Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 07:00

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Вересень » 27 » "Пакет для слона" або матеріал товщиною в один атом
11:06
"Пакет для слона" або матеріал товщиною в один атом
Найміцніший метал – став найлегшим. Днями китайські вчені заявили про створення нового матеріалу, який одночасно може розтягуватися аж на 20 відсотків і при цьому не втрачає міцності. Його кубічний метр – важить лише понад півтора кілограма.  Приміром, лист товщиною як поліетиленовий кульок, здатний витримати вагу слона. Китайці відкрили секрет такого матеріалу – у його складі є графен, завдяки якому у світі буде зроблене ще не одне відкриття. До речі, вивчити властивості графену запропонували і українським науковцями. На що Європа не пошкодувала  мільярд гривень.
Франческо Бонакорсо – професор Кембриджського університету (Англія)

Кожен з нас видобував графен, коли писав олівцем на папері. У олівця є графіт. Слід, що залишається і є- графен. От тільки атоми в графені мають бути міцно скріплені, як в медових сотах. Товщина графену усього один атом. Виходить найміцніший, найгнучкіший електропровідний матеріал, який може бути застосований, як в електроніці, так і в механіці

Професор Бонакорсо з Англії досліджує графен упродовж 7-ми років. Зараз дивує ним українську молодь. Найуважніша слухачка Віра Шута. Їй всього 14, але з нанотехнологіями дівчина вже майже на «ти».

Віра Шута - учениця Малої академії наук України

Графен, це зовсім нова речовина, вона може бути вирішальною в майбутньому, наприклад, дуже швидкі транзистори, чутливі сенсори, біологічні, хімічні, також, гнучкі сенсори, це майбутнє.

Зараз графен у науковому світі – топ новина. Щороку вчені з усіх куточків планети проводять більш як 2 тисячі досліджень матеріалу. Результати вразили - з допомогою графену можна створити чорнило, яке проводить струм, або виготовляти тканини з обігрівом. Також: гнучкі монітори,  акумулятори великої ємності та сонячні батареї, що накопичують більше світла. Дослідні роботи вчені виконують за допомогою надточного обладнання.

Жанмаріо Мартра - професор Туринського університету (Італія)

При роботі з нанооб’єктами було би цікаво їх бачити, тому ми використовуємо високодозвільні мотоди електронної мікроскопії

Графен став головною темою міжнародної конференції з нанотехнологій, що проходила в  Україні.  Для молодих науковців – це унікальна можливість поспілкуватися з найрозумнішими людьми на планеті.


Олена Фесенко - менеджер проекту

Перші три дні були лекції видатних фізиків, які читали « основні напрямки по нанотехнологіях», друга частина - круглі столи, обговорювали тематику, молодь робила свої презентації, у нас є конкурс на найкращу доповідь

Леонід Яценко - директор Інституту фізики НАН України
Збільшується кількість молодих людей, які хотять займатися наукою, це тому, що Україна має таланти, діти талановиті, хочуть займатися наукою, краще стало матеріально, вже не така мала зарплата

Уже за рік українські вчені матимуть можливість здивувати закордонних колег своїми відкриттями у дослідженнях графену. Можливо саме Віра Шута та її колеги в майбутньому створять на основі цього матеріалу екран мобільного телефону, який не можна буде взагалі розтрощити. Принаймні, такі мрії в цієї молодої дослідниці.
Переглядів: 1386 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК