Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:11

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Новий тип металу загоїть людські кістки
14:48
Новий тип металу загоїть людські кістки
У світі винайдено новий тип кристалічного металу. Унікальність новинки  у його пам’яті. Завдяки своїй структурі такий метал запам’ятовує будь-яку форму, яку йому нададуть. Приміром, після навмисного згину він повернеться до попереднього стану. Таке відкриття вчених Університету Міннесоти назвали «мартенситом».
На даний час мартенсити металу виготовляють з суміші нікелю і титану. При нагріванні та охолодженні  до певної температури атоми металу змінюють стан. Так матеріал може утворювати  нову форму десятки тисяч разів і при цьому не втрачає своїх характеристик.
Унікальність цього металу відкриє нові горизонти в хірургії. Він  здатен не лише замінити необхідні людині протези, а й допоможе в загоєнні кісток. А приміром, оправа окулярів з такого металу одразу «запам’ятає» свого власника та ідеально пристосується до його обличчя.
Мартенсити можуть стати незамінними в  космічних апаратах, реактивних двигунах, різній  електроніці. Також у матеріалах,  які реагують на зміну температури. Приміром,  тепличні вікна, що будуть виготовлені з мартенситів,  автоматично відкриватимуться.  
Проте у мартенситів є певний недолік. При частому нагріванні  та охолодженні всередині металу утворюється напруга. Саме вона здатна пошкодити його механічні властивості. Над усуненням цього  недоліку сьогодні і працюють науковці.

Переглядів: 860 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК