Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 22 » Принцип дії: броньовані комори для багатства
12:34
Принцип дії: броньовані комори для багатства
Промислова революція в Англії на  межі 18-19 століть породила великий прошарок капіталістів, перед якими відразу ж постала проблема: де зберігати гроші та цінні папери? Тоді й почалося масове конструювання сталевих шафок із надійними замками – це були прообрази сьогоднішніх сейфів. Вони пройшли серйозну еволюцію, але основне їхнє призначення - захищати цінності не змінилося. Нині сейфи тримають оборону або від грабіжників, або від пожеж. Звідси й два основні їх типи: вогнестійкі – призначені для зберігання документів,фото-, відео- та магнітних носіїв і ті, що протистоять  чужому втручанню - до них кладуть  гроші та  прикраси.

Конструкція сейфів не складна, але має певні секрети. У стійких до зламів – особливе дно, обладнане вузлом кріплення, який витримує навантаження до 10 тонн – щоб сейф не можна було винести. А ще вони масивні, виготовлені з важких матеріалів – там навіть є цемент.  Секрет вогнестійких сейфів – в активній протидії високим температурам. Навіть якщо ззовні стінки  нагріються до 1100 градусів, то всередині буде лише 170. Саме  стільки, скільки витримує папір. Є сейфи з температурним максимумом + 50 – вони призначені для зберігання фото- і відео-носіїв.

Втім незалежно від виду головна складова сейфа – замок. Він може бути механічним, або електронним, або традиційним – із ключем.

Сергій Фрідлянд, генеральний директор підприємства з виробництва сейфів

 Это ключевой замок и механический кодовый замок. Для упрощения ситуации, чтобы не делать множество оборотов влево-вправо в данном случае введен код однозначный – всего-навсего одно число 50. Необходимо повернуть лимб более четырех раз влево и затем плавно подвести к выбранному числу совместив его с меткой.после этого делается поворот вправо до упора – произошло срабатывание замка. Если бы был введен рабочий код, эти операции надо было бы повторять трижды»

Своєю еволюцією сейфові замки зобов’язані … грабіжникам. Щоб захистити цінності від крадіїв, придумали механічні кодові замки. Проте злодії швидко знайшли в них слабке місце –клацання. І  при відкриванні зламували сейфи«на слух», використовуючи медичний стетоскоп. Тому замки вдосконалили так, щоб підібрати секретну комбінацію було неможливо. Приміром, 1862 року створили сейф із кодом, який нараховував 1.073.824 варіанти. Щоб їх  перепробувати, знадобилося б дві з половиною тисячі років.

Спеціалісти зазначають: сьогодні всі види замків - надійні. Втім електронні – найбільш зручні, до того ж часто з’єднані з пультом охорони. Замки поділяються на чотири класи – A, B, C, D. Що вищий клас – то вища секретність і ціна. Так само свої категорії  – від 0 до 10-тимають і сейфи.

Сергій Фрідлянд, генеральний директор підприємства з виробництва сейфів

Стандарт прописывает ясно и четко, какие замки какогокласса и какие и в какомколличествеминимальномколличестведолжны бать установлены на сейфы. То есть замки класса А устанавливаются на сейфы 1-2 класса, замки класса В – с 3 по 5, выше – с 6 по 10 уже идут замки класса С

Найпростіший замок до сейфа може коштувати 150гривень, найскладніший –  класу D – кілька тисяч євро. Але такі дорогі ставлять переважно у великих сховищах банків. Сьогодні легко заплутатися у розмаїтті сейфів. Тож спеціалісти радять найперше звертати увагу на їхнє маркування.


Маргарита Гудименко, заступник директора ЦСБО

Во-первых, производителя, во-вторых – название продукции ,под какие требования она подходит, то есть это огнестойкий, взломостойкий, на сколько он взломостойкий, то есть если это нулевой класс, то это самый слабый сейф, если это сейф 10-го класса, то извините он у вас продержится достаточно долго, если он огнестойкий, то сколько опять же – 30 минут, 60 минут, а может еще больше, что вы будете там хранить

Сейфи не лише захищають майно, але й свідчать про статус власників. Приміром, португальська компанія створила таке сховище із золота. Його ціна – 33 тисячі доларів. А німці для зберігання коштовногогодинника сконструювалиокрему скриньку вагою 30 кілограмів івартістю – майже 24 тисячі доларів. Ще один незвичний сейф – для напоїв та сигар виготовили з високоякісного лакованого дерева, шкіри із хвостів скатів та металу, покритого родієм. Власникові він обійшовся у 195 тисяч євро! Людська фантазія – немає меж! А це означає, що еволюція сейфів триватиме. Та головне, щоб у цьому процесі вони не втратили своєї головної функції - надійно захищати цінності!

Переглядів: 1200 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК