Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:21

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 22 » Пращури та батьки "прирученого" холоду
18:36
Пращури та батьки "прирученого" холоду
Батько холодильника – американець Джон Горі. 1850-го року він винайшов апарат для отримання штучного льоду, що працював на технології компресійного циклу, яка й досі використовується в холодильниках. Пристрій міг одночасно як охолоджувати продукти, так і кондиціонувати повітря. Перший побутовий електричний холодильник створено 1913-го року. Він був дерев’яний і мав розмір, як дві автівки.
Американці – піонери холодильних технологій. Вже 1962 року у США домашні охолоджувачі мали 98% сімей. За океаном навіть є щорічне свято: 14-го листопада – день очищення холодильника. В шістдесятих роках в СРСР він був лише в кожній 20 родині. У сучасній Україні холодильники є у 99-ти відсотків українців.

Вадим – журналіст

Я вважаю, що холодильник – це одна з найкращих досягнень сьогодення, разом з мобільними телефонами, і всім іншим. На моєму прикладі холодильник відіграє невід’ємну роль в моєму житті. Я зберігаю там продукти, і завдяки цьому вони в мене завжди свіжі.

Вадим живе сам – тож сам собі готує їсти. Каже, куховарити любить, але через зайнятість біля плити стоїть раз на тиждень, у вихідний. Не уявляє, як можна обійтися без холодильника. А витрати на електрику хлопця не бентежать.


Вадим – журналіст

Так, він забирає якусь кількість енергії, але у порівнянні з тим, скільки він дає, особисто мені, і всім людям, то якщо спів ставити ці два фактори, то вони незрівнянні. Він перекриває все те, що ми на нього витрачаємо.

Станіслав Потапов – експерт з побутового та промислового холоду. Каже, компанії-виробники і донині ламають голову, як зробити холодильні установки ефективнішими – дешевшими та економнішими.


Станіслав Потапов – викладач Коледжу ресторанного господарства

Поменялись холодильные агенты, появились новые компрессора, совершенно иного принципа действия. Это спиральные компрессора. Появились инверторные преобразователи частоты тока, с приемлемой ценой. Они существовали и до этого, но полупроводники были дороги. Это позволяет экономить порядка 10-15% электричества.  Приборы автоматики опять таки же перешли на микроконтроллеры, это повышает точность поддержания темп. режима и соответственно не происходит затрат на лишний холод.

Але все одно витрати на електрику немалі. За місяць побутовий холодильник споживає 60-100 кіловат електрики -залежно від пори року. А це дві третини щомісячних видатків сім’ї на електроенергію. Є ще й такий варіант – використання інших джерел охолодження.


Станіслав Потапов – викладач Коледжу ресторанного господарства

Сублимационная сушка, вакуум сушка, это охлаждение продукта до низких температур - -30, -35, до -50, и дальше он помещается в вакуум. И вакууме из продукта вода из твердого замороженного состояния переходит в парообразное, то есть процесс сублимации. И продукт теряя влагу, он становится сухой. Если не будет свободной воды в жидком состоянии, соответственно продукт не портится.

Але такий  апарат для  сушіння громіздкий і недешевий. Тож поки в побуті його ніхто не використовує. Як зменшити споживання холодильними апаратами електрики, мало хто знає. Втім, у світі їх дедалі частіше переводять на альтернативну енергію. Хоча такі   розробки ще випробовують і поки не пустили в масове виробництво.
Холодильні агрегати сьогодні широко застосовуються в хімічній і харчовій промисловості, в будівництві та машинобудуванні.
На атомних підводних човнах вони потрібні для охолодження реакторів. Без них не обходиться медицина і наука. Приміром, найбільший у світі холодильник має довжину 27  кілометрів. Це кріогенна магістральна лінія на французько-швейцарському кордоні. Її збудували для великого адронного колайдера.
Володимир Цимбалюк - викладач Коледжу ресторанного господарства

Холодильники используются везде. Это медицина, это кондиционирование, это будивництво. Ни один метрополитен не может обойтись без холода. Яркий пример – наша владимиро-лыбедская, где проходит речка Лыбедь. Никак не могли пройти без хороших холодильных установок. Делали долго, но тем не менее с помощью новых холодильных технологий, холодильных установок сделали туннель, и тем самым продлили ветку, которая сейчас идет на выставку.

Найбільший холодильник, який бачив Володимир Цимбалюк, одночасно охолоджує 4 тисячі тонн продуктів. Але найпоширеніші невеликі камери – побутові та торговельні. Морозильні скрині, камери, демонстраційні шафи, морозильні та холодильні вітрини - звичні в будь-якому магазині. Але більшість сучасних  холодильників попри свою користь мають велику ваду – вони ненажери. Потужність кожного від 800 до 900 ват. За день з’їдають по 5-6 кіловат.

Володимир Деверищев - інженер

Если учитывать, что с каждым месяцем Киевенерго повышает оплату. Вот сейчас для нас киловатт стоит 1.03-1.04 грн. Поэтому вот один такой прилавок в сутки потребляет 6-8 гривен.

Невеличкий магазин за електрику для холодильників повинен віддавати по 50 гривень щоденно. У структурі загальних видатків цифра не така вже й  велика. Але сума зростає, коли приплюсувати гроші, витрачені на охолодження нагрітого холодильними установками повітря в залі.

Володимир Цимбалюк - викладач Коледжу ресторанного господарства

Многие наши супермаркеты холодильники выбрасывают тепло, в помещение, и тем самым охлаждая продукцию, которая находится в холодильнике, а тепло выбрасывается в помещение, соответственно – не комфорт есть. Чтобы создать комфорт устанавливают дополнительные мощные кондиционеры, которые опять перерасходуют электроэнергию.

Значну економію дало б розміщення агрегатів за межами торговельного залу. Тоді б можна було позбавитися і шуму від самих холодильників.

Володимир Деверищев - інженер

Основной недостаток вот этих витрин, которые здесь находятся – это шум. Поэтому, существуют системы с так называемым выносным холодом, когда агрегаты находятся вне помещения. И эти установки менее энерго затратные, и самое главное, что исчезает шум. Тогда отпадает необходимость установки дополнительных кондиционеров, и обслуживать гораздо проще эти агрегаты.

Відновлювані джерела енергії могли б здешевити експлуатацію холодильників, каже Володимир Деверищев. Але поки звичайна електрика коштує менше за сонячну або вітрову, тому альтернативи їй немає.
Переглядів: 1451 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК