Вітаю Вас ГістьВівторок, 24.04.2018, 11:51

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Серпень » 26 » Сонце + вітер - поєднання сучасної енергетики
10:16
Сонце + вітер - поєднання сучасної енергетики
Людська цивілізація сягнула небачених висот. Новітні технології увійшли в усі сфери життя. Та яким би не був науковий прогрес, усе  найдосконаліше нам дає природа.   

І чи не найкраще свідчить про це розвиток альтернативної енергетики, яка відкриває перед людством нові перспективи. Проект intellect.ua вже не раз звертався до теми використання нетрадиційних джерел енергії. Сьогодні ми розповімо про відкриття, завдяки якому поєдналися сила сонця і вітру. Юний науковець  Володимир Гундерчук демонструє свій винахід за допомогою макета. Таких розробок у світі ще немає. 

Володимир Гундерчук – студент-першокурсник  НТУ «Київський політехнічний інститут»,  учень Малої академії наук. Досліджує альтернативні  джерела енергії. Його розробка  - комбінована система, яка дає можливість одночасно використовувати енергію сонця та вітру .Ідея поєднати ці дві стихії захопила юнака торік, коли він вивчав  роботу гігантської сонячної вежі, яку швидкими темпами зводять в Австралії.  В Україні ж про таке мало хто чув.
Австралійська сонячна вежа матиме  діаметр 130 метрів. Біля її підніжжя  розкинеться величезна теплиця, в якій до вісімдесяти градусів нагріватиметься повітря. Далі воно рухатиметься до центру споруди, у вісімсот-метрову трубу. В її основі розмІстять 32 турбіни. Через різницю  температури всередині труби та ззовні, особливо на великій висоті, утворюватиметься потужний висхідний потік, котрий і обертатиме турбіни. Потужність  вежі - 200 мегават. Цього досить, щоб  забезпечити електроенергією стотисячне місто. 

Робота станції не залежатиме від погоди. Важлива лише різниця між температурою повітря всередині і ззовні. Однак конструкція вартістю понад 700 мільйонів євро має свої недоліки, з’ясував учень-манівець. Як і інші сонячні колектори, стабільно генерувати струм вона не може. Уночі, після заходу сонця, в мережу йде енергія, накопичена протягом дня. Для цього навколо вежі стоять тисячі потужних і дорогих акумуляторів. Володимир Гундерчук знайшов рішення, як можна стабілізувати виробництво електрики та скоротити вИтрати на акумулятори. Він пропонує використати додаткову насадку - концентратор швидкості вітру.
Концентратор швидкості вітру – своєрідна вітрова лінза. Краї насадки ширші за її основну частину. Це дає змогу прискорити швидкість вітру у трубі,  а отже - й обертання турбіни.

Володимир Гундерчук – учень Малої академії наук, студент-першокурсник НТУ «КПІ»
Ми пропонуємо встановити на вершині труби насадку, яка дозволить використовувати не тільки енергію сонячного випромінювання, але й енергію вітряного потоку. Повітряний потік проходячи через внутрішню порожню частину насадки буде збільшувати свою частину у звуженій частині, що створить розрідження у верхній частині труби. Розрідження буде прискорювати конвективний потік, отже збільшувати кількість енергії виробленої турбіною, яка розташована у нижній частині труби.

Ще одна ідея юнака – конструкція буде значно ефективнішою і дешевшою, якщо її спорудити в горах. Для цього насадку труби треба розмістити на вершині хребта, а саму трубу - на південному схилі. В Україні для зведення такої електростанції найбільше підходять Карпати.
Володимир Гундерчук – учень Малої академії наук, студент-першокурсник НТУ «КПІ»
Існуючий аналог «Сонячна башта» має велику парусність. А це є недоліком оскільки на рівнині потрібно буде кріпити міцними не розтяжними тросами. А на хребті це можна зробити легше. Чим буде труба теплоізольованіша, чим вище це буде, тим буде більш швидкий конвективний потік.

На дослідження та створення макету сонячної вежі у хлопця пішов цілий рік. Науковий керівник, Володимир Олійник, пригадує – ідея застосування концентратора виникла в його учня після 10 місяців вивчення спеціальної літератури. Ще два місяці він виготовляв сам макет.

Володимир Олійник - науковий керівник

Аналіз оцих всіх конструкцій зразу акцентує головну ваду, що сонце світить – система працює, якось би її доповнити. …І прийшла оця ідея. Доповнити, зробити добавку за рахунок вітру, таку серйозну добавку, яка заставить працювати систему навіть вночі. Це так його захопило і вилилось в концентратор швидкості вітру, який він розробив... Робили ми цю модель в лабораторії методики фізики в пед. університеті.

Вартість австралійської вежі  можна було б зменшити на кількасот мільйонів доларів, каже Володимир. Зараз він вивчає проекти українських сонячних і вітрових станцій. Хлопець сподівається, що його винахід знайде практичне застосування.
Переглядів: 3189 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК