Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 6 » Рукописні літери проти комп`ютерних клавіш
10:57
Рукописні літери проти комп`ютерних клавіш
5 тисяч років тому писемність стала одним із найважливіших відкриттів людства. Можливість швидко та точно фіксувати інформацію зробила шумерів лідерами стародавнього світу. Минули тисячоліття  - і людина свідомо відмовляється від живого письма. 
На зміну перу та ручці прийшла клавіатура комп»ютера. За буквою завжди стоїть глибокий зміст. Каліграфія нерозривно з духовністю. А в деяких системах письма - це ціла філософія. Якщо чистописання зникне, ми втратимо і частку духовності. Це намагається донести своїми роботами учень Малої академії наук Роман Чихарівський.
Роман Чихарівський – закінчив  9 клас Теребовлянської гімназії у Тернопільській області, учень Малої академії наук України. Досліджує символи сакральної різьби західно-подільського регіону. Сам займається різьбленням картин. Пише прозу, також малює картини на духовні теми.  Одна з останніх  називається «Протистояння».
Цією роботою манівець спробував показати зворотний – негативний  бік комп’ютеризації. Основна думка картини «Протистояння»: людське буття у рабстві  новітніх технологій та Інтернету. Зокрема, відмічає Роман Чихарівський, комп’ютер став загрозою для письма. Клавіші замінили традиційну ручку. Для створення цього полотна хлопець навіть розібрав свій комп»ютер.Роман Чихарівський – учень Малої академії наук України

От є зображено от системний блок, монітор, так, мишка, клавіатура, воно тягне людину до низу. Внизу створений такий ефект хаосу, цей ефект створюють деталі комп’ютера, деталі комп’ютера і такий темний фон. От умовно це є таке своєрідне пекло, своєрідна прірва. Це тягне нашу людину, так само наше суспільство. Воно може бути деградація суспільства, якшо воно просто прив’яжеться до цього. Ми просто до цього прив’язуємся. І ми вже не тягнемо цей комп’ютер за нами, а комп’ютер тягне нас за собою. Оце є власне така проблема.

Роман Чихарівський активно користується комп’ютером. Але вважає, що свідомо відмовившись від живого письма,– людина сама для себе створює пастку. Він проти того, щоб каліграфія пішла в небуття.

Роман Чихарівський – учень Малої академії наук України

Якщо подивитись в загальному на людей, більшість з них не уявляє собі життя без комп’ютера, так. І навіть, якщо подивитись, є люди, які надають перевагу тому, щоб писати вручну, то існує в суспільстві такий стереотип, що якщо ти не користуєшся комп’ютером, ти пишеш вручну, якщо просто ти пишеш, то ти або вже відстаєш від суспільства, або йдеш проти течії. Тобто всі люди користуються технікою, а ти йдеш проти течії.

Проти течії хлопець пливе із чотирьох років – відтоді, як почав писати й малювати. Згодом хобі переросло у серйозне захоплення технікою різьблення картин. Мама Романа була дуже здивована напрямком польоту його творчої думки - дитина зображувала на своїх перших малюнках Ісуса Христа.

Галина Чихарівська, мама школяра
Перший малюнок це був в 4 роки. Звичайний їжачок. Через деякий час Роман більше займався таким духовним напрямком. Він малював такі, ну не сказати ікони, але образи Ісуса. І я була проти. Кажу, - ну чого ж ти не малюєш якісь такі пейзажі, в тебе гарно воно виходить. Радилися з священиками навіть. Кажуть таке от малює. А священники казали, - це є його бачення, нехай він бере собі цей напрямок, який він вибрав.

Рукописне письмо впливає на психологію людини, стверджує науковий керівник Романа. Саме тому суцільний перехід на комп’ютерні технології в освіті -  це загроза. У школах і садках діти мають і далі вчитися писати вручну.

Експерт

Ну бачте, картина сама по собі цікава, цікава і темою і якимось таким оригінальним вирішенням цієї теми. Сьогодні така загальна комп’ютеризація, ми вже десь не уявляємо собі будь-якої діяльності без комп’ютера, без нових технологій. Але поряд з тим є напевно якась і інша, якась пересторога, бо  комп’ютер забирає увагу молодих людей, забирає якусь таку духовну силу.

Роман  помітив -  краще засвоюється інформація, якщо  її записувати. Так само потім і легше її відтворити.

Роман Чихарівський – учень Малої академії наук України

Я вважаю, шо в каліграфії повинне бути майбутнє. Каліграфія це є просто основа, основа тої інформації, яка є зараз. Ну де б ми її взяли, якщо б не письмо. Оті документи, це шо ми можемо зараз з цього шось почерпнути, о з цього давнього, оці різні і літописи. Оце була основа всього. І от тоді від цього відштовхнулись. І це використовують зараз і в електронному варіанті воно тепер все є, і в інтернеті  розміщено. Але подумаймо, якби не було отого написаного, де б ми взяли оце надруковане.

Учень Малої академії наук свої картини підписує  вручну – уривками зі Святого  письма. ВІрші та пісні, а їх у нього 24 – також написав від руки. Зараз  хлопець  працює над книжкою прози «Досить одного промінчика» і мріє, що незабаром вона пІде у світ саме в рукописному варіанті.
Тим часом ці дитячі картини вражають своєю глибиною  навіть дорослих художників.  Сьогодні його полотно «Протистояння» - на виставці у Тернополі. Роман  сподівається,  його робота допоможе людям залишатися людьми і не потрапити в полон до технологій.
Переглядів: 4200 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК