Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:31

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Липень » 26 » "Принцип дії": що лежить в основі надміцного зкріплення матеріалів?
10:01
"Принцип дії": що лежить в основі надміцного зкріплення матеріалів?
Що спільного між підводним човном, космічним супутником та хірургічною операцією? Їх об’єднує…зварювання. Але якщо в медицині електрозварювання тканин поки дивина, то в техніці вже півтора століття без нього ні кроку.
Зварювання – процес нерозривного з’єднання на молекулярному рівні двох елементів шляхом їх нагрівання або ж пластичного деформування. Винайшов електрозварювання 1882 року українець Микола Бенардос, застосувавши вугільні електроди. Сьогодні джерелами енергії для нього  є: електрична дуга, струм, газове полум’я, лазер, електронний промінь, тертя, ультразвук.


Який же принцип дії електрозварювання? Для нього потрібна величезна кількість теплової енергії. Адже перш ніж з’єднати, метали потрібно оплавити.  Найпоширеніше джерело живлення – електрична дуга: згусток іонізованої плазми температурою від 5 до 12 тисяч Кельвінів.


Віктор Володько – начальник відділу реалізації зварювального обладнання

Существует специальный источник питания. Это может быть выпрямитель или трансформатор сварочный, который выдает довольно большой ток и довольно маленькое напряжение. Скажем, при токе 100 ампер на ручной сварке напряжение на дуге всего 24 вольта получается. Самое главное - обеспечить высокую ионизацию дугового промежутка, чтобы плазма была стабильной и чтобы она не потухала.

Дуга виникає між електродом та зварюваними частинами. Спеціальні клеми  з’єднують їх із трансформатором.


Олександр Криштук – заступник директора магазину зварювального обладнання ТОВ «Сварка-Трейдинг»

Идет кабель с клеммой массы. Она подключается к свариваемому изделию.   К клемме массы со знаком плюс подключается кабель с электрододержателем и с электродом.  Подключаете к минусу, когда начинаете сварку: вы заземляете контур, короткое замыкание - и происходит сварка.

Під час короткого замкнення виділяється тепло. Воно плавить поверхні, утворюється так звана зварювальна ванна з рідкого металу. Коли він застигає, з’єднання стає міцним. Захищати розплавлений метал від окислення може не лише оболонка електрода, але й інертні гази, такі як аргон. Зварювання відбувається як на змінному струмі, так і на постійному. Другий спосіб – більш прогресивний: шви акуратніші, менша кількість бризок металу. Від них зварювальника захищає спеціальна уніформа. Але найнебезпечніший - ультрафіолет, який виділяє плазма.


Віктор Володько – начальник відділу реалізації зварювального обладнання

Ультрафиолетовое облучение – это, примерно, то же, что и от лучей солнца. Поэтому, если сварщик будет открыт, у него кожа просто обгорит, вроде, как первый раз на пляже перележал. На сварку нельзя просто смотреть. Для этого существуют специальные светофильтры.

Революції у зварюванні рідкість. Але 30 років тому вчені, нарешті, змогли зменшити трансформатор вагою 200 кілограмів до розмірів невеликої 10-ти кілограмової валізи – інвертора. Він живиться від електромережі  і підвищує частоту струму до 100 кілогерц, завдяки чому за одиницю часу більше енергії може проходити через трансформатор.

Система автоматичного зварювання титану та його сплавів - теж нове слово у цій сфері.

Валерій Білоус – старший науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Є. Патона

Для титана мы применяем сварку вольфрамовым электродом в среде защитного газа аргона. Он позволяет обеспечить качественную защиту металлошва и остывающего металла. Это очень важно при сварке титана.

Апарат унікальний, бо тут плазмою керує зовнішнє магнітне поле. Саме воно і переміщує зварювальну дугу, яка плавить метал.

Україна завжди була автором сенсаційних новинок у зварюванні. Приміром, 1953 року в Києві через Дніпро за цією технологією збудували перший у світі міст – імені Патона. Скульптура Батьківщини-Матері у столиці – ще один приклад споруди, зведеної таким способом – її вага 450 тонн, а довжина зварювальних швів – 30 кілометрів.
Сьогодні з’єднують металеві деталі навіть за допомогою ультразвуку. Завдяки коливанням атоми наближаються один до одного. Застосовують і такий спосіб зварювання, де джерелом енергії є вибух.

Віктор Володько – начальник відділу реалізації зварювального обладнання

Существуют электроды для сварки, для резки подводной. Как только возникает у вас дуга, выделяется газ, который создает газовый пузырь, который не дает воде попасть в зону плавления. Вы варите под водой внутри газового пузыря.

Фантастика, але принцип дії електрозварювання працює і в медицині. Лікарі  навчилися таким способом скріплювати тканини людського тіла. Ефект вражає - ні швів, ні відмерлих тканин і міцність з’єднань значно вища. До того ж технологія безкровна і менш травматична, ніж традиційна. Можливо, ближчим часом Україна знову здивує світ незвичайним принципом дії електрозварювання у зовсім несподіваних сферах.

Переглядів: 1155 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК