Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:40

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 4 » Шанс на повернення
12:26
Шанс на повернення
Сьогодні більшість інвалідів – відірвані від світу. На щастя сучасні технології дають можливість цим людям почуватися частиною соціуму, жити нехай вірутальним, але все ж таки динамічним життям та  ще й приносити користь іншим.
Уже чотирнадцять років Олена Алієва прикута до ліжка. Після страшної автомобільної аварії жінка ледве вижила і важка травма хребта зробила з молодої мами чотирьох дітей - безпорадного інваліда. Старшій дочці було 10, молодшому синові – півтора року. Тож доглядати за Оленою, в якої повністю відмовили ноги  і частково руки, було нікому.


Олена Алієва, інвалід

 Спочатку, коли діти були маленькі перші 5 років ніхто не допомагав. Я даже не знала, що можуть помагать. Тоді ми начали писать на президента, Верховну раду.нам назначили соціального працівника, жіночка, яка ходила. Вона чотири роки проходила, потім діти підросли, сказали: все, вам не потрібно, нехай діти самі справляються.

З того часу поряд з Оленою постійно хтось із її дітей. Без їхньої допомоги жінка навіть телевізора увімкнути не може. А за освітою вона інженер-проектувальник. Дизайн своєї квартири придумала сама. Пригадує: дуже складно було пояснити на словах будівельникам, що і як має бути в оселі. От якби зобразити все на комп`ютері, було б легше. Та й заробляти могла б: створювати проекти для інших.


Олена Алієва, інвалід

 У мене єсть така мечта щоб на комп’ютері працювати. Я би хотіла навіть писати і про свою жизнь. Іной раз мені хочеться і казки написать для дітей, але ж я не можу, щоб хтось сидів кажду мінуту, 2-3 речення там написав. Це комп’ютер щоб біля мене тут був. Я ж не можу на стулці сидіть за столом. Мені б ноут-бук например і ця програма, яка щас розробляється і я б могла сама соді писати – комусь би пригодилося. Даже своїм опитом за ці 14 год би поділилася – як виживати в цих условіях.

Таких, як Олена Алієва, в Україні офіційно - два з половиною мільйони, а насправді – понад три, каже голова паралімпійського комітету Валерій Сушкевич. І усі вони потребують різних засобів реабілітації, щоб почуватися повноцінними членами суспільства. А для людей дуже важкими фізичними ушкодженнями, як Олена Алієва,  ці засоби мають бути особливі.


Валерій Сушкевич, голова паралімпійського комітету України

 Цей напрямок, пов’язаний з важкими ураженнями, можна говорити, коли йде мова про необхідність замість тактильних варіантів контактності з суспільством, світом, навколишнім середовищем. Коли немає цього тактильного контакту, тоді його треба якось змоделювати, його треба якось забезпечити. Наприклад, на заході я знаю є візки інвалідні, коли людина за допомогою підборіддя або якимось невеличким рухом чи ліктя, чи залишку кінцівки – вона може забезпечити управління візком.

Валерій Сушкевич теж майже все життя провів в інвалідному візку, а тому потреби інвалідів знає. Каже: більшість засобів реабілітації, зокрема й той, що запропонував Дмитро Івченко,  вкрай необхідні.


Валерій Сушкевич, голова паралімпійського комітету України

 У вік і в час, коли сьогодні навколишній світ абсолютно комп’ютеризований, коли домінантою співвідношень і контактів людини і суспільства є сьогодні все-таки інформація і комп’ютерне оточення, безумовно, те, що сьогодні запропоновано, як варіант, як можливість, додаткові можливості для важких варіантів інвалідності – це дуже цікаво.
Переглядів: 990 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК