. В результаті маса деяких морквин сягнула 5-ти кілограмів. Науковці пояснюють: під дією електричного поля виникає різниця потенціалів між рослиною і атмосферою, тож фотосинтез пришвидшується.

Електрика діє не лише на рослини, а й на їхнє насіння – виявляє найбільш продуктивне. Цю властивість давно помітили агрономи і вирішили її використовувати для сепарації.

Юрій Герасимчук, заввідділу ННЦ «Інститут механізації і електрифікації сільського господарства»

Коли потік насіння попадає в електричне поле, то відбувається його зарядження й поляризація. Залежно від посівних і врожайних властивостей ці процеси різні для окремих насінин. Далі вони потрапляють в електричне поле, в результаті чого траєкторія їхнього руху відрізняється.

Науковці аграрної академії наук ще з кінця минулого століття працюють над створенням електросепаратора. Спочатку розробили установку для великих господарств. Зараз орієнтуються на селекціонерів.

На відміну від механічних, в елекросепараторах враховуються ще й електричні властивості рослини – провідність та діелектрична проникність. Під дією електричного поля утворюється так зване віяло, насіння притягується до електрода, на який подається висока напруга. На певній відстані від електрода встановлено перегородку, яка розподіляє насіння на кілька фракцій.

Юрій Герасимчук, заввідділу ННЦ «Інститут механізації і електрифікації сільського господарства»

Ставляться розподільчі перегородки або класифікатори - і потрапляють у ці класифікатори приблизно з однаковими посівними і врожайними властивостями.

У цьому електросепараторі таких класифікаторів чотири – вони розподіляють насіння на стільки ж фракцій. В останніх – одні домішки, у перших двох  –  найкращої якості. Саме його і використовують для сівби.  Завдяки такому відбору врожайність можна збільшити вдвічі. Особливо, зернових  культур.


Юрій Герасимчук, заввідділу ННЦ «Інститут механізації і електрифікації сільського господарства»

Тут можна сортувати насамперед пшеницю, ячмінь, рис, горох і кукурудзу. Свого часу використовували і для цукрового буряку, для технічних і овочевих культур. Їхня специфіка  в тому, що в підготовчій роботі – завантаження, транспортування – треба враховувати властивості насіння, бо  конструкція електросепаратора призначена передовсім для зернових культур.

Головне в електросепараторі те, що він значно полегшує роботу агронома і жодним чином не шкодить рослині. Струм, який ми звикли сприймати як небезпеку, виявляється, може бути корисним – і рослинам, і людям. Це довели розробки і молодих науковців, і їхніх старших колег. Головне, правильно з ним поводитися!
Переглядів: 2201 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК