Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:20

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Жовтень » 5 » Пити чи не пити...
08:59
Пити чи не пити...
Американська національна асоціація спортивних тренерів, до складу якої входять 33 тисячі досвідчених кваліфікованих інструкторів, дала відповідь на одвічне запитання всіх спортсменів: пити чи не пити воду під час тренувань? Пити. Півлітра за дві години до занять, склянку – за 10 хвилин, потім по склянці через кожні 20 хвилин тренування та ще як мінімум 700 мілілітрів після його закінчення. Наголошують: вода має бути чистою, але замовчують, де її брати. Простий і доступний вихід може підказати український школяр Даниїл Черевашко.
Даниїл Черевашко – учень 11 класу ліцею інформаційних технологій міста Олександрії Кіровоградської області, учень Малої академії наук. Розробив портативний фільтр для очищення води, яким, зокрема,  можуть користуватися спортсмени під час тренувань.

Даниїл Черевашко, учень Малої академії наук України

Хотілося б, щоб люди зрозуміли, що їм просто необхідна чиста питна вода щодня. Споживання питної води для мене як для спортсмена є дуже важливим, тому що після виснажливого тренування організм потребує чистої води.

Уже два роки Даниїл займається спортом: починав з карате, потім перейшов на бокс. Під час одного із тренувань, коли замучила спрага, йому спало на думку, що непогано було б мати під рукою малогабаритний прилад, який зможе швидко очистити будь-яку воду. Так розпочалося створення портативного фільтра для води, в основі якого інноваційна технологія.

Фільтр складається із трьох знімних частин: двох пластикових літрових посудин для води, між якими розташована керамічна мембрана діаметром 100 мм. Секрет мембрани– основне у винаході. Адже до її  складу входить ЕМ препарат, який сьогодні використовується у сільському господарстві для стимуляції росту рослин, знищення бактерій та підвищення якості врожаю. Коли вода проходить крізь мембрану, біопрепарат насичує її корисними мікроорганізмами і вбиває мікробів.
Будь-яка вода набирається у верхній резервуар. На нього потрібно натиснути рукою і вода просочується крізь мембрану, яка  утримує шкідливі домішки і насичує рідину корисними речовинами.  Далі  вона потрапляє в нижній резервуар, з якого й можна пити уже відфільтровану чисту воду.

Даниїл Черевашко, учень Малої академії наук України

Кераміка сама по собі дає можливість звільняти воду від радіонуклідів, фільтрувати її на атомарному рівні, а ЕМ-препарат дасть змогу очищувати воду від шкідливих бактерій і патогенних вірусів та важких металів. Вода буде не тільки придатною для пиття, а ще й корисною, тому що буде насичена молочнокислими бактеріями, які  просочуватимуться крізь мембрану.

Кераміку для очищення води використовують давно, каже Даниїл. Але досі її не поєднували з біопрепаратом. Тож рідина не лише стає чистою, а й збагачується більш як 80 корисними мікроорганізмами. Прилад відфільтрує літр за чотири хвилини. Годиться річкова, калюжна, дощова – будь-яка брудна вода.


Даниїл Черевашко, учень Малої академії наук України

Цей фільтр буде дуже корисний насамперед для спортсменів, військових, а також для туристів у походах, для дачників, для будь-кого, хто завжди хоче мати під рукою літр чистої питної води. Якщо використовувати в космосі, то можна брати габардинову мембрану,котра очищуватиме воду структуруванням, тобто будь-яка вода буде структуруватися і стане чистою. Навіть сечу можна очищувати в космосі габардиновою мембраною.

Експериментальним шляхом  школяр виявив: якщо мембрану зробити не з кераміки, а з тканини габардину, то фільтр можна використовувати у космосі. Цю ідею вже взяли до уваги в космічній агенції, адже й досі великою проблемою лишається забезпечення водою під час польотів у міжзоряному просторі. Тож наразі Даниїл за підтримкою Малої академії наук займається оформленням патенту на розробку. В майбутньому масове виробництво фільтрів хотів би налагодити в Олександрії: тут для цього є все необхідне.


Світлана Піскова, науковий керівник

Якби ми разом з державними структурами звернули увагу на такі дитячі розробки і безпосередньо на цю розробку, то б змогли вийти на міжнародний рівень у використанні цих фільтрів. Чому б не застосовувати власні розробки з тих матеріалів, що в нас є. Адже великі поклади глини є в нас у Кіровоградській області. Можна зробити пристрій більших розмірів і використовувати, як побутовий, вдома. В кожній квартирі, в кожному будинку повинен бути такий фільтр.

Молодий науковець зазначає, що ціна фільтра не перевищить 35 гривень, тоді як подібні прилади на ринку коштують щонайменше 100. Раз на сім місяців потрібно замінювати мембрану, але це всього 8 гривень. Зате поруч завжди буде вода не просто чиста, а й корисна – основа нашого здоров’я. А його за гроші не купиш.
Переглядів: 1561 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК