Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:12

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 6 » Школа для терплячих. Археологічні розкопки вимагають серйозної витримки.
11:44
Школа для терплячих. Археологічні розкопки вимагають серйозної витримки.
Під пекельним сонцем села Легедзине, що на Черкащині, дослідники ще однієї літньої школи Ману, мов мурахи, в землі порпаються – пам»ятки трипільської культури вишуковують.
І хоча розкопки на цих місцях проводяться уже 30 років, школярі не втрачають надії щось нове знайти – адже тут свого часу знаходилися міста-гіганти трипільської культури, кожне з яких налічувало кілька тисяч поселень. Робота нелегка, проте юні археологи не скаржаться.

Олена Кухарська, керівник секції археології Київської МАН

«Діти розчищають завали із глиняної обмазки. Це теж дуже кропітка робота. Кожен клаптик обмазки треба розчистити. Потім все це фіксується, графічно замальовується і тільки потім можна після цього знімати і діставати ті речі, які поховані під цим шаром обмазки».
Олександра  вже четвертий рік займається в гуртку археології. Торік  досліджувала кримські фортеці. Цього літа дівчина зацікавилася трипільською та черняхівською культурою.


Олександра Гордієнко, учениця Малої академії наук

 «Мені дуже подобається ця наука, подобається сам процес, як це робиться, як отримається результат. Тобто коли, наприклад, ось тут, на Трипіллі, ми можемо побачити, як наприклад, посуд, який вже в музеї, як ми його можемо знайти, як він лежить, як розташований, який він взагалі. Це дуже цікава наука, я вважаю»

Хоча арехологія цікава, але  вимагає витривалості.  Бо на розкопках доводиться жити в польових умовах.
Олексій Корвін-Піотровський, вчений секретар Інституту археології НАН України

 «Тут вони навчаються і креслити, і фотографувати. Тут вони отримують саме важливе. Це те, що археологія – це системна наука. Нам потрібно знати і топографію, і географію, і геологію і багато-багато ще інших дисциплін, включаючи там землезнавство».


Хто з цих дослідників  стане професійним археологом – невідомо. Але як зазначають викладачі, ці молоді люди вже зробили свій внесок в науку і культуру.

Владислав Чабанюк, директор Державного історично-культурного заповідника «Трипільська культура»
 «Це діти, які до нашої історичної спадщини, культурної спадщини ставитися будуть зовсім по-іншому, ніж основний загал поки що нашого населення. Я думаю, що саме через таких діток, через їхню працю ми з часом зламаємо стереотип такого нігілізму щодо нашого минулого»
Переглядів: 2218 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК