Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:28

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Липень » 14 » Стартує ера портативної енергетики
13:15
Стартує ера портативної енергетики

Уся гідроелектростанція – за 80 доларів! Щоправда в мініатюрі. Американці створили спеціальну установку, яку можна брати у походи.  Маса разом з турбіною, зовнішньою частиною та акумуляторами – усього 900 грам. Користувач має знайти потік  води не менш як 6 кілометрів на годину – далі наповнити акумулятор. І уже за дві години через порт USB можна заряджати мобільні та ноутбуки.
Закинути на плечі можна не лише таку гідроелектростанцію. Але й вітряк! Ось, наприклад, цей. Переносна вітроелектростанція розробка  молодого українського винахідника  Максима Кайдана та його учителя.

 

Максим Кайдан – винахідник переносного вітряка, учень МАН
Она состоит из стержня, это ее основа, потом она состоит из четырех распорок, на которые натягиваются вот эти гирлянды, которые в основном крутятся. Ну еще также электрогенератор, это все ее составляющие.

 

Установка вміщається навіть у звичайний дипломат. Вага усього 4 кілограми. Працює за допомогою роторів Савоніуса, тобто двох  напівциліндричних лопатів.
 

 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»
Коли ротор Савоніуса збирається-розбирається, в розібраному вигляді він перетворюється в плоскі листочки, буквально плоскі, або пластмаса, або алюміній. І ми зрозуміли, що це може бути досить компактно, розмістити в дипломаті.

 

Ось у такий дипломат можна покласти до 20 роторів Савоніуса. Вони кріпляться на так звану гірлянду. Працюють паралельно і дають струм. Мінімум – пів кіловата.
 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»
Він сам себе тримає, не боїться вітру, сильного, шквального, бо ця ялиночка, всі ці гірлянди відтягнуті до землі, і він себе тримає.

 

Ці гірлянди вішають на так звану вудку – розкладну жердину. Висота може бути різною. У такого дипломатного вітряка – вона майже 3 метри. Розбирають установку дві людини і усього за 30 хвилин. А сконструювати її може будь-хто.
 

Максим Кайдан – винахідник переносного вітряка, учень МАН
Ее уникальность в том, что она портативная, она доступная, и ее собрать может каждый человек, который имеет хотя бы минимальные знания о сборке, и держал в руках молоток и отвертку.

 

Ще один плюс винаходу – його дешевизна. Якщо зараз великі вітряки коштують до 1000 євро за кіловат встановленої потужності, то ціна розробки Максима Кайдана – у десятки разів менша. Установку можна зробити навіть з беушних деталей різних приладів.
 

Максим Кайдан – винахідник переносного вітряка, учень МАН
Генератор мы брали из магнитофона. Это обычный двигатель, который запущен в обратную сторону. То есть, электрический двигатель действует, что на него подается питание, и он крутится. То здесь наоборот – двигатель крутится, и он выдает ток.

 

Олександр Верхман – керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості молоді «Сфера»
Я думаю, що він не дорого б коштував, бо лопаті самі робляться з легкого матеріалу – це може бути пластмаса, це може бути алюміній, це може бути оцинкований метал.

 

Єдиний мінус – електростанція змушена працювати на малих вітрах, тож і енергію може виробляти невелику. Відтак, можливі перебої. Тому потрібні акумулятори.
 

Володимир Головко – провідний науковий співробітник відділу вітроенергетики Інституту відновлювальної вітроенергетики НАН України
Не забувайте, що ви використовуєте якусь річ протягом години, а в добі слава богу 24 години, і ви встигаєте зарядити акумулятор, який вас забезпечить практично всі ваші забаганки.

 

 

Все нове – це добре забуте старе, каже Володимир Головко. Вчений пригадує – вже за Союзу були спроби зробити вітроенергетику портативною.
 

Володимир Головко – провідний науковий співробітник відділу вітроенергетики Інституту відновлювальної вітроенергетики НАН України
Раніше, ще при Радянському Союзі випускався такий Вест міні, десь у нього 200 Ватт було потужністю, висота біля чотирьох метрів, все було з алюмінію, все було легко, можна було завантажити кудись в човен, в машину, і будь-ласка. Встановлювався однією людиною, повністю був комплект, з зарядним пристроєм, з акумуляторною батареєю, ліхтарем. Все це було.

 

Портативні вітроелектростанції -  знахідка для фанатів активного відпочинку. І це справжня альтернатива сонячній енергетиці, яку називають більш зручною для подорожей. Бо сьогодні ціни на міні - сонячні електростанції – від 400-500 доларів. Тоді як винахід Максима Кайдана вартує  максимум 100 умовних одиниць.

Переглядів: 743 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК