Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:45

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Травень » 12 » 3D-електрод - нове очищення води
14:08
3D-електрод - нове очищення води

Яскраво червона, зелена, а то й чорна вода в багатьох водоймах Китаю – нині майже звичне явище. Так само як і мертва риба та згнилі водорості. І до речі, третини видів риб там уже не знайдеш. А все – через величезну кількість промислових об’єктів, які скидають брудну воду у річки. За стандартами підприємства повинні її очищувати, а найкраще – використовувати у замкненому циклі. Звичайно ж, це проблема не лише Китаю, а й усього світу.
 

Вероніка Жукова, асистент кафедри екобіотехнології та біоенергетики НТУУ «КПІ»
Ідеально – це звичайно оборотна система, тобто вода очищається і знову повертається  на водопостачання підприємства, для опалення, певних процесів технологічних. Наші підприємства намагаються так робити, але їхнє обладнання і методики - ще з радянських часів.

 

А оскільки останніми роками з’явилося чимало нових видів забруднень, то й способи боротьби з ними мають бути сучасні – вважає молодий науковець Віктор Куриленко. Він якраз і розробив новітню технологію очищення технічної води.
 

Віктор Куриленко, учень Малої академії наук України
 Можно очистить от довольно широкого спектра за счет того, что объединяются три способа очистки – это от ионов тяжелых металлов, солей, коллоидов, жиров, органических, биологических загрязнителей.

 

Боротися з усіма цими забрудненнями допоможе ось такий 3D електрод – винахід Віктора. Відповідно й метод, яким він пропонує очищувати воду, – електроліз. Науковець придумав, як процес здешевити і зробити більш ефективним.  Перший секрет – матеріал і форма електрода.
 

Віктор Куриленко, учень Малої академії наук України
 Он сделан из алюминия, так как использование алюминия дает возможность проведения еще одного способа очистки воды. Я исследовал несколько форм возможных для повышения эффективности процесса электролиза. Это может достигаться увеличением собственной площади поверхности электрода, соответственно увеличением площади реакции. Я выбрал именно трехмерный.


З цього випливає і другий секрет Віктора: електрод дає змогу одночасно проводити три способи очищення – електроліз, хлорування і коагуляцію, при якій маленькі частинки бруду злипаються і утворюють більші. Зараз усе це роблять окремо.


 

 

Вероніка Жукова, асистент кафедри екобіотехнології та біоенергетики НТУУ «КПІ»
Процеси ідуть послідовно, тобто вода спочатку очищується від одного забруднення, відходить на інше, на інше, на інше. Звичайно є, зрозуміло, якщо ми очищаємо від завислих речовин, ми відділяємо завислі, отримуємо осад і воду чисту – вода далі пішла.


І що важливо – всі ці процеси тривалі та дорогі. Саме тому ними часто нехтують.

Олександр Богорош, професор Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ»
 Воду очищают обычно добавками какими-то в воду с тем, чтобы была коагуляция и осели осадки, в осадки, осели все примеси. Второй способ – это продувание, скажем, газами, это тоже на каждом пузырьке оседают микрочастички и тоже они очищают воду. Тепловые процессы – это общеизвестные  выпаривание или просто подогрев.


Об’єднавши три способи в один, Віктор фактично відкрив новий метод очищення. Тепер воду досить лише підігріти, додати звичайної солі й занурити в розчин 3Д електрод.


Віктор Куриленко, учень Малої академії наук України
 Хлорирование является тем, что в раствор до этого добавляется совсем немного хлорида натрия, то есть обычной поваренной соли, во время электролиза образуются пузырьки газа, соответственно образуется пена и в пену переходят загрязненные вещества, так как пузырьки газа цепляют к себе, захватывают с собой загрязненные вещества.


За свою розробку Віктор уже отримав два патенти – за сам електрод та за метод очищення. Здобув кілька медалей на міжнародних конкурсах. Але на цьому не зупиниться: має ідею, як удосконалити винахід, а тоді вже й почати впровадження. Переконаний: підприємства зацікавляться, адже самі розуміють: мають працювати на користь людства, а не на шкоду.

Переглядів: 684 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК