Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:09

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Принцип дії: системи пожежної сигналізації
09:19
Принцип дії: системи пожежної сигналізації
Першою пожежною сигналізацією була каланча - висока вежа, яку здавна використовувала для спостереження: чи не наближається ворог? А з початку 19 сторіччя вона допомагала дбати про пожежну безпеку городян. Але міста стрімко росли вгору. І з каланчі контролювати осередки займання стало неможливо.
В 30-х роках 19-го сторіччя на допомогу вогнеборцям прийшов телеграф. У місцях великого скупчення людей працювали спеціальні кабіни і оператор міг швидко надіслати сигнал тривоги до пожежної частини. В середині того ж століття з’явилася сигналізація і в житлових будинках – це були підвішені на шнур гирі.

Коли вогонь перепалював мотузку, гиря падала на вибуховий пристрій. Гучний звук попереджав мешканців про небезпеку.

Раніше запобіжні системи могли собі дозволити лише заможні люди. Зараз без них  важко уявити будь-яку сучасну будівлю. Як же сигналізація працює? В її основі – контрольна панель, яка збирає і аналізує інформацію з датчиків. Датчики – очі та вуха системи.  

Костянтин Олендер – головний інженер

Принцип действия таков – есть прибор приемно-контрольный пожарный, который рассчитан на несколько контрольных зон, то есть шлейфов. В шлейф входят типы датчиков – тепловые, дымовые, ручные. То есть, грубо говоря, тепловой реагирует на тепло – при изменении температуры чувствительный элемент реагирует и сигнализирует в шлейф, то что случился пожар в определенном шлейфе. Также дымовой - реагирует на дым, ручной – при дергании за рычаг включается сигнализация.

Принцип дії датчика тепла такий – на мікросхемі розташований напівпровідниковий елемент, який спрацьовує від зміни температури. В житлових будинках температурний поріг датчиків 54-70 градусів.


Олександр Кріпаков – інженер-випробувач

От температуры меняется сопротивление и передается на приемный пункт, и оттуда уже дальше, на пожарную часть.Датчик диму діє за дещо іншим принципом. Якщо тепловий відчуває пожежу на дотик, то димовий реагує «очима».


Костянтин Олендер – головний інженер

Что касается дымового датчика его  принцип работы – прямое рассеивание инфракрасного света. То есть, есть передатчик инфракрасный, и приемник инфракрасного излучения. При попадании дыма происходит прерывание этой связи и происходит сигнал в шлейф сигнализации, то, что сработала сигнализация в той или иной зоне.

Коли датчики спрацьовують, контрольна панель спершу вмикає систему сповіщення – сирену або ж яскраві світлові сигнали. Одночасно передає сигнал і на пульт централізованого спостереження.

В Україні на 2012 рік працювало 184 такі  пульти. На них були виведені сигнали із 55 тисяч об'єктів. Умовний знак від контрольної панелі на пульт передається за допомогою радіоканалу, модемного або мобільного зв’язку, через Інтернет або ж звичайним телефоном. Оператор одразу бачить, де виникла пожежа і яка ситуація з температурою та задимленістю.   
Дороге обладнання починає боротися з пожежею ще до приїзду рятувальників. Вмикаються автоматичні системи гасіння – вогонь приборкують як водою, так і різноманітними порошками, газами та аерозолями. Такі заходи на 75% знижують ризик загибелі людей.

Костянтин Олендер – головний інженер

Есть что-то вдруг не так, запускается система дымоудаления. Ставятся большие вентиляторы, в основном на крышах, которые удаляют дым с паркинга, чтобы обеспечить эвакуацию людей. Также на лестницах делается подпор воздуха.

До самих датчиків вимоги суворі – вони мають витримувати досить сильні механічні удари і при цьому бути не чутливими до багатьох  чинників, щоб не викликати фальшивої тривоги.  Олександр Кріпаков – інженер-випробувач

Должен быть устойчив к электромагнитным помехам. Это и статические разряды: если синтетическую футболку снимать и дотронуться, вы видели, там разряды проходят, он опять же не должен сработать.

Ще один різновид датчиків, той що висить під стелею в кожній кімнаті сучасної квартири. До них не підведені дроти, вони працюють від батарейки. В разі займання вони звуком мають сповістити про це мешканців. Якщо загорілося вночі, то розбудити їх. Але слід пам’ятати - відсутність або  несправність пожежної сигналізації може мати фатальні наслідки. Адже в  сучасному світі загроза пожеж не менша, ніж була в епоху дерев’яного будівництва.
Переглядів: 1462 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК