Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:43

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Квітень » 19 » "Принцип дії": електрика з води
11:22
"Принцип дії": електрика з води
Ця установка, схожа на гігантський пропелер Карлсона, - серце Київської гідроелектростанції, а точніше – одне із двадцяти її сердець, які щороку продукують майже 800 мільйонів кіловат-годин енергії. Для того, щоб гідроагрегати працювали на повну потужність, тут звели одне з найбільших у світі водосховищ.

Віктор Шевченко, головний інженер Київської ГЕС

Отличие нашей станции от всех остальных в том, что для создания ее была построена одна из самых больших плотин в мире - около 80 км, из них напорной части около 40 км. Общий объем водохранилища составляет 3,7 кубокилометра, из них полезный объем – 1,17 кубокилометра.

Який же принцип дії станції? За водосховищем розташована, власне, сама споруда ГЕС із гігантськими гідроагрегатами, які й перетворюють енергію потоку води на електрику.

Київська ГЕС має п’ять блоків; у них встановлено по чотири гідроагрегати потужністю 22 Мегавати. У кожному є генератор і турбіна з розмахом крил 6 метрів, яка робить 85,7 оберта за хвилину. Установку поміщено в капсулу із компресором для охолодження генератора та системою виведення продукованої  електрики.
Віктор Шевченко, головний інженер Київської ГЕС

Для того, чтобы наша станция давала как можно больше электроэнергии, нужны два фактора: первый – это расход воды: чем больше воды мы должны запускать, тем больше будет электроэнергии. Но основной фактор, благодаря которому мы можем получать бесплатную электроэнергию – это напор.

Напір цієї станції – 11 метрів, що є не дуже високим показником. Тож аби гідроустановки ефективно працювали, їх помістили в капсулу, розташовану горизонтально у проточній воді. Кожна така капсула схожа на  підводний човен  і всі вони вставлені у труби, начебто невидимі. Але за їхньою роботою пильно спостерігають бригади спеціалістів.

Окрім оперативного цеху роботу також забезпечують турбінний, електричний, гідротехнічний підрозділи та цех комп’ютерних технологій. Київська ГЕС – перша у Дніпровському каскаді, до якого входять іще 5 станцій. Всі вони мають працювати злагоджено. Особливий контроль – під час весняних паводків.

Віктор Шевченко, головний інженер Київської ГЕС

Период паводка считается остро пиковой ситуацией. К примеру, летом и зимой мы покрываем только дневные и ночные пики - это так называемое время максимального потребления электроэнергии в системе. А когда  у нас идет большой приток воды, то станция работает круглосуточно, с постоянным сбросом воды из верхнего водохранилища в нижний риф.

Окрім 20-ти агрегатів тут є ще стільки ж затворів, через які «зайву» воду можна зливати у водосховище. Станція розрахована пропускати понад 17-ть кубометрів води за секунду, тож 5 з половиною кубів, які, за прогнозами, можуть принести цьогорічні весняні паводки, їй не страшні.


Віктор Шевченко, головний інженер Київської ГЕС

Для того чтобы мы могли свободно пропустить этот паводок и не утопить, например, город Киев, мы проводим ряд мероприятий. Например, понижаем уровень верхнего водохранилища, поэтому у нас вместо нормальной отметки 103,0 сейчас отметка 101,9, то есть,  мы спустили на 1,2 метра. Что это дает? Это дает возможность, прежде всего, аккумулировать ту воду, которую мы не можем сбросить через гидроагрегат.

В Україні гідроенергетика посідає третє місце після теплової та атомної і дає 8 відсотків усієї енергії. П’ята частина світової генерації струму – це також сила води. Із принципом дії гідроелектростанції - найважливішого елемента  енергосистеми ви ознайомилися сьогодні. Але це тільки початок – рубрика «Принцип дії» матиме своє продовження. Надалі ми покажемо унікальний бізнес-центр, тепло і світло якому дає природа. Це цікаво, не пропустіть!

Переглядів: 2067 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК