Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:44

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Травень » 5 » Нові ідеї у вітровій енергетиці
12:15
Нові ідеї у вітровій енергетиці

У 13 сторіччі тайфун двічі знищував армади кораблів монгольського флоту, який плив завойовувати Японію. Вдячні японці прозвали той буревій  "божественним". Сьогодні на вітер також особливі сподівання - він має врятувати планету від енергетичного голоду. Вже зараз деякі винахідники пропонують отримувати мільярди кіловатів зі стратосферних повітряних потоків на висоті до 20 кілометрів. Українці ж переконують – не потрібно лізти так угору: весь потенціал альтернативної енергетики - тут, на землі та біля її поверхні.
 

Олексій Карук – учень Малої академії наук України
Це вітроелектростанція гірляндного типу. Вона складається з декількох невеликих вітряків – роторів Савоніуса, які сумарним моментом виробляють електроенергію з вітру.

 

Олексій Карук, учень МАН, разом зі своїм учителем, розробили вітроелектростанцію нового типу. Складається вона з опори, на яку кріпляться троси. На них розташовані вітроколеса – ротори Савоніуса.  
 

Ротор Савоніуса - складова частина вертикально-осьового вітрогенератора у вигляді двох зміщених напівциліндричних лопатей. Серед його переваг - відсутність системи орієнтації щодо вітру, низька технологічність виготовлення лопаток, робота в широкому діапазоні вітрів.
Коефіцієнт використання енергії вітру в такого вітроколеса в півтора раза більший, ніж у звичайного карусельного колеса, каже молодий науковець.

 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді
В цьому випадку є такі переваги – генератор розташований на землі, не треба монтувати на висоті, зверху знаходиться лише один підшипник. І на цьому підшипнику висять 10-15, скільки залежить від висоти цієї вежі цих вітроколес. Їх механічний момент збирається і передається великому генератору, який розташований на землі.

 

Зазвичай, половина вартості вітроустановки – це вежа, яка тримає вітряк. Якщо раніше одна опора тримала один вітряк, то в такій системі може витримувати і 40 вітроустановок.
 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді
Якщо таких гірлянд є кілька, симетрично розташованих, то вони тримають цю вежу. Вони є одночасно відтяжками, які тримають вежу, і вона легко витримує ураганні шквальні вітри.

 

Коефіцієнт корисної дії таких вітрогенераторів нижчий, як у звичайних систем. Але в підсумку – вироблена електрика буде дешевшою.
 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді
Тут можуть працювати дешевші ротори, бо ми захоплюємо великий простір, нам не треба ганятися за ККД.  Тут простір нічого не вартий. Можна з меншим ККД виробляти більше енергії, якщо захопити більший простір.

Олексій Карук – учень Малої академії наук України
Можливо використовувати шматки алюмінію або пластику для лопатей, ми використовували звичайні алюмінієві білі листки, які просто згинали і  вішати  на гірлянди. Її можна зібрати навіть дома, без жодних складнощів.

 

Великий недолік установок на основі ротора Савоніуса - низький коефіцієнт використання енергії вітру,  погоджується Микола Шехайлов з Інституту відновлювальної енергетики. Хоча, якщо застосувати його в гірлянді, як це пропонує Олексій Карук зі своїм вчителем, можна досягти і  показника  30%.

Микола Шехайлов – науковий співробітник відділу вітроенергетики Інституту відновлюваної енергетики
Будь-яка  ідея має право на життя. По-перше, потрібно найти таке місце. У нас був один співробітник, так він пропонував - дві гори, натягувати таку гірлянду.

 

Окупність нової установки у промисловому використанні - 5-6 років, тоді як традиційної – цілих 20, підрахували винахідники. Дослідний зразок уже дав перші вати на світлодіодний ліхтар. Зараз учень та науковий керівник працюють над удосконаленням проекту – планують до енергії вітру долучити і світло сонця. Збиратимуть альтернативні кіловати з фотоелементів, які розмістять на опорі та гірляндах установки.

Переглядів: 919 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК