Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 6 » Підсумки експериментування в німецькій X-LAB
15:21
Підсумки експериментування в німецькій X-LAB
Німецький вчений 18-го століття Георг Крістоф Ліхтенберг був дуже різноплановою натурою: зробив чимало гучних відкриттів у фізиці, написав низку сатиричних творів, став новатором у педагогіці: першим почав проводити експерименти з науковим обладнанням на лекціях. За все це він удостоївся двох пам’ятників у місті Геттінгені. Через хворобу хребта мав дуже низький зріст. Існує повір’я: хто сфотографується біля бронзової фігури Ліхтенберга, не виросте вищим за нього. Цього не злякалася українська школярка Юлія Кисиличак. Адже тут, у німецькій лабораторії XLab вона дуже підросла – перш за все як науковець.


Юлія Кисиличак, учасниця школи МАН

 Я була надзвичайно вражена масштабами тих лабораторій, які є тут, тим обладнанням, я побачила просто дуже хорошу працю співробітників. Зокрема хочу сказати, що наші вчителі дуже гарно нам все викладали, це було досить зрозуміло, хоч це і було на англійській мові.

Добре знання англійської було одним з основних критеріїв відбору учнів до літньої школи в XLab, адже тут потрібно не тільки спілкуватися іноземною, а й засвоювати матеріал.


Анастасія Горлова, учасниця школи МАН

 В школі нас не вчили деяких термінів саме на англійській мові і тому тяжко розуміти увесь матеріал на іноземній мові, але це безпосередньо дуже цікаво і мені дуже подобається.

Не лише школярі дістали задоволення від навчання у лабораторії. У викладачів так само лишилися гарні враження від роботи з українською групою.


Крістіна Віге, викладач XLab

Це дуже гарна група, дуже сконцентрована, яка задає багато запитань. Тому в мене склалося враження, що школярі - високо освічені і вивчили дуже добре цю тему.

Школярі щодня зранку до ночі невтомно працювали з незнайомим обладнанням та реактивами. Такий азарт легко пояснити: більшість із них мріють про професію лікаря. Як розповіла директор лабораторії Ева-Марія Неєр, XLab було створено саме для майбутніх медиків, для яких важлива не стільки теорія, скільки практика.


Ева-Марія Неєр, директор XLab

 Для медицини необхідні базові знання, як з біології, так і з хімії та фізики. На початку 90-х рр. кількість тих, хто вивчав цю науку, стрімко знижувалася. Я завжди була зацікавлена збільшити число студентів. Якщо ви дасте їм можливість провести самостійно експеримент – це відкриє їхній розум і зробить простішим розуміння теорії.

За два тижні в лабораторії учні відкрили для себе більше наукових секретів, ніж за роки у школі. МАНівці поділилися: їм було приємно відчути себе дорослими науковцями, які проводять серйозні досліди.


Микита Толіашвілі,  учасник школи МАН

 Лабораторія XLab - це просто Мекка для науковців. Учні, не те, що дорослі науковці мають можливість також використовувати ті самі препарати, ті самі реактиви, обладнання, які використовують вже науковці під час виконання серйозних дійсно робіт.

Можливо, в майбутньому саме завдяки літній школі в XLab хтось із них стане відомим ученим і зробить гучне відкриття в медицині. Хтось змінить професію і досягне успіху в іншій сфері. Але всі вони точно пам’ятатимуть ці два тижні дослідницького марафону, де багато що було вперше – перші справжні експерименти і серйозне обладнання, перший дорослий науковий досвід. А те, що було вперше, не забувається ніколи. 

Переглядів: 791 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК