Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 04:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Листопад » 8 » Сім років Президентських стипендій
12:31
Сім років Президентських стипендій
Свою першу стипендію від Президента України львів’янка Соломія Буй витратила на відеокасети та гонорар оператору, щоб зробити серію телевізійних нарисів. Завдяки цьому отримала другу стипендію наступного року. А цьогоріч – і третю. Рецепту свого успіху Соломія не приховує: гроші потрібно вкладати в розвиток інтелекту, тоді вони повернуться сторицею.

Соломія Буй, учениця Малої академії наук України

Якраз період з 15 до 20 років – це період, коли ти повинен активно інвестувати в себе для того, щоб потім досягти саме того, що ти в житті собі задумав і запланував. І стипендія є дуже потужним підтримувачем, тим фактором, який сприяє розвитку.

Вручаючи Соломії стипендію, в Малій академії наук пожартували, що нарешті й інші матимуть перспективу посісти перше місце в секції журналістики. Адже три роки поспіль дівчина не давала конкурентам таких шансів. Соломія зізнається: за цей час навчилася розпоряджатися грошима, а головне – відчула себе незалежною.


Соломія Буй, учениця Малої академії наук України

Я люблю заощаджувати. Але при тому, що я абсолютно не відмовляю собі в якихось своїх примхах і забаганках, я вмію відпочивати, я люблю відпочивати. От стипендія є тим благодатним куском, який ти можеш використовувати як для розвитку, так і для відпочинку.

Молодий економіст Андрій Михальчук президентську стипендію отримує вдруге, але по-справжньому відчув її необхідність цього року, коли переїхав на навчання з Тернополя до Києва. У столиці життя дорожче, тож додаткові гроші дуже доречні.

Андрій Михальчук, учень Малої академії наук України

Деякий час я старався навіть робити планування. Деякий час легше відчути себе більш незалежним, вільною людиною. Деякий тиждень приємно порадіти щодо виконаного плану і своїх задумів на цей тиждень.

Хоча Соломія і Андрій по-різному розпоряджаються грошима, та одностайні в тому, що власні кошти допомагають молодим людям відчути себе незалежними. З ними погоджуються ще 268 школярів і студентів, які протягом року одержуватимуть стипендії Президента України. Цю винагороду вони отримали за перемоги на олімпіадах і конкурсі Малої академії наук.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

Під час проведення конкурсів у нас діє система балів, тобто в діапазоні від стількох-то і до таких-то балів визначається друге місце і третє місце. Тому, наприклад, перше місце в нас - один переможець, на друге місце можуть бути три і на третє - стільки, скільки потраплять у діапазон відповідно до третього місця – до шести чоловік. Таким чином, з однієї спеціальності  можуть бути чотири - п’ять - шість призерів. Але в той же час президентських стипендій  є визначена кількість. І тому ми відбираємо згідно з балами, набраними під час конкурсу»

Сьогодні президентська стипендія становить 1100 гривень. І хоча вважається найпрестижнішою в країні, вона не заперечує права молодого науковця брати участь в інших  конкурсах і претендувати на інші відзнаки.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України

Є стипендії, які започатковують наші меценати, але вони не є іменними – наші меценати скромні люди, тому вони призначають стипендії просто в якихось певних галузях, скажімо, найкращі роботи в галузі інформаційних технологій, найкращі розробки в галузі фізики, астрономії та в інших.

Стипендії Президента вручають уже сьомий рік поспіль. За цей час їх отримали близько двох тисяч представників інтелектуально обдарованої молоді. Втім усі нагороджені одностайні: для них важливі не стільки гроші, як визнання їхніх здібностей. Це великий стимул для подальшої наукової роботи!
Переглядів: 1768 | Додав: Admin | Рейтинг: 4.0/2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК