Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 06:55

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 30 » Ртуть на сміття
11:58
Ртуть на сміття
Раніше для надання твердості фетру, з якого виготовляли  капелюхи, використовували ртуть. Майстри цієї справи часто мали психічні розлади, а їхню професійну недугу називали «хворобою божевільного капелюшника». Саме такого персонажа зображено в «Алісі в країні чудес». Сьогодні про отруйність ртуті ми знаємо. Та попри це і самі створюємо загрозу, викидаючи на смітник відпрацьовані енергоощадні лампи.
Нотаріус Олена Чернокур два роки тому частково відмовилася від ламп розжарювання і замінила їх на економки. Відразу скоротилися витрати на електрику і поліпшилося освітлення в кімнатах.

Олена Чернокур, нотаріус

 Они болем яркие, они не нагріваються так, как лампочки обычные и в святи с этим их можно использовать в тех  люстрах, в тех. Світильниках, где например написано, что 60 ватт – можно использовать більше, потому что оно не нагревается
Світлова віддача енергоощадних ламп у 5 разів більша, ніж у ламп розжарювання – це дає можливість знизити споживання електроенергії приблизно на 80 відсотків. Термін служби - до 12 тисяч годин.
Економки виділяють менше тепла, тож люстри не перегріваються. Світло розподіляється рівномірно, очі від нього не стомлюються. До того ж енергоощадні лампи мають широкий спектр колірної температури, що робить їх колоритним елементом дизайну.

Щоправда,  економки не люблять частого вмикання-вимикання. А тому, наприклад, для санвузлів їх не рекомендують. До речі, у  квартирі Олени енергоощадна лампа вперше перегоріла через два роки. Настала черга міняти на нову. Куди подіти відпрацьовану – жінка  не знає.
Олена Чернокур, нотаріус

К сожалению, нет. И как их, куда их выбрасывать, избавляться от перегоревших – я не знаю. Я думаю, что это очень плохо.

А тому Олена, просто виносить старі лампочки у  сміттєві баки.  Викидають їх у  звичайні контейнери й інші люди.  І це вже протягом 8- ми років. Саме стільки часу  на українському ринку реалізують економки, каже продавець одного зі столичних магазинів світла Галина Кащук. І популярність  таких ламп лише зростає.
Галина Кащук, мененджер магазину «Брілле»

 Она позволяет создать в интерьере свои индивидуальные особенности. Бывают теплого света, бывают природного света – нейтрально белого – на коробочках будет записана температура – 4 тысячи Кельвинов и бывает холодный свет

Галина розповідає -  покупці  часто запитують, що робити з відпрацьованими лампочками? Продавці - розводять руками. Кілька років тому  магазини хотіли зобов’язати приймати використані економки. Але підприємці - відхрестилися.Галина Кащук, мененджер магазину «Брілле»

Это же все равно и контейнеры, и разрешения, это и санэпидемслужба, это наверне еще маса разрешительных документов, которые бы давали возможность магазину или любому другому предприятию осуществлять данню услугу. Пока мы этим ничем не располагаем

Ще донедавна  у столиці  була своя переробка використаних енерго-ощадних ламп. Але у 2-ох підприємств ліценцію раптом забрали. Тепер утилізація - лише в Донецькій та Рівненській областях. У санепідемстанції пояснили, там є спеціальні комерційні підприємства, які збирають відпрацьовані економки. Щоправда, приймають тільки у юридичних осіб-підприємців. А в мешканців квартир чи будинків  старих ламп не беруть. Цим питанням начебто мають опікуватися жеки. Але протягом  тижня навіть  журналісти не змогли відшукати жодного пункту  приймання.

Тож людям нічого не залишається, як викидати перегорілі  економки просто на смітники. А це вже інший – темний бік медалі.  До нього привертають  увагу своєю роботою учні Малої академії наук. Але чи відгукнуться на пропозицію молодих винахідників – дорослі?  Хоча цілком очевидно – нинішнє поводження з відпрацьованими електроощадними лампами наближає  нас до екологічної катастрофи.
Переглядів: 1746 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК