Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 09:13

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Липень » 20 » "Силіконовий" тиждень - сім днів ком`ютерних розробок у літній школі МАН
12:37
"Силіконовий" тиждень - сім днів ком`ютерних розробок у літній школі МАН

Відтепер, де б ви не перебували, маєте змогу дистанційно нагодувати домашнього улюбленця або приготувати собі гарячої кави ще перед тим, як переступите поріг будинку. Все це зробить новий мікрокомп’ютер, що має назву Raspberry Pi – слід лише відповідно його запрограмувати. Та навіть не в цьому головна перевага гаджета.
 

Віталій Мосійчук, доцент НТУУ «КПІ»
 Якщо перейти на таку систему, на такі процесори, архітектури, які використовуються в Raspberry Pi, то можна зменшити приблизно в 10-20 раз енергоспоживання.

 

Та при всіх цих козирях є одна проблема: програмне забезпечення диво-комп’ютера сильно відрізняється від того, до якого ми звикли. Його тонкощі і секрети вивчають учасники літньої школи інформаційно-комунікаційних технологій.  Вони, як справжні програмісти, освоюють нутрощі нового металу.
 

Олександр Синько, учасник літньої школи МАН
 Дуже цікава штука, бо то же самий комп'ютер, але він значно менший і з ним можна робити буквально все, що захочеш – можна підключати різні модулі, можна програмувати на ньому.

 

Інформатикою Олександр цікавиться вже давно, але професійно – другий рік. Розробив нову мову програмування – українську, каже: вона зробить комп'ютер ближчим для мешканців нашої країни. Тут, у літній школі замислився: чи не переписати мову під цей гаджет? Узагалі новаторські ідеї в учасників цьогорічної школи народжуються щодня – і не лише в робочий, а й у вільний час.
 

Олександр Середенко, учасник літньої школи МАН
 У вільний час ми вирішили зробити проект – сайт про нашу літню школу, там описати всі дні, наш відпочинок, галерею, щоб можна було – ну ми в процесі ще, вчора перший день тільки почали: розробили архітектуру, придумали дизайн приблизно, але до кінця літньої школи ми всією командою реалізуємо це і запустимо, реалізуємо цей проект.

Над цим проектом напередодні школярі просиділи до другої години ночі. І це при тому, що підйом у літній школі о 7-ій, далі – зарядка, сніданок - і до роботи. І так до вечора. Але юні науковці не скаржаться. Хіба що дівчата – а їх усього троє з тридцяти учнів – переживають, що зранку не встигають причепуритися. Але програміст у їхній душі перемагає.
 

Галина Федоренко, учасниця літньої школи МАН
 Ми всі насправді дуже сильно захоплюємося хто  програмуванням, хто вебом – інформатикою і нам значно цікавіше сидіти за комп’ютерами чим просто поганяти в футбол, волейбол.
 

Атмосфера тут  дружня. І це не дивно – адже в усіх однакові інтереси,   незважаючи на стать, вік чи регіон, з якого приїхали, - каже Євген Цибуля з Донеччини.
 

Євген Цибуля, учасник літньої школи МАН
 Считаю, что в текущей ситуации очень важно, чтобы со всех областей собрались дети, поэтому я приехал сюда. Конечно, комфортно. Должен сказать, что никогда еще не попадал в подобную атмосферу.

 

 

Юні науковці зауважують - сім годин біля комп'ютерів - їх зовсім не стомлюють. Навпаки - надихають. Викладачі – котрі не перший рік працюють зі школярами, тішаться такими вихованцями.
 

Віталій Мосійчук, доцент НТУУ «КПІ»
 Вони мають більш таку активну життєву позицію, більше цікавляться і вона є вирішальною. Ці діти є якоюсь мірою відібрані, хоча можливо, їм це не треба говорити.

 

 

Тут, у літній школі, учні шкодують тільки про одне: що разом усього тиждень. І намагаються провести з користю кожну хвилину  - від ранку і пізньої ночі. Відсипатися будуть уже вдома, але й у снах, мабуть, повертатимуться до літнього табору, де збагатилися новими ідеями, знаннями і, звичайно ж, друзями.

Переглядів: 407 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК