Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:24

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 24 » "Принцип дії" - Нутрощі хитромудрих замків
11:34
"Принцип дії" - Нутрощі хитромудрих замків
Замок - найпростіший спосіб захистити свою оселю. Люди це розуміли ще з незапам’ятних часів. Згадки про ключі є в міфах і в Старому Завіті. Найдавніше свідчення: у гробниці фараона Рамзеса II археологи знайшли дерев'яний ключ. У добу Середньовіччя створювали навіть коштовні золоті відмикачі, інкрустовані діамантами.
Від дерев’яних ключів і замків людство перейшло до металевих, а згодом до електромагнітних. А їх розмаїття вражає. Лише замкових систем – десятки. Найпопулярніші – навісні, накладні, врізні, рейкові, штифтові, сувальдні та дискові. І до кожної – свій особливий ключ.
Зараз ключ уже не є прикрасою дому. А його життя починається на великих виробництвах, а не в комірчині ювеліра. І принцип виготовлення замків і відмикачів непростий.

Їх проектують місяцями, каже майстер Олег Клепіков. Враховуються всі нюанси – секретність, температура, за якої механізм працюватиме, і навіть погодні умови. Але ключі роблять і в таких майстернях, як ця.


Олег Клепіков - сервіс-менеджер магазину «Локсмайстер»

Есть два типа изготовления ключей. Первый тип – это прямое дублицирование. Есть оборудование, которое переносит ту секретную комбинацию, которая нарезана на ключе, на заготовку. В одну кареточку приемную вставляется оригинальный ключ и фреза уже повторяет те глубинки автоматически.

Раніше замість складних верстатів використовували звичайні напилки. Спершу в пластиліні або воску робили відбиток ключа, а потім заготовку додатково точили примітивними інструментами. Новий тренд – автоматичне виготовлення за допомогою комп’ютеризованої системи. Для цього потрібно мати спеціальну картку, на якій є код ключа, пояснює Олег Клепіков.


Олег Клепіков - сервіс-менеджер магазину «Локсмайстер»

Есть карточка, есть код на карточке, который вводится в машину. Машина, прочитав этот код, его раскодировала и дала нам даже картиночку. Вставляем заготовку, зажимаем, закрываем, нажимаем на «Старт» - и  машина будет работать.  

Ключ буде готовий вже за 5 хвилин. Робота над складнішими, що служать для відмикання ексклюзивних замків, може забрати і 2-3 години. Їх випускають невеликими партіями для банків або інших установ з підвищеними заходами безпеки.


Олег Клепіков - сервіс-менеджер магазину «Локсмайстер»

Секретность замка, например, 1 миллиард 300 миллионов, то есть, один и тот же замочек, возможно, встретится через 1 миллиард 300 миллионов.

Але якщо є майстри, які вміють виготовляти замки, то є й ті, хто може їх відмикати навіть без ключа.


Денис Варяник – заступник директора компанії МПС

Бывает от 5 до 15 звонков в день. Часто бывает, что люди или теряют ключи, или забывают внутри авто, а машина захлопывается, или в багажнике.   

Денис Варяник, разом з колегами, допомагають людям екстрено відмикати оселі, авто, сейфи. Без ключа, каже майстер, можна відкрити будь-який замок. Найчастіше висвердлюють його серцевину. Зі спеціальними відмичками він узагалі залишиться цілим. Однак і операція триватиме принаймні кілька годин. А якось із одним сейфом довелося провозитися  кілька діб.


Денис Варяник – заступник директора компанії МПС

Есть специальные крючки, специальные отмычки. В основном двумя пользуемся для того, чтобы прощупать, потому что каждая сердцевина имеет свой специальный код, и при помощи этих отмычек можно прощупать и вскрыть этот замок.

Замок майстер може відкрити без ключа за 2-3 хвилини. У групі ризику штифтові, або англійські замки, циліндрові, хрестоподібні та дискові. Найстійкіші до втручання, каже Денис Варяник, сувальдні замки, названі в народі сейфовими. Сувальди – це пластини, розташовані в певному порядку, і відкриваються вони тільки спеціальним ключем із зубцями.
Що більше таких пластин, то складніший принцип дії замка і вищі гарантії безпеки. Проте для надійного захисту слід встановити відразу два замки різної конструкції, та ще й накласти на них спеціальну металеву фурнітуру – пластину, яка зробить висвердлення замка для грабіжника клопіткою і тривалою процедурою.

Переглядів: 1831 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК