Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 07:04

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 14 » Персональний стоматолог "у кишені"
22:08
Персональний стоматолог "у кишені"

Зубна емаль – найміцніша тканина людського організму, а в зубах міститься  99% усього кальцію, що є в організмі людини.
Першими лікувати зуби почали у Стародавньому Єгипті. Паста для їх чищення з’явилася там іще 5 тисяч років тому. У третьому тисячолітті до нашої ери дантисти навчилися і пересаджувати зуби. Зазвичай бідняки віддавали їх вельможам. Фараонам же вставляли штучні зуби зі слонової кістки.
За 5 тисяч років стоматологи відшліфували свої вміння. Але зуби від того не стали боліти менше. А найпоширеніша хвороба на планеті – гінгівіт, або запалення ясен.

 

Володимир Предько – лікар-стоматолог
Если имеется повреждение десны, вся внутри-ротовая инфекция через раневую поверхность проникает в человеческий организм. И все – и иммунная система страдает, и целый комплекс подключается заболеваний.

 

Але цій хворобі можна запобігти – переконані ось ці молоді науковці – Катерина та Мирослав. Демонструють невеличкий  портативний медичний прилад, який рятує від зубного болю та запалення ясен. Це спільна розробка школярів.
 

Катерина Рівна - учениця Малої академії наук України
За рахунок процесів діатермії він нагріває ці ясна, збільшується лімфообіг, більше стає лейкоцитів у крові, і сама причина зубного болю зникає на певний час.

 

За розміром, як звичайний маркер, але всередині – чи не складний комп’ютер. Винахід багатофункціональний. Працює на високочастотних коливаннях.
 

Мирослав Серженюк – учень Малої академії наук України
Ось ми бачимо оцей довгий електрод - за допомогою нього ми можемо лікувати запалення ротової порожнини. Тут є запобіжник, якщо ми його вимикаємо, натискуємо кнопку, і тут є світлодіодний фонарик, натискуємо, щоб краще було видно ротову порожнину. Ми можемо повертати цей електродик як нам потрібно, дивлячись яку частину ми хочемо лікувати.

 

 

Розробка має кілька режимів роботи. Якщо ввімкнути одне положення – у вас буде свій персональний стоматолог, а якщо інше – він перетвориться  на … косметолога. Тобто, прилад може лікувати не лише зуби, пояснюють молоді науковці.
 

Катерина Рівна - учениця Малої академії наук України
Діатермія - це усунення зубного болю та набряку ясен, коагуляція - це запаювання ран та порізів, деструкція - це видалення бородавок, рубців та швів.

Найбільша перевага приладу – компактність та ціна: його вартість у промисловому виробництві - до 150 гривень, порахували школярі.
 

Мирослав Серженюк – учень Малої академії наук України
Це був звичайний маркер, ми зсередини все повитаскували, усі частини, і почали складати. Всередині там знаходиться акумулятор, і різні схеми живлення.  Якщо використовувати його як деактиватор запальних процесів, або мікроплазмовий деструктор, то його вистачає на 10 повних процедур.

Катерина Рівна - учениця Малої академії наук України
Він складається з маленького електроду, який був створений для того, щоб видаляти бородавки точково, і для того щоб спаювати рани і порізи площиною. Також він має довгий електрод, який працює в цій порожнині рота, для того, щоб усувати зубний біль та запалення ясен.  Треба пару процедур до 5 хвилин - наприклад на видалення бородавок чи швів від рубців.

 

А наші предки про такі портативні прилади не знали – вони виводили  бородавки соком чистотілу. Сьогодні ера нових технологій – і недоліки шкіри вже лікують ультразвуком, а ще азотом та лазером.  

Тетяна Багмет – лікар-дерматокосметолог
Это может быть более старый метод – деатермокоагуляция, выжигание, это может быть криодеструкция, то есть, с помощью жидкого азота замораживаем этот элемент.

 

Олександр Васильчук – лікар-дерматовенеролог
Так называемый эрбиевый лазер, которым можно шлифовать кожу, выравнивать, а также удалять различные образования без повреждения кожи. Во время повреждения идет просто выпаривание – идет импульс световой энергии, который попадает и выпаривается послойно любую патологию, которую мы хотим удалить.

Косметологи за допомогою лазера творять дива – і омолоджують шкіру,  і видаляють глибокі шрами та бородавки. Але є проблема: цей прилад дорогий – коштує  десятки тисяч доларів. Відповідно й самі процедури не всім по кишені. Розробка молодих науковців  Катерини та Мирослава поки що не може замінити лазер у всіх цих косметичних процедурах. Втім, кажуть винахідники, для профілактики багатьох захворювань їхній портативний прилад  уже сьогодні потрібний. А тому не сумніваються, що незабаром він стане такою ж звичною побутовою річчю, як зубна щітка чи станок для гоління.  

 

Переглядів: 615 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК