Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 12:31

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Лютий » 24 » Страуси, вітер та 5 тисяч доларів за 1 кіловат
17:27
Страуси, вітер та 5 тисяч доларів за 1 кіловат
Щоб із майже двокілограмового яйця африканського страуса в інкубаторі вилупилося пташеня, там має бути стала температура  - плюс 36 за Цельсієм, інакше воно загине. Постійно підтримувати такий градус фермерові не вдасться без стабільного постачання електрики. В Україні ж сьогодні мережі часто дають збій, а отже – потрібні резервні джерела. Ними можуть бути – малопотужні вітряки. Близько 300 таких систем за тридцять років практики встановив Микола Шехайлов.

Микола Шехайлов, спеціаліст з вітроенергетики

 Їх можна використовувати в двох варіантах: перше – це як автономне джерело енергії і по-друге як резервне джерело енергії. Що таке резервне? Це просто для економії мережної електроенергії. Щоб менше платити за мережну електроенергію

Микола Шехайлов пригадує, кілька років тому монтував вітро-сонячну систему для роботи маяка на Тендрівській косі в Чорному морі. В такі віддалені зони протягнути електромережу складно і дорого.


Микола Шехайлов, спеціаліст з вітроенергетики

Ставили ми ще в Черновицькій області, там на границі там стояла радіорелейна станція. Ну от там треба було тоже, що ж стовпи тягнути не будеш через якогось передавача – поставили цю вітроустановку, вона нормально справляється

Навіть, якщо живете не у віддалених від цивілізації місцях, це не означає, що вам завжди будуть доступні її блага. Сумним досвідом ділиться журналістка Наталка Прудка. Вона та ще 10-ть її сусідів намагалися приєднати свої приватні будинки за 26 кілометрів від Києва до локальної електромережі.
Наталка Прудка, журналіст

 Я витратила на це три роки – з 2007 по 2010. Я намагалась на прозорих умовах отримати технічні умови, щоб потім на їх базі розробити проект і щоб разом в складчину з людьми, які живуть поруч найняти будівельну компанію, яка працює в області енергетики і збудувати туди електричну мережу

Та все заглухло – через непомірні апетити чиновників. Саме через хабарі  приєднання до електромережі виливається в астрономічні суми. Якщо вже проводити електрику, то краще це робити гуртом, спільно із сусідами,  щоб розділити витрати на всіх.

Середній показник необхідної для будинку потужності – 5-ть кіловатів. При підключенні до електромережі кожен кіловат обійдеться у 25 тисяч доларів.  Тому що:

•    трансформатор коштує від 75 тисяч доларів;

•    кілометр лінії електропередач обійдеться в 25 тисяч  доларів;
•    розробка проекту підключення - 5  тисяч на доларів 1 кВт потужності.

Автономне джерело коштуватиме значно дешевше. Вітряк, вежа, інвертор, акумулятори та монтажні роботи: все це входить в єдину ціну –  3,5 (три з половиною) тисячі доларів на кіловат потужності. При цьому собівартість струму (5-6 копійок за кіловат) у п’ять разів нижча від нинішніх тарифів на електрику.

Отже, енергія вітру дешевша від традиційної у понад сім  разів.

Наталка Прудка, журналіст

Фактично неможливо на прозорих умовах під’єднатись до мережі, на Київщині це неможливо. Треба або вступати в долю з тими, які підпільно уже отримали право доступу до потужностей трансформаторних розподільчих. І звичайно, не за такими цінами, які має встановлювати держава, а за іншими, які в десятки разів вищі, ось так доводиться людям будувати ці мережі.

Наталка каже, й досі її будинок не підключений до мережі. Тепер домовилися із сусідами приєднатися до найближчих дротів. Але витрати все одно космічні.   Нескладні підрахунки показують: альтернативна енергетика обійдеться у значно меншу суму, не кажучи вже про час і нерви. Тож люди й замислюються: чи не ліпше кинути гроші на вітер - він ніколи не підведе.

Переглядів: 1655 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК