Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 27.04.2018, 09:52

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2011 » Листопад » 11 » Світлова нанореволюція неминуча
11:46
Світлова нанореволюція неминуча
Якби відомий персонаж Ільфа і Петрова – отець Федір жив сьогодні, він забажав би замість «свічкового заводчика» - фабрику з виробництва світлодіодних ламп, які вже потіснили і люмінесцентні ощадні,  і «лампочку Ілліча», котру  на початку 20 століття вважали подарунком цивілізації.

Віктор Сорокін – керівник державної цільової науково-технічної програми з світлодіодного освітлення

Сьогодні твердотільне освітлення, яке приходить на заміну лампам розжарювання і компактним люмінесцентним лампам, які в нас прийнято називати енергозберігаючими, дуже і дуже перспективне – це світлодіодне освітлення. Кристалик, який має площу 1 на 1 міліметр світиться так яскраво, що може замінити лампу розжарювання потужністю в 100 Ватт і більше.

Та навіть і світло-діодні лампи швидко відійдуть в минуле. Вчені кажуть: нас чекає нанореволюція. Наука  впритул наблизилася до  використання звичайних вікон  - як акумуляторів та випромінювачів фотонів.


Віктор Сорокін – керівник державної цільової науково-технічної програми з світлодіодного освітлення

Сьогодні єдиний матеріал, який дуже інтенсивно розробляється в світі, називається органічні світо випромінюючі структури. Це наноструктури, плівкові, дуже маленької товщини, багатошарові, 5-6, до 10 шарів різних матеріалів, до яких коли прикладається напруга, вони світяться, вони можуть світитися різними кольорами, а можна такий зробити матеріал, щоб освітлення було білого кольору.

Перевага наноплівок – у їхній абсолютній прозорості, тобто вдень вони цілковито пропускатимуть сонячне світло. Не потрібно жодних люстр і плафонів. Технологію вже зараз використовують у мобільних телефонах. В освітленні ж приміщень застосовувати нанотехнології поки дорого. Та за 20 років почнеться промислове виробництво таких вікон, прогнозує Віктор Сорокін. А сьогодні вчені мізкують над іншими схемами освітлення. Дехто пропонує робити з вікон – фотоелементи, які продукуватимуть електрику.


Віктор Резцов – заступник директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Можно сделать такие покрытия, в том числе и на стекле, используя кремниевые напыления, ну и другие материалы, с тем, чтобы сделать на стекле ПН-переход и получать электрическую энергию.

Привертають увагу вчених і люмінофори, які пропонує застосовувати кіровоградський школяр Сергій Береза.
Люмінофори – органічні й неорганічні речовини, здатні перетворювати різні види поглиненої енергії у світлову. Використовуються  для  виготовлення телевізійних екранів, індикаторів, ламп денного світла, флуоресцентних фарб, як активне середовище для лазерів,  у деяких видах аналізу речовин у хімії, біології, медицині, криміналістиці.

Віктор Резцов – заступник директора Інституту відновлюваної енергетики НАН України

Есть такие материалы, которые могут светиться. То есть это надо покрывать люминофорами, есть такие материалы, которые светятся в том числе и в темноте. Но лучше всего, зачем использовать, чтобы они светились, когда можно электрическую энергию – для чего нужен свет – для того, чтобы в комнате было светло. То есть, можно эту энергию накопить в аккумуляторах электрохимических, а вечером когда свет нужен, включать свет.

Але про будь-які лампи людство взагалі забуде, якщо на Землі не буде ночі, а лише день. Сьогодні вчені намагаються реалізувати найбільш фантастичну ідею – освітлення всієї планети за допомогою космічних  дзеркал, які відбиватимуть промені Сонця. Стверджують:  світла буде у пять разів більше, ніж від повного місяця.  Американці навіть заявили, що  технологію запустять  до 2040 року - і тоді Сонце не лише освітлюватиме, а й обігріватиме всю країну. І хоча перші експерименти були невдалі, науковці не здаються. Вони порахували : в космосі дармової енергії багато - на квадратний метр Землі – денне світило посилає півтора кіловата свого випромінювання. 

Переглядів: 1622 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК