Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:06

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 29 » Органічний газ - як вдосконалити технологію виробництва?
13:17
Органічний газ - як вдосконалити технологію виробництва?
Американці здивували новим склом. Його виготовляють із картопляного лушпиння, бананових шкурок та інших органічних решток. Їх подрібнюють, висушують, нагрівають до 3000 градусів, масу розливають у форми й отримують скло. Так у США не лише розвивають перспективну галузь, але й  борються із засиллям  харчових відходів, яких у самому лише Нью-Йорку за рік збирається 1,2 мільйона тонн, або 35 % від усього сміття. У сільських місцевостях органіки, зокрема тієї, що дає тваринництво, ще більше. І її сьогодні теж переробляють – на біогаз, який потім можна перетворити на електрику.


У Фінляндії, Швеції та Австрії -15 % енергії виробляють саме з органіки. У Німеччині вже встановили 9 тисяч установок, щоб біопаливом замінити 10% природного газу. Європейським лідером із продукування біогазу є Данія –  він покриває 20% потреб країни. А в Китаї діє програма розвитку сільської біогазової енергетики, згідно з якою випускають 16 мільярдів кубометрів біопалива щорічно - ним користуються  50 млн. людей.

Щоб отримувати біогаз, потрібно мати спеціальне складне обладнання. Один із його елементів – насос для подачі органічної маси. Від нього не в останню чергу залежить, наскільки ефективною буде біогазова станція.

Владислав Білик, учень Малої академії наук України

 Це поршневий насос для подачі органічної маси у гноєсховища, компостери, ферментери та інші споруди для зберігання, переробки органічної маси вологістю від 50 до 90 відсотків. В сільському господарстві для створення наприклад біогазу або всякі там органічні добрива»

Цей прилад  придумав Владислав Білик, учень МАН. Хлопець каже, ціни на біогазові установки  в Україні високі. Саме тому вирішив створити дешевше обладнання. Розпочав з насоса. Основна його перевага – універсальність, здатність працювати з будь-якою органікою.


Владислав Білик, учень Малої академії наук України

 Даний насос може транспортувати органічну масу, яка може бути рідкою, сипкою або в’язкою. Інші насоси можуть транспортувати або тільки рідку масу, або тільки сипку або тільки в’язку

Вологість речовини, яку може качати цей насос, - від 50 до 90 відсотків. Інші такої біомаси не «проковтнуть».


Ярослав Бабкін, комерційний директор компанії з вироблення біогазу  

 Традиционно все насосы работают в диапазоне от 90% влажности и выше. Есть пресшнековые насосы, которые могут перекачать более густое сырье, 85%, 86%. Но это уже очень мощные насосы, очень дорогие

Винахідник пояснив: секрет – у конструкції. Вона не складна, але забезпечує ефективну роботу.

Установка складається з корпуса, над яким розміщується бункер, а всередині – насос із кількома поршнями, привід насоса, клапан зі взаємно-перпендикулярними наскрізними отворами, привід клапана, патрубок, що з’єднується з трубою для подавання органічної маси.

Владислав Білик, учень Малої академії наук України

 У бункер завантажується органічна маса, далі він потрапляє у поршневі камери, поршень приводить у дію цю органічну масу і далі вона відправляється по трубопроводу. Цей насос його потужність при вологості органічної маси 50 % - це 135 кг за годину, а при вологості 70 % це 540 кг за годину.

Не лише конструкцією відрізняється цей насос від традиційних, а також і принципом роботи.


Володимир Єрмоленко, науковий керівник

Подача там здійснюється знизу вверх цієї маси – це складна подача, шнеком подати так не можна, потрібні певні зусилля і ми зробили макетну установку, яку випробовували на цьому ферментері. Вона показала свою робото здатність.  Влад розробив вихідні вимоги на цей насос, вони подані на наш машинобудівний завод, де в конструкторському бюро у технологічному відділенні розглядають можливість випуску таких насосів

Молодий винахідник уже отримав патент на свою розробку і наразі займається її впровадженням. Хлопець переконаний: зацікавлені знайдуться, адже сфера використання насоса широка. Він потрібен не лише для біогазових установок, але пригодиться і у виробництві органічних добрив, оскільки відходи бувають різні.


Ярослав Бабкін, комерційний директор компанії з вироблення біогазу  

 Органическая масса содержит в своем составе различное количество элементов. То есть она содержит протеины, карбомидгидраты, сбраживаемые волокна, сахара. В зависимости от состава этих элементов, можно говорить о качестве органической массы для того или иного применения

Ось на цій молочній фермі на Київщині, де тримають чотири тисячі корів, теж виробляють біогаз. Щодня мають 400 кубів гною і генерують 625 кіловатів електрики за годину. Обладнання – все німецьке. Коли його встановлювали, українського не було.


Михайло Усенко,  інженер-технолог фірми з виробництва біогазу  

Навоз подается по трубопроводам канализационно-насосной станцией с фермы на приемный резервуар биогазовой установки, где происходит подогрев до температуры 20-25 градусов, после чего загрузочным насосом подается в ферментатор

У ферментаторі і відбувається основний процес: під дією бактерій із гною виділяється газ. Від того, наскільки ефективно насос подаватиме масу, великою мірою залежить продуктивність усього комплексу. На цій фермі  збоїв  у роботі немає, щоправда ціна установок «кусається» – два мільйони євро.


Михайло Усенко,  інженер-технолог фірми з аиробництва біогазу  

 На 5 коров не поставишь, а на село, где много частных дворов держит коров, свиней, немцы ставят. В Германии ставят такие станции небольшие, по 125 киловатт вырабатывают. И они просто работают как утилизация навоза и веществ.

Щоб на більшості  наших  ферм запрацювали біогазові установки, потрібно знайти спосіб, як цю техніку здешевити, кажуть спеціалісти. Тут би і став у  пригоді насос, розроблений МАНівцем Владиславом Біликом. Поки що молодий науковець не може назвати цінУ пристрою, однак зауважує: вона буде нижчою вже хоча б тому, що один такий насос може замінити кілька, призначених для подачі різної органіки. Але найважливіше, що крім продукування енергії, біогазові установки роблять ще одну дуже потрібну справу: бережуть наше довкілля.

Переглядів: 1246 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК