Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:38

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Листопад » 1 » Принцип дії: електронні гроші у банках та Інтернет
16:56
Принцип дії: електронні гроші у банках та Інтернет
Найдорожчий товар – це гроші. За свою історію вони мінялися тисячі разів. Давні ефіопи розраховувалися брусками солі, мешканці острова Науру – щурами, ацтеки – какао-бобами. На острові Яп, що в Тихому океані, в обігу були кам’яні диски вагою по 5 тонн. Перші паперові гроші з’явилися 910 року в Китаї, а банкноти, схожі на сучасні, – у Швеції 1661-го. І ось нова революція – гроші стали невидимками, заховалися в Інтернеті.

Володимир Синицин – програміст

Прообразом электронных денег были так называемые карты предоплаты. Это, грубо говоря, кусочки пластика, на которых была записана определенная информация. В данном случае, некий денежный счет.

Двохтисячні роки подарували світові новий феномен – он лайн торгівлю. Будь-який товар можна придбати, не виходячи з дому. Але чим за все платити? Так з’явилися віртуальні гроші, які зберігалися у спеціальних електронних гаманцях.


Володимир Синицин – програміст

Принцип действия онлайн торговли таков – сначала ты регистрируешь свой онлайн кошелек. Это твоя анонимная банковская ячейка в сети. Ты как бы открываешь счет в виртуальном банке. Деньги тоже виртуальные, но они подкрепляются реальными банкнотами. Чтобы у тебя появились онлайн деньги, ты должен их купить за нал – к примеру, в терминале, который стоит на улице.

Ці віртуальні гроші можна витратити лише в Інтернеті. На будь-що. При оплаті товару зчитується унікальний номер рахунку і знімаються зазначені кошти. Цифри  миттєво з’являються на вказаному  рахунку. Вартість – 0,9% від суми операції. А ще можна віртуальні гроші обміняти на реальні – є компанії, які роблять це за певні проценти.  


Володимир Синицин – програміст

Преимущество данных систем заключается в том, что это все происходит без какого либо участия каких-либо банков. Все автоматизировано и упрощено. Быстрота выполнения операции – моментальная практически.

Але поступово електроні гаманці витісняє Інтернет-банкінг.
Він бере свій початок з 80-х років минулого сторіччя, коли у США створили систему Home Banking. Вона давала можливість вкладникам просто перевіряти свої рахунки. 1994-го було здійснено перший грошовий переказ за допомогою системи он лайн – банкінгу, якою зараз у Західній Європі послуговуються 90% користувачів Інтернету.
Принцип її дії такий – клієнт реєструє свою особисту віртуальну сторінку в системі, підтверджує наявність рахунків у цьому банку, потім їх підключає до своєї сторінки. А далі має можливість дистанційно керувати своїми рахунками. У мережі Інтернет через свій ноутбук та навіть мобільний телефон можна хоч дім придбати.

Юрій Сокиран – начальник управління платіжних систем та технологій ПАТ «АВАНТ-БАНК»

Клиент выбирает тип операции, выполняет необходимые действия для ее инициирования, а дальше идет верификация клиента дополнительно на право проведения операции. Если все соответствует законодательству Украины, нет никаких нарушений, и так далее, операция подтверждается клиентом, потом банком. Таким образом, сума списывается со счетов клиента, и уходит по назначению. Свобода клиента в выборе, выполнения операций, удобство пользование, экономия времени. Услуга интернет-банкинга разгружает кассы отделений, кассы банков, потому что значительную часть операций можно перенести в онлайн.

З грошима люди завжди мали клопіт: приміром, на вже згаданому острові Яп монети-валуни були надзвичайно важкі і потрібно було 100 чоловік, щоб перекотити одну. Паперові гроші значно легші. Але їх дуже часто  викрадали. Приміром, 2005-го року у Бразилії грабіжники через проритий тунель винесли з банку 3,5 тонни банкнот  – 70 мільйонів доларів. Електронні гроші – нічого не важать, хоча на них теж були зазіхання хакерів. Але сьогодні, кажуть фахівці, вони найбільш захищені. Завдяки одноразовим паролям, які генерує система при проведенні будь-якої операції.


Кожен новий пароль знає тільки користувач. Тож дуже скоро наші паперові гривні чи долари можуть перетворитися на звичайні цифри, що матимуть силу лише у віртуальному просторі. 

Переглядів: 1240 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК