Вітаю Вас ГістьПонеділок, 23.04.2018, 05:03

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Липень » 28 » "Стартапи", які змінюють світ
13:42
"Стартапи", які змінюють світ

В аеропортах Сан-Франциско набирає популярності послуга FlightCar: мандрівники на період відпустки не залишають своє авто на паркуванні, а здають його в оренду. Відтак – не втрачають гроші, а заробляють. Придумали і організували таке 19-річні Руджул Запард та Кевін Петрович. Журнал Форбс зарахував проект до дев'ятки найкращих старт-апів минулого року: із шести сотень тисяч доларів інвестицій хлопці заробили 5 з половиною мільйонів. Поряд з американцями місце в рейтингу могли посісти і українські дівчата – Юлія та Мар'яна, але їхній проект загальмувався – через брак коштів.
 

 

Владислав Шелоков, член правління Міжнародного благодійного фонду Гарних справ
Дуже часто, ви знаєте, молоді ініціативні люди, які планують провести, реалізувати якийсь корисний проект, але на жаль за браком коштів вони просто відкладають його запуск або заморожують його.

 

Щоб «розморозити» українські старт-апи, Благодійний Фонд Гарних справ започаткував конкурс грантів «Ідій». Для львів’янок Юлі та Мар'яни він став шансом, адже на той час їхній проект «Дія в Україні» вже зупинився.
 

Юлія Баранникова, автор проекту «Дія в Україні»
 Ідея з'явилася рік тому. Ми подумали про те, що молодь в Україні досить пасивна і хочеться, щоб молоді люди більше співпрацювали і більше мали мужність реалізовувати свої задуми. І слово «дія, діяти» - воно дуже потужне в цьому плані.

 

«Дія в Україні» - це он-лайн-платформа для молоді, яка має цікаві ідеї, але не знає, як їх реалізувати. Сфери будь-які – екологія, освіта, культура, соціум тощо. Зробити перші кроки від ідеї до реалізації можна саме на цьому ресурсі: проконсультуватися у спеціаліста, знайти однодумців, взяти участь у навчальних програмах.
 

Мар'яна Ступінська, співорганізатор проекту «Дія в Україні»
 Ми хочемо позиціонувати платформу як бібліотеку молодіжних проектів, тобто кожна ідея, яка себе поважає, має вважати, що вона хоче бути зареєстрована у нас на платформі. По-друге, ці люди зможуть знайти власне те конкретне, що їм потрібне.

 

Такий актуальний для України проект міг би й далі припадати пилом, якби дівчата не виграли конкурс «Ідій» та не отримали грант - 50 тисяч гривень. Зізнаються: перемогти було складно, адже цікавих розробок виявилося чимало – понад сотню. До фіналу дійшли п'ятеро, але експертне журі визначило, що найбільше зараз потрібна «Дія в Україні».
 

Владислав Шелоков, член правління Міжнародного благодійного фонду Гарних справ
 Проект зараз розвивається і найголовніше, що він не лише несе собою якийсь меседж чи вирішує якесь разове питання. Справді, її проект, який гуртує соціальні ініціативи в рамках одного веб-сайту, він має надзвичайно великий соціальний ефект і може бути корисним не лише для громади міста Львова та області, але й усієї України.

 

На що витрачати гроші, дівчата довго не думали, адже план розвитку проекту сформований давно. На виграну суму можна багато чого зробити - і вже на кінець літа вони хочуть запустити веб-сайт.
 

Юлія Баранникова, автор проекту «Дія в Україні»
 Зараз ми ці гроші використовуємо для організації наших подій, для технічної реалізації – дизайн, верстка, для втілення ідеї зрештою. Перемога дала багато, тому що вона підтвердила, що ідея має право на життя, по-друге ми отримали якийсь зворотній зв'язок від людей вже з досвідом»

 

Чому саме цей проект став переможцем? Організатори конкурсу «Ідій» пояснюють: програма потрібна Україні, адже дає змогу молодим і креативним розпочати успішну кар'єру. І хто знає, можливо, за кілька років у рейтингу журналу Форбс з'являться і українські прізвища.

Переглядів: 739 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК