Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:04

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 18 » Плазма та газ з побутового сміття
15:20
Плазма та газ з побутового сміття
18 жовтня 2011 р. Учениця Малої академії наук Катерина Шумада Плазмовий газифікаторзапропонувала науковцям технологічну розробку плазмового перетворення побутового сміття на синтетичний газ. Про це юна винахідниця розповіла в інтерв’ю проекту Інтелект.UA. З її слів, відходи можна розігріти до космічних температур, в результаті чого матерія розпадеться на найпростіші елементи, які і утворять синтетичне газоподібне паливо.   
«У бак плазмового газифікатора подаються електричні розряди. Виникає плазма, яка розпікає сировину та розщеплює її на водень та моноокис вуглецю. А вже молекули цих речовин утворюють синтетичний газ. Добуте новітнім методом паливо матиме широкий спектр використання, бо за складом практично не відрізнятиметься від природного газу, якого видобувають зі свердловин. Штучний газ можна зріджувати, обігрівати ним житлові та промислові  приміщення, генерувати з нього струм», - пояснила К.Шумада. 
Дослідниця також зазначила, що даний метод утилізації сміття не з дешевих.  Плазмова газифікація потребує істотних інвестицій. Утім, сміттєві полігони в Україні накопичили стільки відходів, що в разі початку промислового виробництва синтетичного палива з безкоштовної сировини, вкладення в плазмову технології повністю себе виправдають вже за 5 років.
ПЛАЗМОТРОН«Це набагато краще, ніж розширювати сміттєзвалища та переносити їх  з місця на місце. Чи ще гірше витрачати кошти на спалювання побутових відходів, отруюючи довкілля. Адже, як відомо сміття самостійно не горить і для його спалення потрібен природний газ для так званого «підсвічування». За кордоном подібна екологічно практика давно себе віджила. Японія, наприклад, вже має два плазмових заводи, які за добу переробляють кілька сотень тон сміття і дають 12 МВт електроенергії. Канада наразі будує вдвічі потужніше підприємство», - зазначила К.Шумада. Вона розраховує, що її пропозицію підтримає, якщо не держава, то принаймні, приватний капітал, який визнає, що на плазмовій технології можна непогано заробити.
     К.Шумада, зокрема, нагадала про гучний сміттєвий скандал, що стався на її батьківщині – Тернопільській області. «Мешканці села Малашівці виступили мітингом проти розміщення поблизу селища нового полігону. В результаті, звалище, яке виникло стихійно, перенесли під інше село. Утім, і тамтешні мешканці теж висловили категоричний протест. Тож, дуже непросто знайти нове місце для скидання побутових відходів», - підкреслила К.Шумада.
Учениця МАН дослідила статистику, за якою тільки мешканці Києва щодня викидають 3,3 тис. тон побутових відходів. Загалом в Україні нараховуєтсья 35 тисяч несанкціонованих звалищ, на яких накопичилось 280 млн. тон відходів. Як вторинну сировину в нашій державі використовують лише 10-15% сміття.
За словами еколога Володимира Борейко, у Європі навпаки лише 10% побутових відходів потрапляє на полігони. Решту переробляють. При цьому, переробний бізнес у світі є одним із найприбутковіших.
За даними науковців, рівень діоксинів під час плазмової газифікації сміття у 100 разів нижчий, ніж під час спалювання. При цьому саме діоксин є ключовим елементом, який провокує у людини онкологічні захворювання.
Переглядів: 2738 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК