Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 08:55

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Жовтень » 26 » Рухи тіла науковці трансформують в енергію для мобільних пристроїв
11:30
Рухи тіла науковці трансформують в енергію для мобільних пристроїв
Ледве не в кожного землянина – у  6 мільярдів людей  - є мобільник. Але часто – саме тоді,  коли потрібно терміново зателефонувати, –  зв’язку немає... Щоденно у кожного  20-го абонента перериваються розмови через розрядження телефону. Але такої ситуації можна уникнути, переконаний  Марк Пржевальський. Він сконструював універсальний зарядний пристрій, який дасть змогу завжди бути на зв’язку.
Марк Пржевальский – учень Малої академії наук та 8-го класу 170-ї школи міста Києва. Створив універсальний зарядний пристрій для мобільного телефону, що працює завдяки коловим рухам, які робить людина.
У середньому, без підживлення телефони працюють три доби. У тривалих подорожах цього замало. Та й не всюди є розетки й електрика. Тож без універсального зарядного не обійтися. Конструкція, яку пропонує Марк, досить проста - складається з невеличкого двигуна від старого принтера,  випрямляча з 8 діодами та гнізда від автомобільної зарядки для телефону.

Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Принцип работы заключается в том, что мы используем двигатель от принтера в качестве генератора. Когда мы вращаем генератор, на его обмотках вырабатывается электрический ток, который потом поступает на выпрямитель, и потом уже на гнездо от зарядки. После чего поступает на телефон с помощью автомобильной зарядки.

Зарядний пристрій Пржевальського видає напругу 12 вольт. За півтори години колових рухів телефон можна повністю наситити енергією.

Олександр Гридін – керівник гуртка радіоелектроніки центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»

На примере вот это разработки дети учатся думать самостоятельно. А это наша самая главная задача. Зарядка в принципе не предназначена для повседневного использования. Она может пригодиться только тогда, когда человек куда-нибудь поехал, на природу, на рыбалку, и у него разрядился телефон, и для того, чтобы сказать пару-тройку фраз, позвонить кому то срочно, вот используется эта зарядка.

Над пристроєм Марк працював півроку. Зараз намагається зробити його більш компактним. Хлопець каже: на ринку є кілька десятків різноманітних автономних зарядних пристроїв. Але вони дорогі -  коштують понад тисячу гривень. Вартість же свого винаходу Пржевальський мінімізував.


Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Стоимость я думаю будет небольшая, потому что здесь нет эксклюзивных деталей, и тех, которые уже вышли из производства. Здесь все можно достать на обычном рынке. И я думаю, что если его запатентовать, то вполне возможно, что будет продаваться.

Ще одна перевага пристрою – йому не потрібні ні сонце, ні вітер, ні мережа. Лише сила людини. До того ж, колові рухи для власника мобільного не складні – навпаки, сприяють підвищенню фізичного тонусу.


Марк Пржевальський – учень Малої академії наук

Я очень долго думал над тем, что может помочь человечеству избежать энергетического кризиса. Помалу помалу мы придем к тому, что будут использоваться только те приборы, которые не будут требовать топлива.

Зараз Марк працює над ще однією автономною конструкцією – велосипедом, який їздитиме на сонячних батареях. Вже наступної весни хлопець збирається здивувати не лише своїх колег, а й дорослих науковців.

Переглядів: 1135 | Додав: Admin | Рейтинг: 3.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК