Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:07

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Липень » 11 » Нове світло для нових АЗС
21:05
Нове світло для нових АЗС
Бензин спершу продавали в … аптеках. 1888-го року аптека німецького містечка Віслох стала першою газо-бензиновою станцією. Окрема АЗС з’явилася лише 1907 року у США. А вже за 2 десятиліття на заправках засяяли великі рекламні вивіски та світильники. Саме завдяки цьому АЗС відрізнялися одна від одної – і водії обирали ті станції, де освітлення було яскравіше. Нині це теж не лише комфорт для клієнтів, а й прагнення виділитися з-поміж конкурентів. Та вартість такої ілюмінації іноді «кусається».


В Україні близько 6000 АЗС. Щороку кожна споживає від 150 до 800  тисяч кіловат-годин електрики. Вартість  кіловат-години – майже гривня. Найбільше енергії йде на освітлення та рекламну ілюмінацію.
Але все це можна здешевити,  переконаний учень Малої академії наук Давид Кулик. Він запропонував економ варіант енергетичних витрат.

Давид Кулик  – учень  Малої академії наук України

Цей прилад буде працювати за рахунок користувачів. Коли машина заїжджає, вона освітлює фотодатчик своїми фарами -  і загорається світло на встановлену витримку. За допомогою регулятора буде підбиратися оптимальна витримка освітлення. В нашому випадку – від 10 секунд до 10 хвилин.

Конструкція елементарна й дешева, складається з найпростіших деталей. Їх можна знайти в будь-якому радіоательє: транзистори, резистори, конденсатори та мікросхеми. Прилад потужністю 1000 ват живитиме 10  ламп по 100 ватів – це середня кількість світильників на будь-якій АЗС. Встановлювати його Давид пропонує на в’їзді до заправки.


Давид Кулик  – учень  Малої академії наук України

Навіть без підрахунків видно, що вигода буде велика: так світло горить цілу ніч, а так буде горіти, тільки коли користувач на заправці. Економиться велика кількість енергії.

Більш економні системи вже починають монтувати в Україні. Технології, щоправда, використовують іноземні – російські та європейські.


Олег Левченко – виконавчий директор мережі АЗС «КЛО»

На трассе или в городе ночью, когда нет большого потока автомобилей, зачем освещать пространство под навесом на 100% мощности всех светильников. Для этого есть система датчиков движения, которая работает в инфракрасном диапазоне и позволяет снизить потребление электроэнергии  еще на 50 процентов благодаря тому, что светильники работают на 30% своей мощности, когда нет посетителей на заправке.

Найпростіший спосіб зекономити на освітленні - замінити лампи. Зараз вони переважно ртутні, натрієві та метал-галогенові. На зміну їм приходять ефективніші світлодіоди.


Євген Чорний – директор компанії з продажу освітлювального обладнання  

Они имеют много преимуществ перед обычными источниками света: у них выше надежность, больше срок службы, не нагретых до высокой температуры частей, что хорошо для таких объектов повышенной опасности, как автозаправки, где есть легковоспламеняющиеся жидкости.

Олег Левченко – виконавчий директор мережі АЗС «КЛО»

Самые эффективные светильники на светодиодах выдают уже на сегодняшний день порядка 150 люмен на ватт затраченной мощности. Лампа накаливания, обычная наша лампочка Ильича, выдает 15 люмен на ватт затраченного электричества.  

Світлодіоди  порівняно з неоном дають до 90% економії електрики, до того ж мають широку гаму кольорів  - понад  16,7 мільйона відтінків. Та лише потужні мережі АЗС можуть собі дозволити світлодіоди. Вони у два, а то і в десять разів дорожчі за звичайні світильники.


Олексій Кот – начальник АЗС «Авіаком»

Мы пытались просчитывать новые технологии. В основном сейчас идут диодные лампы, но они окупаются, если, к примеру, поменять на нашей АЗС все освещение, лет 15.

Тож поки на АЗС шукають способів зекономити, розробка  МАНівця Давида Кулика вже готова до застосування. Для  багатьох заправок цей винахід може стати розв’язанням енергетичної проблеми. На впровадження приладу не потрібно великих коштів. До того ж він одразу дасть 40-50% економії.

Переглядів: 1064 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК