Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 07:01

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Серпень » 2 » "Принцип дії": Мобільний холод
09:47
"Принцип дії": Мобільний холод
Комфорт - понад усе. Спочатку люди пересіли з коней на відкриті автомобілі. Потім захистилися в них від негоди дахом. Далі, рятуючись від спеки в салоні, встановили в машинах справжні холодильники.
1884 року вперше додумалися під днищем кінного екіпажу закріпити великий шматок льоду. Це був прабатько кондиціонера. Перший повноцінний кондиціонер встановлено 1939-го на автомобілі марки Паккард у США. Величезний випаровувач займав увесь багажник. За 2 роки компанія Cadillac випустила 300 машин з кондиціонерами, які вмикалися і вимикалися разом із двигуном. Сучасні системи з компресорами з’явилися 1954-го року на автомобілях Понтіак.
Сьогодні автокондиціонер мало нагадує велетенський холодильник. Він компактний і схований під капотом. Головна деталь у ньому – компресор.

Володимир Ільчишин – майстер

Компрессор играет, пожалуй, самую важную роль, он служит движителем охлаждающего средства. В данном случае в автомобилях используется фреон Р-134.  Когда мы нажимаем кнопку, компрессор начинает его по системе перемещать.

Принцип дії автокондиціонера такий самий, як і в холодильника. Він не охолоджує салон машини, а просто відбирає зайве тепло.Компресор стискає газоподібну речовину фреон, який в результаті сильно нагрівається і перетікає до конденсора, де охолоджується й конденсується. Далі, вже в рідкому стані, проходить крізь ресивер-осушувач і тече в бік салону авто через терморегулювальний вентиль, щоб потрапити у випарник. Там він починає кипіти і сильно охолоджується. Вентилятор здуває з випарника холод у салон автомобіля, а остуджений фреон повертається до компресора.

Фреон потрапляє до компресора вже в газоподібному стані. Але не вся речовина встигає випаруватися.Володимир Ільчишин – майстер

Вот эта гулька называется докипатель. Часть фреона, которая не успела испариться и возвращается назад в компрессор, здесь в докипателе  окончательно переходит в газообразную фракцию. Потому что жидкость, которая попадает в компрессор, для него очень губительна. Компрессор работает не с жидкостью, а с газом.

У системі постійно циркулює 350 грамів фреону та ще 150-200 грамів мастила. За два роки втрата фреону – 20 відсотків. Самостійно доливати майстри не рекомендують, бо ніколи не вгадаєш, скільки його потрібно.


Артем Чумаченко – керівник філіалу компанії з продажу автокондиціонерів

Данные системы очень боятся отсутствия фреона, потому что фреон перемешивается с маслом и циркулирует в системе.  А если фреона нет, значит, циркуляции масла нет; если циркуляции масла нет и поршневая группа работает постоянно, она работает на износ и очень быстро изнашивается.

Наявність кондиціонера в комплектації робить дорожчим автомобіль мінімум на 1000 доларів. Коштує компресор від 4500 гривень, а ремонт системи – від 12 тисяч, каже Артем Чумаченко. Тож стежити за її станом мають професіонали. Власники авто повинні дотримуватися температурних режимів роботи кондиціонера. Салон не можна переохолоджувати.


Артем Чумаченко – керівник філіалу компанії з продажу автокондиціонерів

Вы сели в автомобиль, включили градусник, увидели плюс 30, значит, нельзя ставить плюс 21, только 25 градусов. Нельзя ставить разницу больше,   чем 5 градусов. Если разница в 6 градусов, медики говорят, это гарантированное воспаление легких.

Запобігає переохолодженню встановлення надсучасних систем клімат- контролю, пояснюють автомобільні експерти.


Артем Чумаченко – керівник філіалу компанії з продажу автокондиціонерів

В климат-контроле в автомобиле стоят датчики измерения температуры.   В машине, к примеру, вы поставили 22 градуса - температуру  комфортную для вас. При достижении этой температуры в салоне, производительность компрессора меняется или же он вовсе отключается.  

Комфорт вимагає і жертв. Кондиціонери залишаються доволі дорогим задоволенням. Робота системи забирає до 2-х літрів пального на 100 кілометрів і до 15-ти відсотків потужності двигуна. Якщо його об’єм менший за 1,3 літра, самостійно на таке авто кондиціонери встановлювати не рекомендують.

Переглядів: 978 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК