Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:19

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Жовтень » 30 » «Розумна дитина» - спільний проект найкращих ІТ-корпорацій
12:15
«Розумна дитина» - спільний проект найкращих ІТ-корпорацій

З 2007 року в Данії з’явилася дещо дивна школа: будівлі без внутрішніх стін – усі учні в одному великому  класі, замість парт – дивани і м'які пуфи. І найголовніше - взагалі немає підручників, лише Інтернет. А навчаються у школі тільки старшокласники: в такий спосіб їх готують до дорослого життя у світі технологій і комунікації. Ця українська школа відрізняється від данської. Але тут також акцент - на креативність. Щоправда, в початкових класах. «Розумна дитина» - так називається спільний проект найкращих  ІТ-корпорацій.   
 

 

Роман Рудюк, керівник програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна»
 Это комплексное решение, нацеленное на то, чтобы дети могли формировать навыки ХХІ столетия. Дети учатся играясь, то есть эта программа она сделана в формате игры, но со стандартной программой.

 

Все дуже просто: дітям пропонують опановувати науку в ігровій формі. Для цього у видавництві «Розумники» розробили педагогічні ігри, де поєднали як традиційні, так і інноваційні технології навчання.

Ігор Каплаушенко, головний редактор мультимедійного видавництва «Розумники»
 Оскільки вони у формі гри, ми можемо їх певним чином концентрувати увагу, а це в початковій школі дуже важливо, тому що діти за своїми психологічними віковими особливостями не можуть довгий час тримати увагу на якихось певних предметах, а коли вони граються, вони концентрують увагу і таким чином краще запам'ятовують, краще розуміють навчальний матеріал.

 

 

Таку теорію легко перевірити, спостерігаючи за цими першачками. Вже другий місяць тут працюють за програмою «Розумна дитина» - «розбавляють» навчальний процес заняттями на планшетах. Зараз, приміром, урок математики.
 

Марійка, учениця 1 класу
Там тобі здають якісь питання, находити якийсь цвіт чи пряму полоску знайти чи крапочки порахувати.
Поліна, учениця 1 класу
Нам Олена Валентинівна говорить якісь там приклади, а ми должни не написувать ці приклади, а тільки написать скільки буде.

 

Те, що дітям нова методика подобається, сумнівів немає. Щодо вчителів, то для них це, звісно ж, додаткова робота з освоєння технологій, але воно того варте, зізнаються педагоги. Адже кращого способу закріпити вивчений матеріал немає.
 

Олена Ющенко, вчитель початкових класів
 Ви бачили, ми малювали будиночки. Дитині складно вивчити, як отримати число 5 – вона намалювала будиночок, вона це запам'ятала – і зоровою пам'яттю, і відчула своїми ручками.

 

 

За такою простою, на перший погляд, методикою – складний технічний процес, навколо якого об'єднали зусилля кілька компаній. Синхронізувати роботу учнів і вчителя допомагають хмарні технології від Майкрософт Офіс 365. Планшети у школярів - вітчизняні від бренду «Impression» на базі процесорів Intel – вони розраховані спеціально на малюків. Кожна школа може стати інноваційною та навчати своїх дітей по-новому, використовуючи планшети, не як розвагу, а інструмент для навчання
 

 

 

Тетяна Нанаєва, директор освітніх програм компанії «Інтел» в Україні
Для початкової школи особливо не було рішень. Ми не можемо посадити дитину за великий спортивний велосипед, не можемо маленьку, бо ми розуміємо, що вона не впорається, чому ж ми тоді маленьким дітям пропонуємо дорослі комп'ютери?Тому були зроблені такі рішення, які спеціально підлаштовані під дітей, під їх особливості вікові.

 

Інструмент учителя – інтерактивний дисплей Prestigio - також адаптований до викладання в молодшій школі.
 

Кирило Собко, керівник напрямку технологій в освіті компанії «Prestigio»
 Это дисплей «все в одном». То есть он оснащен компьютером на базе процессора Интел, он оснащен операционной системой Виндоус, это большая тач-панель, интерактивная панель на шесть касаний, он антивандальный, для того, чтобы учителю было приятно и быстро с ним работать.

 

Поки що в педагогічному експерименті беруть участь дві київські школи – це близько сотні учнів. Наступного навчального року число школярів планують збільшити до тисячі, ще за рік – до 12 тисяч. Втім тут головне не кількість учнів, а якість навчання і засвоєння найсучасніших  технологій. А це має стати доступним кожній українській дитині.

Переглядів: 819 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК