Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 07:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Жовтень » 11 » "Принцип дії": знайомство з підручними вогнеборцями
11:03
"Принцип дії": знайомство з підручними вогнеборцями
Якось на початку ХХ століття російський інженер Олександр Лоран відпочивав за келихом пива і звернув увагу на його піну. Дослідивши її властивості, він зрозумів: піна, щоправда не пивна, а хімічна може тушити вогонь. Так виник пінний вогнегасник, але це був далеко не перший в історії засіб для ліквідації пожеж.
Перші вогнегасники з’явилися у 18 столітті – це були наповнені водою бочки із вбудованим запалом з порохом: їх кидали у вогонь, де запал спрацьовував і вода виливалася. У середині 19-го з’явився «Пожежогас Шефталя» - картонна коробка, наповнена сумішшю хімічних речовин, із вмонтованим патроном, зарядженим порохом – її кидали в епіцентр полум’я. Після цього почалися експерименти з формами, вмістом і принципом дії вогнегасників, допоки не виокремились два їх види – порошковий та вуглекислотний.

Надія Лисенко, керівник компанії «Електромотор»

 Углекислотный огнетушитель и они больше предназначены для офисных помещений, для тушения таких верей как техника компьютерная, телевизор. Порошковые они больше для складов, там где присутствует бумага, одежда, древисина

Порошкові вогнегасники прийшли на зміну пінним, в їх основі – мінеральні солі з різними домішками, а також газ, найчастіше - азот, який при спрацьовуванні виштовхує порошок назовні. У вуглекислотних вогнегасниках кислота міститься у рідкому стані, в процесі роботи переходить у газоподібний і твердий. Принцип роботи обох приладів – однаковий.


Володимир Дужняк, власник пункту перезарядки вогнегасників

 Вогнегасник що вуглекислотний, що порошковий, складається з корпуса, запірного устройства і огнєтушащей порошка або тут вуглекислоти. Що той, що той вогнегасник – осьо єслі взяти головку їхню, запірний пристрій, тут стоїть сифонна трубка.

При натисканні на запірно-пусковий пристрій всередині вогнегасника відкривається клапан і вогнегасна суміш по сифонній трубці підіймається догори та через розтруб або сопло виходить назовні. При цьому у порошкових вогнегасниках азот тисне на порошок, підіймаючи його догори, а у вуглекислотних – рідина під час руху перетворюється на газ, а потім – на лід.


Надія Лисенко, керівник компанії «Електромотор»

 Работы абсолютно одинаковые: срываете чеку, нажимаете на запорное пусковое устройство – ручка и тушите пожар. Продолжительность тушения – 5-10 секунд

Вуглекислотні вогнегасники найкраще підходять для тушіння техніки, адже не лишають після себе слідів. Порошковий впорається з усім іншим, окрім лужних металів. Замінити один одного порошковий і вуглекислотний, як правило, не можуть.


Володимир Дужняк, власник пункту перезарядки вогнегасників

Вуглекислотний вогнегасник в основном тільки тушить бензин, горючі рідини та електропроводку, яка находиться  під напругою до тисячі вольт. Якщо предмет може тліти, ми збиваємо з нього вогонь, но він дальше тліє, потім знову підходить кисень і може знову все  загорітися

Вуглекислотний вогнегасник «боїться» прямих сонячних променів та струсів – може спрацювати. Порошковий не такий вибагливий, але деякі правила зберігання всіх вогнегасників є обов’язковими.


Володимир Дужняк, власник пункту перезарядки вогнегасників

Всі вогнегасники повинні зберігатися в приміщенні. Їх можна зберігати, як при мінусовій температурі, так і при плюсовій, можна зберігати, як вертикально, так і горизонтально, але в приміщеннях і на всіх підприємствах – там де вони встановлені, кожен вогнегасник повинен бути на видному місці, закріплений до стінки на тримачах або стояти на підлозі на спеціальних підставках. До кожного вогнегасника повинен бути вільний підхід, щоб можна було будь-коли його взяти

Раз на рік вогнегасник має проходити технічний огляд на спеціальних пунктах. А раз на тиждень його перевіряє відповідальний за пожежну безпеку установи. Хоча візуально неполадки можна виявити лише у порошкового – стрілка на його манометрі має бути у зеленій зоні. Якщо ж вогнегаснику довелося працювати – його відправляють на перезарядку.


Володимир Дужняк, власник пункту перезарядки вогнегасників

Приблизно він однаковий но цей вогнегасник робиться заряджається в одном цеху, тута порошок засипається, його просіюють, провіряють і один раз в два роки міняється і закачується він азотом. А цей вогнегасник в другому цеху робиться, він провіряється на вагу і докачується вуглекислотою. Тут зовсім другий компресор стоїть і вуглекислота.

Строк служби вогнегасника – 10 років. Але науковці і досі працюють над його удосконаленням.

Китайські дизайнери розробили комплект, що складається із захисної маски та ручний газовий вогнегасник: поки людина одним натиском на кнопку тушитиме полум’я, маска захистить її від отруєння чадним димом. А найменший у світі вогнегасник заввишки 14 сантиметрів і вагою один кілограм зовні схожий на гранату. Але гасити полум’я він може лише на початковому етапі: при перепаді тиску малюк вибухає і вивільнює вогнегасну суміш.
Вогнегасник – обов’язковий атрибут будь-якого приміщення. Як ним користуватися, має знати навіть дитина. І в жодному разі не варто нехтувати правилами поводження із вогнегасником. Адже цей невеличкий червоний балон може врятувати життя.
Переглядів: 1954 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК