Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Жовтень » 14 » Полімерний остеосинтез для малюків
13:41
Полімерний остеосинтез для малюків
Поповнення в сім’ї – найбільша радість. Але може стати і справжнім горем  - якщо малюк зазнав травм під час пологів. Про один із таких випадків розповідає Фаділа, якій дозволили кілька років тому побачити диво народження людини. Пригадує: відчула шок. У матері пологи ускладнились і немовля народилося з переломом тазостегнової кістки. Ще тоді Фаділа остаточно вирішила: буде акушером-гінекологом.
Фаділа Блалі, учениця 10 класу київської гімназії «Домінанта», учениця Малої академії наук. Розробила технологію зрощення кісток новонародженим дітям за допомогою введення скобИ.
Відразу ж після народження малюкові зробили  складну операцію із випилюванням отворів у кістках, установленням гвинтів і пластин. Потім – коли все зрослося - була ще одна  – для видалення цих матеріалів.

Фаділа Блалі, учениця Малої акадедемії наук

Я спостерігала потім за станом дитини. Вона не рухалась, її прив’язали, щоб вона не рухалась і нічого не порушила. І потім я почала думати, що можна зробити так, щоб не треба було робити повторну операцію. Це стрес для організму, тим паче немовляти.»

Дівчина почала вивчати  медичну літературу і дізналася, що операцію остеосинтезу проводять за однією схемою - і дорослим, і дітям.

Остеосинтез – хірургічна процедура зіставлення уламків кістки за допомогою фіксувальних  конструкцій. Як фіксатори використовують штифти, гвинти, шурупи, шпиці з титану, котрі залишаються у кістці до повного її зрощення. Після цього оперативним шляхом їх видаляють.

Допитлива дослідниця дізналася, що другої операції можна було б уникнути. Якщо використовувати фіксатори - зі спеціальних полімерів, які поступово розсмоктуються. Тому їх не потрібно витягувати з тіла. З такими медичними матеріалами працюють за кордоном. Але вживлюють їх лише дорослим. Дітям, тим паче раннього віку, таких операцій ніколи не робили. Вважають, що фіксатори ще більше травмуватимуть кістку немовляти.  А ось Фаділі вдалося розробити безпечну  полімерну скобу саме для новонароджених. 

Фаділа Блалі, учениця Малої акадедемії наук

У дитини кістки як хрящі – вони дуже м’які і їх пошкодити дуже легко. І цю скобу, завдяки тому, що вона має гострі кінці, вона легко встановлюється в кістку дитячу. Потім вона розсмоктується через деякий час і в принципі ніяких слідів операції.

Фаділа наголошує, важливо визначити вміст полімеру у скобі та розмір фіксатора. Залежно від віку дитини – і пропорції, і сама скоба будуть різними. Дівчина дуже сподівається, що завдяки її розробці повторне  хірургічне втручання вже не буде потрібне.


Ірина Хован, науковий керівник

Крім того якщо внести один з препаратів медичних, він би помагав не тільки гарно зрощуватись перелому, але й надавав певні вітаміни для того, щоб ця кісточка гарно функціонувала і не була крихкою, а була доволі міцною, пружною.

Експериментальну операцію з використанням полімерних матеріалів 13 років тому провели харківські лікарі дорослому чоловікові. Результат вразив: пацієнт швидко видужав і тепер навіть на рентгені не видно місця перелому.Лікарі погоджуються: такий метод варто запровадити, але ж полімерні скоби дуже дорогі. Втім, якщо налагодити їх виробництво  в Україні, ціна істотно знизиться.  Юна дослідниця каже, в цьому мала б бути зацікавлена держава, обов’язок якої – захищати здоров’я своїх громадян.

Переглядів: 1544 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК