Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:56

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Червень » 7 » "Принцип дії": секрети парафінового світла
15:01
"Принцип дії": секрети парафінового світла
Свічки з’явилися ще у Стародавньому Єгипті. Їх виготовляли із серцевини рослини ситнику, а ґнотом було стебло очерету, яке вимочували в олії. Перші письмові згадки про них знаходимо в Біблії і датовані вони десятим сторіччям до нашої ери.  
Для виробництва свічок використовують парафін, бджолиний віск, гліцерин, яловичий жир та гель. Віск був поширений до 19 сторіччя, але нині у промисловому масштабі застосовується мало: людство так і не навчилося його відтворювати штучно. Найчастіше виготовляють парафінові свічки.Андрій Степанюк – доцент кафедри машинопаротехнічних і нафтопереробних виробництв НТУ «КПІ»

Парафін – одна зі складових нафти. В нафті взагалі понад 500 складників. Частина з них з атомарною масою 300-500 – це і є парафінові складові.

Під час переробки нафти спочатку добувають вуглеводневі гази, потім виділяють гасову фракцію, бензинову, дизельну. Залишаються мастильні фракції, серед яких і парафін. Є низько і високо парафіниста нафта. Залежно від родовища в ній буває від 3-5-ти до 10-20-ти відсотків парафінових складових. Тобто, з літра чорного золота можна отримати 100-200 грамів парафіну.


Андрій Степанюк – доцент кафедри машинопаротехнічних і нафтопереробних виробництв НТУ «КПІ»

Виймають його абсорбційною депарафінізацією. Що це таке? Від’єднують мастильну фракцію на ратифікаційних колонах, після цього добавляють туди пропан, толуол можуть добавляти. Він у собі розчиняє мастила, а парафіни не розчиняє. Після цього сировину охолоджують до низьких температур і в таких умовах парафін кристалізується.

Після очищення парафін потрапляє сюди – на завод з виробництва свічок. Принцип їх виготовлення доволі складний. Насамперед парафін потрібно розтопити.


Іван Сірий – засновник компанії Candy Light

Емкость по плавлению парафина - тут всё начинается. Мы её называем «мама». Тут температура до 70 градусов, чтобы парафин был жидкоподвижный. Из белого становится прозрачным. «Мама» перерабатывает в день 2.5 тонны парафина в жидком виде.

Звідси парафін надходить у посудини об'ємом по 500 літрів. Кожна з них «відповідає» за певний колір. Далі при температурі 63-65 градусів його розливають у спеціальні форми.


Богдан Шеремета – головний технолог

Парафин заливается в форму, после заливки он живёт своей жизнью - расширяется, сужается, образовывает пузыри.  Именно процесс заливки парафина является самым большим таинством нашего производства.

Окрім парафіну є ще один компонент, без якого неможлива свічка.


Іван Сірий – засновник компанії Candy Light

Фитиль сделан из натурального материала, его диаметр зависит от диаметра свечей. Свечи делятся на домашние и уличные. Фитиль  «маршал» выдерживает ветер 10 м/сек и маленький дождь. К фитилю требования - ровное горение, 100 % хлопок.

Використовують у виробництві і барвники. Нині тут роблять свічки 56 кольорів та відтінків. До парафіну додають ще й ароматизатори.


Іван Сірий – засновник компанії Candy Light

Для уличных свечей есть отдельный продукт, в данном случае это цитронелла. После 20 минут горения воздух наполняется этим продуктом, его боятся комары. А человек его не слышит, он для него безвреден.

Свічки на 80% роблять уручну. У жінок, каже директор, вони виходять кращі, ніж у чоловіків.Вікторія Озерянська - художниця

Мне больше всего нравится, когда можно сделать, например, к 8 Марта букеты, здесь есть место для творчества. Когда разрисовываешь фигурку, думаешь, какими будут глазки, что будет в руках держать. Душу вкладываешь и чуть не разговариваешь.

Найпопулярніша форма свічок – циліндрична. Але є й унікальні, як от лампіон – конструкція з парафіну, в середину якої ставлять звичайну свічку. Її горіння створює ефект лампи Аладіна.


Іван Сірий – засновник компанії Candy Light

При выборе свечи основное – сухость: показывает, сколько в ней масла. Визуально, чем меньше неровностей и шероховатостей, тем лучше. И когда уже купите, смотрите, есть ли свечение: качественный парафин должен светиться.

Майстри рекомендують: перше горіння свічки має тривати не більше від 4 годин, щоб виникло озеро навколо ґноту. Рекорд належить ось цій свічці-гіганту з трьома ґнотами – вона може безперервно горіти 800 годин.   


Переглядів: 2131 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.2/4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК