Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:39

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Червень » 1 » Справжня швидка допомога "з неба"
11:16
Справжня швидка допомога "з неба"
Є регіони, де літаки й гелікоптери - чи не єдиний вид транспорту. Приміром – гірські хребти Аляски. Економісти порахували: в цій місцевості дешевше розвивати малу авіацію, ніж будувати дороги. Та навіть легкі повітряні судна – задоволення не з дешевих. Але іноді доводиться покладатися лише на їхню мобільність. Наприклад, коли треба терміново рятувати людське життя.
Гвинтокрил МІ-2 щойно повернувся з лісової пожежі на базу -  площадку  Клавдієвського лісництва.  Цього разу, каже авіатор Борис Стрельченко, все обійшлося. Але часто це судно, яке належить авіакомпанії АС,  гасить пожежі  у Криму, допомагає людям під час повеней у Закарпатті. А ще доводилося ліквідовувати хімічні наслідки залізничних катастроф та рятувати з вогняної пастки горе-туристів.  МІ-2 навіть контролює  магістральний  газопровід на відрізку Київ-Донецьк-Черкаси.
Борис Стрельченко, командир повітряного судна МІ-2 
 Взлетаем с Клавдиево, два маршрута – южный и северный. В данный момент мы прилетели с южного маршрута – это в сторону Обухова, потом по южной окраине Киева, потом на север – пересекаем водохранилище Киевское и возвращаемся на точку сюда. Задача – это осмотр территории, лесов, чтобы не было пожаров, возгораний, на борту находяться десантники, пожарники. Если возгорание – они оперативно, естественно приземляемся – у них снаряжение есть. Оперативно естественно – то ли локализуют огонь, если уже возгорается. Если только начинается – когут и потушить

Полковник Іван Коробка пригадує нещодавній випадок у Криму, коли залучення авіації стало єдиним способом порятунку.


Іван Коробка, перший заступник командира спеціального авіаційного загону МНС України

 Проводилась у нас пошукова операція по пошуку віднесених вітром від берегової смуги у Чорному морі дівчат на матрасі. Дівчат було знайдено за 30 км від берегової черти. Тобто якби не залучення авіації – закінчилася б ця історія трагічно.Взагалі Крим, з його морем та горами, кажуть МНСники, - регіон, де надзвичайні ситуації трапляються найчастіше. Тому в Сімферополі завжди чергує вертоліт із бригадою рятувальників. Також авіатори пильнують у Харкові, Ужгороді та Чернігові, поблизу якого – в Ніжині – розміщений єдиний на всю Україну спеціальний авіаційний підрозділ МНС.

Спеціальний авіаційний загін МНС має 16-ть справних транспортних засобів – 10 вертольотів (з них – 8 машин МІ-8 та 2 єврокоптЕри ЄС-145) і 6 літаків марки АН: чотири 32-гі та по одному 30-ої і   26-ої моделі. Весь транспорт - універсальний, при потребі його доукомплектовують необхідним обладнанням.
Але  часто МНС- кам допомагають гелікоптери  приватних   авіакомпаній. Одна  з них в Бородянці на Київщині. Її головна місія – захист від лісових пожеж у 20 регіонах. За необхідністю до них  звертаються  і медики – адже самі не мають жодного гвинтокрила!

Іван Коробка, перший заступник командира спеціального авіаційного загону МНС України

 Як правило всі ці випадки доповідають негайно, час на всю цю цепочку, хоч вона і велика – дуже невеликий час проводиться, практично он-лайн робиться, тобто 5-10 хвилин інформація доводиться до міністра і приймається рішення по залученню авіації

На базі у Ніжині медикам дають ось ці два іноземні гелікоптери. Вони піднімаються на 2 з половиною кілометри та розвивають швидкість до 280 км за годину, при тому що максимум наших вітчизняних  – 230-ть. На борту можуть перебувати до восьми рятувальників.


Денис Смагін, штурман вертолітної ескадрильї спеціального авіаційного загону МНС України

 В санитарном варианте значит используется два лежачих пострадавших плюс один медицинский работник для оказания медицинской помощи. На борту – медицинское обородувание, некоторые врачи приезжали – завидовали, нашим скорым помощам нету такого медицинского оборудования. Там можно кардиограмму снимать, переливание крови делать, поддержание вентиляции легких можно делать.

Для перевезення важкохворих вертоліт – найкращий: з деякими травмами людей не можна транспортувати в автомобілі. Але  авіапарку  у медиків, навіть у приватних компаній – немає. Хоча в багатьох країнах це – буденна річ.

Приміром, у Росії, в Оренбурзькій обласній клінічній лікарні працюють два гелікоптери Ка-226 з медичним обладнанням на борту. Великий авіапарк має 7-ма клінічна лікарня Москви. У Швейцарії вже шістдесят років працює некомерційна компанія, що забезпечує медичні заклади авіатранспортом. Схожі компанії працюють у  Шотландії, Австралії, Польщі, Німеччині та Японії.
Українська медицина, як і інші служби, приміром автоінспекція, поки що не можуть дозволити собі такої розкоші. Втім, людські життя значно цінніші. Тож є сподівання - розвиток малої авіації в Україні – питання часу. Авіатори кажуть, добре, що до цього  не байдуже молоде покоління.

Павло Білько – віце-президент авіакомпанії «АС»

Якщо взяти столітню історію нашої авіації, то будь-який літак був придназначений для будь-яких цілей – будь-то військовий літак або літак для народного господарства. Сьогодення підказує, що будь-який винахід – тим більше такий винахід, як машина-вертоліт на сьогодні буде актуальна в наш час це в великих містах, де багато питань потрібно вирішувати із транспортом, можливо і з економією.

Авіатори захоплюються креативними ідеями молодих. Вони, як ніхто інший, знають: добре, коли під рукою є повітряний транспорт. А ще краще, коли машина може рухатися і  на землі, і в повітрі. У  надзвичайних  ситуаціях - це серйозна перевага.
Переглядів: 1522 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК