Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Квітень » 13 » "Пігулка" проти "зайвого" вітру
14:46
"Пігулка" проти "зайвого" вітру
Людина безсила перед природними катаклізмами. Навіть не дуже потужний вітер може залишити нас без даху над головою. Між іншим до кінця 15 – го століття Європа майже не знала ураганів. Мореплавець Колумб зі своєю командою на острові Еспаньйола вперше побачив таку могутню стихію. Минули століття - і буревії  розгулялися на повну силу. А людство так і не навчилося з ними боротися.
Їх часто називають красивими жіночими іменами: Катріна, Айрін, Емілі, Марія, Офелія. Але з цими пані краще не зустрічатися: вони зносять усе на своєму шляху і навіть убивають. Це – урагани. До речі, феміністки виступають проти того, аби руйнівним стихіям давали жіночі імена. У цьому їх підтримує молодий науковець із Рівненщини Борис Левковський. Однак він  ставить перед собою і значно серйозніші завдання – протидіяти буревіям.

Борис Левковський – учень 11 класу Рівненського природничо-математичного ліцею та Малої академії наук. Розробляє оригінальні пристрої для боротьби з ураганами.


Борис Левковський, учень Малої академії наук України

 Урагани наносять величезні збитки. І наприклад, якщо зруйнує місто сильний ураган, то це мільйонні збитки. А людське життя взагалі не можна оцінити. Наші пристрої дозволяють зменшити енергію урагану до безпечного рівня і самі вони не є такі дорогостоящі

Молодий науковець знає: перемогти ураган важко, але можливо. Зі стихією потрібно боротися її ж методами. Саме тому Борис розробив пристрої, в яких енергія буревію знищує сама себе.

Систему пропелерів закріплено на вертикальній осі та поміщено у циліндричний корпус із соплом у нижній частині. Вертикальні пластини у формі латинської літери S приєднані нерухомо. Потрапляючи на них, вітер змушує обертатися вісь та пропелери, які струмінь повітря спрямовують униз через сопло. В результаті швидкість вертикального потоку урагану знижується – і він слабшає. За таким же принципом діють і установки з горизонтальною віссю.
Це макет вертикальної установки. Робоча модель буде заввишки 4 метри, в діаметрі - два. Звичайно, смерч, висота якого може сягати півтора кілометра, її зруйнує, але в Україні таких вихорів не буває. А ось із ураганами, навіть найсильнішими, пристрої впораються, каже Борис.
Для цього слід встановлювати почергово вертикальні та горизонтальні – так вони протидіятимуть різним напрямкам вітру. Молодий науковець переконаний: з його установками боротися зі стихією можна успішніше, ніж за допомогою сьогоднішніх світових методів.


Борис Левковський, учень Малої академії наук України

 Запропонували американські вчені метод – наприклад,  вивести в море армаду кораблів і перемішувати воду. Наливати на поверхню води гарячої, щоб унеможливити виникнення урагану. Є спосіб, російськими вченими запропонований, руйнувати із космосу ураган за допомогою високочастотного випромінювання. Ну або збивати лазером

Борис помітив тенденцію: ще кілька років тому урагани в Україні були не частими гостями. Навіть і метеорологи зазначають: у зв’язку з глобальним потеплінням стихія буде навідуватися до нас частіше. Юний дослідник вважає: захищати потрібно в першу чергу житловий сектор, щоб люди не лишилися без даху над головою.
Але краще розв’язувати проблему гуртом – самому боротьба зі стихію обійдеться дорого.

Вартість установки не перевищить тисячі доларів. Але ставити її одну на подвір’ї – не вигідно: потрібно мінімум чотири. Якщо ж об’єднатися із сусідами, можна спорудити своєрідну стіну із пристроїв – на відстані 50-ти метрів один від одного. Тоді кожна родина заощадить половину суми.
Андрій Малюга, завідувач лабораторії рівненської Малої академії наук України

 Якщо такі установки поставити на певній глибині, грубо кажучи ліс такий виставити, вони утворять з собою таку вітрову тіньову зону, аеродинамічну дію таку створять, за якою якраз і буде той захист і ті будинки отримають менший рівень ушкоджень, тобто вітер буде ослаблений, ураган буде ослаблений.

Свою спільну розробку Борис із наставником уже запатентували. А незабаром школяр повезе її на європейську конференцію молодих учених, де продемонструє світові - новий шлях розв’язання проблеми, яка стосується усього людства.

Переглядів: 1547 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК