Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 04:45

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Квітень » 1 » Прості ідеї для вирішення великих проблем - ліска проти бурульок
11:21
Прості ідеї для вирішення великих проблем - ліска проти бурульок

Сім з половиною мільйонів літрів води витрачає скульптор Брент Крістенсен, щоб звести крижаний замок. Для спорудження 8-метрових шедеврів він виготовляє бурульки, які потім накладає одна на одну: на відміну від льодових блоків, котрі використовують інші майстри, бурульки дають змогу досягти вишуканих замкових форм. Але якщо в мистецтві крижані колони вражають своєю красою, в реальному житті вони часто стають причиною нещасть.
Офіційної статистики щодо кількості травмованих бурульками громадян немає. Але в середньому минулої зими в пік негоди в Києві щодня фіксували по 5 випадків їх падіння на людей.

 

Анастасія Дячкіна, учениця Малої академії наук України
 Це дуже велика проблема. Тому що бурульки можуть виростати до досить великих розмірів та можуть навіть бити людину.

 

Напередодні зими Анастасія почала відвідувати гурток винахідників. Майже відразу в неї виникла думка розробити засіб, який був би дуже корисним у зимовий період – перешкоджав би появі бурульок. Адже, як зазначає юна винахідниця, лихо краще відвернути, ніж боротися з його наслідками. Ідея проста, але ефективна.
 

Анастасія Дячкіна, учениця Малої академії наук України
Його основна конструкція – це ліска – вона дешева і також звичайні дві палки. Цей прилад працює завдяки тому, що вітер дує, він хитається і бурульки встигають виростати не більше, чим трьох сантиметрів і ця леска їх просто зрізає.

 

Незважаючи на таку, на перший погляд, примітивну конструкцію, прилад виконує своє основне призначення – не дає бурулькам виростати до великих розмірів. Ніякого клопоту з його встановленням не буде: потрібно лише натягнути вздовж даху ліску на відстані 10-15 сантиметрів.

Олександр Верхман, керівник гуртка «Винахідник» ЦНТТМ «Сфера»
На метр захисту від бурульок потрібно метр лєски – лєски товщиною 0,5-0,3 і все і один механізм, який може перекрити 20 метрів, 10 або тільки над дверима

 

Такий засіб не тільки вбереже від біди, а й спростить роботу комунальникам. Для боротьби з бурульками є навіть спеціальні посади – покрівельник та альпініст. Їхня праця не лише відповідальна, а й небезпечна.

Тамара Касс, заступник директора КП ЖЕК «Михайлівська»
 Перш за все ми огороджуємо всі території, де є нависання бурульок, вішаємо попереджувальні об’яви для запобігання нещасних випадків, а потім виходять покрівельники, виходять альпіністи і знімають

 

Перш ніж піднятися на дах збивати бурульки, покрівельники та альпіністи проходять інструктаж. Для очищення покрівлі від небезпечних брил льоду вони мають свої засоби.
 

Олександр Альбіт, директор компанії «КиївПромАльп»
 Для видалення льоду є сокири, льодоруби, якісь там піки. Якщо є можливість, то ми застосовуємо гарячу воду, що безболісно для даху видаляти той наліт, який є в ринвах, в воронках, ну і скажемо так складні небезпечні великі бурульки теж інколи простіше розтопити теплою водою – вона собі збіжить, ніж завішуватись людині на фасад. Там якось по частинах все це знімати. Так безпечніше»

 

Найскладніше, кажуть альпіністи, зі старими будинками – через конструкції їхніх дахів. У сучасних висоток вони переважно пласкі, що також запобігає утворенню бурульок. Альпіністи згодні з молодою винахідницею Анастасією Дячкіною: краще придумувати засоби, які не допустять утворення бурульок, ніж такі, що допоможуть їх збивати. А дівчина вже розмірковує, як свій прилад удосконалити.

Анастасія Дячкіна, учениця Малої академії наук України
 Цей засіб рухається тільки завдяки вітру, але  можливо його зробити таким – автоматизувати, переробити якийсь двигун, який буде хитати цю конструкцію раз в 15-20 хвилин.

 

Установлювати такий засіб можна на будь-яких будинках або на їхніх фрагментах – над дверима чи вікнами. Покрівельникам та альпіністам це зекономить купу часу й зусиль – їх вимагатиме лише закріплення приладу. А люди зможуть безпечно проходити біля будинків, не боячись за своє здоров’я і життя.

Переглядів: 577 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК