Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:42

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Вересень » 9 » Справжній телескоп з підручних матеріалів
16:40
Справжній телескоп з підручних матеріалів
Найголовніший прилад для спостереження за небесними світилами – телескоп. Перша така оптика з`явилася 1608 року. Спочатку  була просто зорова труба, а сьогодні – це нерідко  велетенська і дуже складна споруда. Побачені у телескоп ландшафти далеких планет, зоряні скупчення, туманності вражають уяву людей – і вони часто стають астрономами-аматорами. Учасники літньої астрономічної школи у Криму підійшли до справи професійно і власноруч створили прилад, який своєю чутливістю не поступається промисловим телескопам. Хто з підлітків не мріє потрапити до табору, де відбій не о десятій вечора, а о другій годині ночі? Учасники літньої астрономічної школи Малої академії жили саме за таким розпорядком. Адже вночі вони працювали: спостерігали за зірками. А  ось Роман Звагельський приїхав сюди із власним телескопом. Юнак зробив його з каструлі та корпусу старого телевізора.

Перший телескоп побудував понад чотириста років тому італієць Галілео Галілей.  Довжина труби складала 1245 мм, діаметр об`єктиву – 53 мм, окуляр – 25 діоптрій. У 1663 році астроном Грегорі запропонував використовувати замість лінзи дзеркало. Сучасні телескопи майже усі дзеркальні. Найбільший у світі -  діаметром 10 м -  носить ім’я Кека і   знаходиться на Гавайських островах. 

Роман Звагельський, учень Малої академії наук, Сімферополь

К сожалению, в наши времена современные телескопы – промышленные – обладают недостаточной чувствительностью оптики и потому современным любителям астрономи приходится несладко. Потому возникла такая идея создать любительський телескоп на такой монтировке, которая бы могла легко собираться, разбираться в любой момент.

Щоб телескоп було легко транспортувати, юнак використав  монтування Добсона. А найскладнішою деталлю приладу виявилося дзеркало. Ціла команда юних астрономів півтора року виготовляла його з особливого матеріалу тут,  у Кримській астрофізичній лабораторії.


Роман Звагельський, учень Малої академії наук, Сімферополь

В этот телескоп можно увидеть все объекты звезеного неба, ярче где-то четырнадцатой звездной величины. То есть это все объекты каталога Мессье: это звездные скопления, туманности, галактики, двойные звезды, переменные звезды, планеты, луну. Очень детально видны все, очень хорошо видны все детали луны: это кратеры, моря, лунные горки всякие и впадины

Школярі докладно ознайомилися з каталогом Мессьє, у якому 110-ть астрономічних об`єктів, вивчали зоряні карти й атласи. Вдень учні робили свої розрахунки розташування зірок, а вночі, спираючись на отримані цифри, шукали їх у небі. Особливо захопливим був пошук подвійних зірок. Марія Висоцька з Волині навіть вирішила, що астрономія стане справою її життя.
Марія Висоцька, учениця Малої академії наук, Луцьк

 Дуже подобається досліджувати зірки, дивитися на фази Місяця, на Юпітер, Сатурн. Це надзвичайно красиво. Я бажаю кожній людині заглянути в телескоп. Можливо, немає такої можливості придбати, все-таки якось подивитися, адже це надзвичайне явище
Справді, придбати телескоп не кожному по гаманцю. Але можна взяти приклад із Романа Звагельського і сконструювати прилад самому. Але без ґрунтовних знань та підготовки не обійтися, кажуть наставники
.


Станіслав Довгий, президент Малої академії наук

 Наші інозені колеги були дуже здивовані тим, що в такій серйозній роботі беруть участь школярі, та ще й досягають величезних успіхів. А тому ми будемо розвивати цей напрямок і відкривати астрономічні школи по всій Україні.
Переглядів: 2566 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК