Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Листопад » 19 » Приземлення на комету в "прямому ефірі"
19:04
Приземлення на комету в "прямому ефірі"

На цю подію чекали роками, але останні 28 хвилин, здається, тривали вічно. Саме стільки часу знадобилося, щоб сигнал із космосу подолав 500 мільйонів кілометрів і повідомив жителям Землі, що посадковий модуль «Філе» успішно висадився на ядро комети Чурюмова-Герасименко. Ще 1969-го нове тіло в Сонячній системі помітили молоді українські науковці Клим Чурюмов і Світлана Герасименко.
 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
 Вони відкрили це не на телескопі. Просто аналізували пластинки, фотопластинки і виявили на одному із них об'єкт, який не був зрозумілий і вони дали заявку до Сполучених Штатів на цей об'єкт. Виявилося, що це комета.

Протягом 45 років не було можливостей дослідити комету. А це було необхідно. Адже, за припущенням астрономів, вона може бути ключем до розуміння, як  зародилося життя на Землі. Надія розкрити цю таємницю з'явилася десять років тому, коли в космічну подорож відправився літальний апарат «Розетта», місія якого – доставити на комету дослідницький модуль «Філе».
 

 

Стефан Уламек, керівник посадкової місії модуля «Філе»
 Ми не знаємо точно, що на нас там чекає. За допомогою навігаційної камери ми будемо крок за кроком наближатися до цілі – комети Чурюмова-Герасименко, щоб надалі вивести зонд на траєкторію, яка зрештою приведе його до комети. Потім вийти на орбіту комети, здійснити її картування, дати їй характеристику.

 

 

 

Це були не просто припущення, а точні розрахунки цілої команди астрономів та інженерів з Німеччини. Але їхні плани відкоригувала «Розетта», яка в червні 2011 «заснула» в космосі. За два з половиною роки станція «прокинулася» і продовжила рух. Нові розрахунки показали: 12 листопада 2014 року «Розетта» наблизиться до комети Чурюмова-Герасименко і модуль «Філе» розпочне дослідження.
 

Клим Чурюмов, першовідкривач комети Чурюмова-Герасименко
 Включится аппаратура и там начнутся измерения: и всяких механических свойств грунта, плотность его и, скажем, твердость какая, потом химсостав – какая сложная органика, вот интересно аминокислоты будут искать.

Першовідкривачі комети Клим Чурюмов і Світлана Герасименко спостерігали за історичною подією з Німеччини. А вся Україна дивилася на це в прямому ефірі і переживала за своїх науковців. У Малій академії наук подбали, щоб астрономічне диво побачили якомога більше школярів.
 

Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України
Мала академія наук організувала цю трансляцію і найголовніше, що ми зробили це доступним для наших школярів – я думаю, що близько ста тисяч школярів по всій Україні сьогодні дивляться.

 

12 листопада місія «Розетти» не закінчилася, зазначають астрономи, а тільки почалася. І, можливо, незабаром ми станемо свідками ще одного дива, яке відкриє нам таємницю зародження життя.

Переглядів: 559 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК