Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:37

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Березень » 30 » Смертельні справи Меркурію
13:21
Смертельні справи Меркурію
Ртуть має лікувальний ефект - про це добре знали наші предки. Рідкий метал – один із найсильніших антисептиків - і колись лікарі користувалися рушниками, змоченими у розчині ртуті. Навіть сьогодні деякі медичні засоби – приміром мазі – створюються на її основі.Але у великих дозах ртуть може отруїти і навіть убити наш організм.
140-го року до найшої ери китайський алхімік Вій Поян  винайшов так звані пігулки безсмерття. Пив їх сам, давав учням та улюбленій  собаці. Але замість вічного життя, всі померли. Основою таблеток був сульфід ртуті. Лише через багато століть учені пояснили небезпечні властивості сріблястого металу. Вони з’ясували, що в рідкому стані – це одна з найбільш токсичних речовин у природі.  Однак  людство й досі не  навчилося  правильно  поводитися із ртуттю.

У 19-му столітті кілька десятків  працівників натирали купол Ісакіївського собору в Петербурзі розчином золота у ртуті. Від її парів усі загинули.  Відомо і про отруєння слюсарыв, що проводили зварювальні роботи у великих котлах, де  комбінат плавив  ртуть.  А в 60-тих роках минулого століття отруїлися японці, які споживали рибу із річки  Агано та  затоки Мінамата. Як з’ясувалося, вона ввібрала в себе надмірну кількість ртуті з відходів промисловості, скинутих у воду. Рибний промисел у цих місцях заборонено й досі - на дні лежить 600 тонн небезпечної речовини. Така ж трагедія сталася 1953-го року й у місті Мінімата. Через споживання  риби, просякнутої ртуттю,  померло 800 людей. І ще 30 тисяч дітей народилися фізичним та розумовими каліками. 

Наробив лиха токсичний метал і у Швеції. Зерно перед посівом там обробляли метиловою ртуттю – для кращого врожаю. Але помітили, що водночас масово гинуть птахи, куниці, лисиці та інші тварини. І лише 1967-го року таку обробку було заборонено.

Максим Косинець – лікар СЕС м. Києва

При попадании в почву растения замедляют свой рост, быстрее стареют. Если ртуть попадает в почву и не дай Бог будет рядом где-то чей-то огород. Всем известно, что растения впытывают в себя те микроэлементы, которые содержаться в почве, и если же будет попадание, и после этого употребление этого в пищу, то будут очень сильные осложнения на организм.

І хоча доведено, що ртуть небезпечна,  її  й далі активно використовують  у різних сферах: у медицині, гідродинаміці, у військовій справі, в енергетиці, металургії. Отруйний метал приходить у наш дім також  із фарбами, і ще більше - з ощадними  лампами. Щороку  українці викидають на смітники  20 мільйонів економок. У яких  понад  500 кілограмів ртуті.


Максим Косинець – лікар СЕС м. Києва

Сама по себе люминесцентная она не опасна, когда она продается в магазине. Она опасна после того, когда проходит ее термин реализации. Есть лю-е лампы, на которые стоит ограничение около 15 тысяч рабочих часов. После этого она естественно требует правильного обращения, хранения и утилизации.

Анатолій Чернявський один із небагатьох, хто не викидає на смітник економні лампи. Він їх забирає  на роботу – на кафедру енергозбереження. Для дослідів. Науковець пояснює, тримати їх  удома – особливо декілька -  небезпечно.


Анатолій Чернявський – доцент кафедри електропостачання НТУУ «КПІ»

Це кількість не дуже значна, але якби коли одна лампа розбивається то рекомендують приміщення провітрити, прибрати, ще й марганцівкою змазати, через те надихатися парами ртуті – пари ртуті взагалі по небезпеці до першої категорії відносяться, через те й певний ризик є для людини.

Сьогодні в атмосферу ртуть також потрапляє з димом електростанцій, бо вона є у вугіллі – в кожній тонні 300-та грамів, а в нафті  - майже три грами  на тонну. Приміром, станція  на 700 мегават щоденно викидає 2400 грамів  шкідливого металу. Якщо додати  до цього списку ще й пари ртуті з економних ламп - це серйозна небезпека.  Приміром, в організмі людини вагою 70 кілограмів кількість токсичної речовини не повинна перевищувати 35-ти міліграмів. 

Учні Малої академії пояснюють, ми не маємо відмовлятися від нових технологій, але повинні навчитися правильно поводитися із їхніми продуктами. Зокрема, з тими  ж  енергоощадними лампами, які масово використовуємо в побуті й на виробництві. Європа, між іншим, згідно із законом, на них повністю перейде вже за три роки.
Переглядів: 1448 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК