Вітаю Вас ГістьСубота, 24.03.2018, 18:54

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Травень » 31 » "Принцип дії": полювання за швидкостями
09:59
"Принцип дії": полювання за швидкостями
Що спільного між німецьким фізиком Генріхом Герцом та звичайним  автоінспектором? Все просто, вчений відкрив існування електромагнітних хвиль, завдяки чому було створено радар. А інспектор щодня з його допомогою ловить порушників на дорогах.
Автомобільний радар призначений для вимірювання швидкості автомобіля. Принцип дії приладу такий - він випромінює радіосигнал і реєструє відбитий сигнал. За зміною частоти обчислює різницю швидкості між собою і об'єктом і, таким чином, визначає швидкість авто.

Раніше головною зброєю автоінспектора була так звана фара – пристрої Беркут, Іскра, Радіс, Бар’єр. Вони показували швидкість, але не мали функції фото та відео фіксації. За законами України, без фото та відео реєстрації докази недійсні. Тож на дорогах з’явилися сучасні засоби, наприклад, усім відомий Візир.


Андрій Іващенко – нач. НВВ  ДП «Укрметртестстандарт»

Перше – це відеокамера, яка може робити досить якісні знімки чи відеоролики. Друге – це радар з вимірювальним каналом, який випромінює радіочастотні імпульси, потім їх приймає.    

Візир працює в діапазоні швидкостей від 20 до 250 кілометрів за годину. Принцип його дії такий: коли водій сильно тисне на газ, прилад вмикається автоматично. Перевага – він може ловити порушників, навіть коли й сам перебуває в русі – в салоні авто правоохоронців. Похибка – 1-2 кілометри. Недолік – фіксація неможлива, коли на дорозі щільний трафік. На допомогу прийшли спеціалісти НАСА, які сконструювали лазерний вимірювач швидкості – ТруКам.


Володимир Деревинський - командир роти ДПС з обслуговування стаціонарних постів

Зазначений пристрій дуже швидкий, він визначає GPS координати, де знаходиться прилад, показує відстань із точністю до десятків сантиметрів до транспортного засобу.

Лазерна технологія на відміну від радіолокаційної дає змогу максимально звузити площу розсіювання сигналу і підвищити точність, тоді як Візир на великій відстані може одночасно захоплювати відразу кілька смуг. Ще одна перевага – дальність: ТруКам виявляє порушення за 1200 метрів.Андрій Іващенко – начальник НВВ  ДП «Укрметртестстандарт»

Вони, безумовно, кращі, тому що промінь лазерний - невеликий і може спрямовуватися точно на автомобіль.  Він виключає похибки, пов’язані з тим що, промінь може при русі автомобіля якось розфокусуватися, чи з одного авто потрапити на друге.   
Працівники ДПС можуть його або тримати в руках, або ж установлювати стаціонарно в невеликих ящичках на аварійно-небезпечних ділянках. Таких лазерних постів у Київській області вже 60, в Україні - близько 300.

Але якщо є інженери, які створили радари, то є й уми, котрі придумали антирадари – прилади, що попереджають водія про наближення до посту ДПС із приладами фіксації швидкості.

Михайло Івченко – директор магазину «База автозвуку»

В аппарате есть антенна, которая принимает сигнал, процессор обрабатывает его и выдает нам диапазон и дальность приблизительную до радаров сотрудников ГАИ.

Пристрій уловлює радари на відстані від 2 кілометрів на трасі, до одного – в місті. Працює в чотирьох діапазонах.


Михайло Івченко – директор магазину «База автозвуку»

Устройство нового поколения появилось не так давно на нашем рынке. Это в моноблоке встроенный видеорегистратор, он позволяет нам засечь дорожную ситуацию. Кроме того, он показывает скорость и координаты на видеороликах и будет спасать вас в ситуациях, когда пеленгуют сотрудники ГАИ своими радарами. У него есть встроенный радар-детектор с полноценным функционалом обычного  радара.

Радар-детектори найчастіше купують улітку, коли виїжджають на моря. В місті ним користуватися складно – надто багато перешкод, і не завжди вдається розпізнати інспектора з фарою в руці. Перешкодою є також і тоновані вікна в машині. Втім, зважаючи на технічний прогрес, це лише питання часу.
Переглядів: 1482 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК