Вітаю Вас ГістьНеділя, 22.04.2018, 03:47

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2012 » Серпень » 30 » Створено унікальний вимірювач опору
20:11
Створено унікальний вимірювач опору
Автомобілебудівники із Франції до боротьби з водіями, які полюбляють їздити напідпитку, залучили фізиків. Ті вмонтували в кермо електроди, що вловлюють зміну електричного опору шкіри людини. У п’яних він знижується. А відтак, вони не можуть завести  двигун.
Електричний опір властивий не лише людському тілу, а й усій природі. Це також одна із основних величин в електротехніці поруч із напругою, струмом, ємністю і потужністю. Зміна опору  є основою для діагностики електричного приладу. Якщо вона різка, можна очікувати збою у роботі. Особливо обчислювальної техніки.  
Олександр Загарія – учень Малої академії наук. Створив унікальний цифровий аналізатор опору на базі AVR мікроконтролера та мови програмування assembler. Прилад може не лише визначати опір елементів будь-якої електротехніки, але й показувати його зміни під впливом довкілля.  
Радіоелектронікою Олександр зацікавився ще із середніх класів. Почав сам майструвати різноманітні прилади. Але точно  визначити  їхній опір омметром не міг. Показники весь час були різні. Тому хлопець вирішив сконструювати свій вимірювач.

Олександр Загарія – учень Малої академії наук України

Вони не точні. Якщо ви вимірюєте перший раз, він може показати один опір, другий раз - уже зовсім інший. Звичайні омметри не точні, особливо, якщо вони зі шкалою, а там ще похибка шкали. А тут враховуються тисячні частки.

Місяць роботи - і новий надточний вимірювач опору готовий. Мікроконтролер  - основна його частина, інші складові - блок живлення, цифровий індикатор та динамік. Унікальність приладу в особливому програмному забезпеченні. Олександр створив його на базі комп’ютерної мови Асемблер. Пристрій має штучний інтелект, який в автоматичному режимі виконує запрограмовані команди.

Така будова приладу має певні переваги: це невеликий розмір і, відповідно, вага;  сумісність із персональним комп'ютером через стандартні інтерфейси; безпечність використання в домашніх умовах; низька собівартість.

Олександр Загарія – учень Малої академії наук України

Він може застосовуватися на виробництві при сортуванні резисторів. Тобто, якщо виробляються різні резистори, потрібно визначити їхню точність, він точно зможе визначати, де, які, а браковані одразу ж може відсортовувати. Унікальність приладу полягає в тому, що його можна програмувати будь-яким чином. Наприклад, сьогодні резистори, завтра конденсатори, транзистори, будь-яка техніка.

З допомогою вимірювача, створеного учнем, можна навіть передбачати погоду. Повітря також має опір, а перед дощем воно насичується вологою і його опір знижується. Тож пристрій покаже, що наближається злива. А ще мікроконтролер здатен визначати і якість продуктів харчування.


Олександр Загарія – учень Малої академії наук України

Наприклад, кисло-молочні продукти. Коли молоко скисає, то воно змінює свій опір. Прилад можна запрограмувати таким чином: берете два щупи, вставляєте - і він пише, на скільки відсотків молоко скисло Можна визначити кількість води в ньому, наприклад, якщо воно розбавлене.

Такий вимірювач опору життєво необхідний в лікарнях. Бо часто через ультразвукові і магнітні випромінювання прилади дають похибку, що може впливати на точність аналізів, каже Олександр. У магазинах ці аналізатори можуть з’явитися вже найближчим часом. Вартість – 40-50 гривень. На черзі патентування, а потім уже пошук коштів та інвесторів для  впровадження пристрою у виробництво.

Переглядів: 1375 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК