Вітаю Вас ГістьПонеділок, 19.03.2018, 00:05

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Липень » 18 » Школа краєзнавства та фольклору
09:53
Школа краєзнавства та фольклору
У давнину чимало селян були кріпаками монастиря. Через це люди дуже горювали. Кажуть, звідси й назва однієї з найдавніших етнічних груп – горюни. Вони і зараз живуть на Сумщині, а їхня народна творчість, якій  багато століть, наче магніт притягує фольклористів.

Сана Гереме - учениця Малої академії наук (Шостка, Сумська область)

Горюни – синтез білоруської, російської культур, вони дуже незвичайні. Їх хочеться розглядати з різних сторін, під лупою, і тому ми вирішили написати про них.
Сана Гереме – сумчанка і учасниця фольклорно-етнографічної експедиції МАН. Інтерес до горюнів у неї не лише професійний, а й особистий. Дівчина вважає, що фольклор сьогодні переживає не найкращі часи, хоча й стає модним: на пісенних конкурсах перемагають виконавці народних пісень, давні казки обходять у рейтингах продажів твори сучасних письменників, а на вулицях дедалі частіше можна зустріти людей  в етнічному одязі.

Зараз молодь мало займається фольклором, це відмирає вже і дуже жаль, що залишилось мало таких людей, хранителів цього. Фольклор потрібно зберігати, комусь потрібно зберігати. І це – ми!

Серед цих дітей є ще й краєзнавці. Для своїх учнів Мала академія організувала відразу дві експедиції. За 10 днів школярі встигли об’їздити ледь не всю історичну Сумщину. Фольклористи вивчали народну творчість, давні традиції і побут, а краєзнавці ознайомлювалися з пам’ятками історії та культури.


Любов Бондар - заступник директора Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Ми показали і Путивль, і Тростянець, і краєзнавчі музеї, які є на теренах області. Були екскурсії, поїздки, лекції. І звичайно ж, адже це літо, і культурні заходи були, і спортивні, і дискотеки.

Сучасна музика на дискотеках, зрозуміло, подобалась учасникам експедиції. Утім народні пісні – ті ж самі горюнські – миліші їхньому серцю.


Дарина Ланько - учениця Малої академії наук (Харків)

Наша фольклорна експедиція їздила по селах, ми збирали народні пісні. Я виступаю у проекті, який представляє етнічну спільноту горюнів. Я там співаю горюнську народну пісню весільну.

Якщо фольклористи вишукували перлини народної творчості, то краєзнавці зосередилися на фактах. Іванна Артемович – з Івано-Франківська, але вже другий рік вивчає історію Сумщини. Свій майбутній фах також хоче пов’язати з дослідженням минулого, тож експедиція для неї – неоціненний досвід.


Іванна Артемович - учениця Малої академії наук (Івано – Франківськ)

 По суті, історико-краєзнавча експедиція – це люди, які творять свою історію, ще більш феєричну і незабутню. А мене це дуже приваблює.

Обидві експедиції представили результати своїх десятиденних пошуків. Для багатьох вони стануть початком масштабного наукового дослідження. Приміром, Мирослава Контур планує продовжувати започатковану тут роботу.Мирослава Контур – учениця Малої академії наук (Чернігів)

Сьогодні представляю проект «Реконструкція садиби полковника Герасима Кондратьєва», тобто встановлення в селі Червоному  музейного комплексу на честь цього полковника.

А наостанок концерт і … сльози. Діти на Сумщині встигли не лише набути нових знань, а й нових друзів. 

Переглядів: 1138 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК