Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:43

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 3 » "Бензин", що плаває на поверхні
11:12
"Бензин", що плаває на поверхні
Одна з приток Десни - річка Стрижень - протікає через центр Чернігова. Щороку в липні ледь не всю її поверхню вкриває ряска. Раз на кілька років місто витрачає чималі кошти на очищення вод Стрижня. Виловлену ряску викидають на смітник. Юний дослідник Іван Ступа після піврічних досліджень з’ясував – насправді на смітник викидають гроші.
Іван Ступа - учень Малої академії наук, випускник Чернігівського ліцею з посиленою фізично-військовою підготовкою. Дослідив можливість виробництва пального з ряски і створив для цього спеціальний апарат. Також запропонував метод штучного вирощування водної рослини.Іван Ступа – учень Малої академії наук України

Ряска містить крохмаль в собі, і відповідно з неї, як і з будь-якої речовини, яка містить крохмаль, можна добувати спирт. А вже після цього спирт змішується в певній пропорції зі звичайним пальним, і отримується пальне, на якому можуть працювати автомобілі.

Процес виготовлення пального з ряски надзвичайно простий. Спочатку роблять етиловий  спирт. Для цього зібрану ряску перетирають і дістають крохмаль. До нього додають реагент бродіння солодове молоко – суміш ячмінного, житнього та просяного солоду. Завершальна стадія – перегонка ряскової браги – повторюється кілька разів: для отримання очищеного спирту.

Із трьох кілограмів ряски, каже Іван, виходить літр етилового спирту. Далі його змішують зі звичайним пальним. Пропорція – 95% спирту, 5 - пального. На ті ж 5 процентів зростає і потужність двигуна, бо спиртова суміш має високе октанове число. Виготовлений бензин не шкідливий для довкілля, бо в процесі його згоряння виділяється лише вода та вуглекислий газ. Не шкідливий він і для авто, бо не утворює нагару.  

Іван Ступа – учень Малої академії наук України

Спирт, він не так активно горить, тобто потрібен якийсь домішок пального для більш  активного горіння, щоб запалення відбувалося краще, і так далі. 06.00 Карбюратор потрібно налаштувати так, щоб більше кисню подавалося, тому що спирт він не так активно горить як звичайний бензин.

Вартість пального з ряски – від 6 до 9 гривень за літр, залежно від масштабів виробництва.


Іван Ступа – учень Малої академії наук України

Для середнього підприємства, де вона б виростала на квадратному кілометрі, потрібно щоб постійно працював ректифікаційний апарат, потужністю – 10 літрів за годину. І його б в принципі було б достатньо, щоб безперебійно переробляти цей спирт.

Єдина проблема, з якою зіткнувся Іван, де брати сировину взимку, коли водойми замерзають. Його пропозиція – вирощувати ряску у приміщеннях.
Підійдуть закинуті склади, ангари. Там можна розмістити ряди стелажів з лотками з ряскою.
У воді створюється відповідне середовище, подається необхідна кількість тепла і світла. З лотка на 1 квадратний метр можна отримувати 2.7 кілограма ряски за рік. За цей же час приміщення площею 1 квадратний кілометр і заввишки 3 метри може дати 14 тисяч літрів спирту.

Сьогодні етиловий спирт масово  виготовляють із картоплі та зерна. Але науковці виявили, що в тій же кукурудзі крохмалю, який є сировиною для етанолу, у 6 разів менше ніж у рясці. А відтак, спирт із ряски буде дешевшим ніж із зернових.  
Поки що учень свою розробку не пропонував нікому. Каже, щоб реалізувати ідею, потрібні значні інвестиції. Але й вигода велика. Тож Іван не сумнівається, що ряска незабаром хоч трохи, але потіснить нафту з паливного Олімпу.
Переглядів: 2222 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК