Головна » 2011 » Листопад » 11 » Світлова нанореволюція неминуча
11:46 Світлова нанореволюція неминуча |
Якби відомий персонаж Ільфа і Петрова – отець Федір жив сьогодні, він забажав би замість «свічкового заводчика» - фабрику з виробництва світлодіодних ламп, які вже потіснили і люмінесцентні ощадні, і «лампочку Ілліча», котру на початку 20 століття вважали подарунком цивілізації.
Віктор Сорокін – керівник державної цільової науково-технічної програми з світлодіодного освітленняСьогодні твердотільне освітлення, яке приходить на заміну лампам розжарювання і компактним люмінесцентним лампам, які в нас прийнято називати енергозберігаючими, дуже і дуже перспективне – це світлодіодне освітлення. Кристалик, який має площу 1 на 1 міліметр світиться так яскраво, що може замінити лампу розжарювання потужністю в 100 Ватт і більше.
Та навіть і світло-діодні лампи швидко відійдуть в минуле. Вчені кажуть: нас чекає нанореволюція. Наука впритул наблизилася до використання звичайних вікон - як акумуляторів та випромінювачів фотонів. Віктор Сорокін – керівник державної цільової науково-технічної програми з світлодіодного освітленняСьогодні єдиний матеріал, який дуже інтенсивно розробляється в світі, називається органічні світо випромінюючі структури. Це наноструктури, плівкові, дуже маленької товщини, багатошарові, 5-6, до 10 шарів різних матеріалів, до яких коли прикладається напруга, вони світяться, вони можуть світитися різними кольорами, а можна такий зробити матеріал, щоб освітлення було білого кольору. Перевага наноплівок – у їхній абсолютній прозорості, тобто вдень вони цілковито пропускатимуть сонячне світло. Не потрібно жодних люстр і плафонів. Технологію вже зараз використовують у мобільних телефонах. В освітленні ж приміщень застосовувати нанотехнології поки дорого. Та за 20 років почнеться промислове виробництво таких вікон, прогнозує Віктор Сорокін. А сьогодні вчені мізкують над іншими схемами освітлення. Дехто пропонує робити з вікон – фотоелементи, які продукуватимуть електрику.
Віктор Резцов – заступник директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України Можно сделать такие покрытия, в том числе и на стекле, используя кремниевые напыления, ну и другие материалы, с тем, чтобы сделать на стекле ПН-переход и получать электрическую энергию. Привертають увагу вчених і люмінофори, які пропонує застосовувати кіровоградський школяр Сергій Береза. Люмінофори – органічні й неорганічні речовини, здатні перетворювати різні види поглиненої енергії у світлову. Використовуються для виготовлення телевізійних екранів, індикаторів, ламп денного світла, флуоресцентних фарб, як активне середовище для лазерів, у деяких видах аналізу речовин у хімії, біології, медицині, криміналістиці. Віктор Резцов – заступник директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України Есть такие материалы, которые могут светиться. То есть это надо покрывать люминофорами, есть такие материалы, которые светятся в том числе и в темноте. Но лучше всего, зачем использовать, чтобы они светились, когда можно электрическую энергию – для чего нужен свет – для того, чтобы в комнате было светло. То есть, можно эту энергию накопить в аккумуляторах электрохимических, а вечером когда свет нужен, включать свет.
Але про будь-які лампи людство взагалі забуде, якщо на Землі не буде ночі, а лише день. Сьогодні вчені намагаються реалізувати найбільш фантастичну ідею – освітлення всієї планети за допомогою космічних дзеркал, які відбиватимуть промені Сонця. Стверджують: світла буде у пять разів більше, ніж від повного місяця. Американці навіть заявили, що технологію запустять до 2040 року - і тоді Сонце не лише освітлюватиме, а й обігріватиме всю країну. І хоча перші експерименти були невдалі, науковці не здаються. Вони порахували : в космосі дармової енергії багато - на квадратний метр Землі – денне світило посилає півтора кіловата свого випромінювання.
|
Переглядів: 1622 |
Додав: Admin
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
Статистика |

Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
ПОДІЇ |  |
|
|