Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:17

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2014 » Березень » 27 » Тестер для кавуна та інші ідеї учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт
12:48
Тестер для кавуна та інші ідеї учасників Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт

Найбільший у світі кавун вагою 122 кілограми виростили американські фермери і потрапили до книги рекордів Гіннеса. А невдовзі їх перевершили японці, які вивели сорт квадратних кавунів – такі плоди легше зберігати в холодильнику. Втім, якою б привабливою зовні не була ягода, не факт, що вона стигла й смачна. Як швидко і точно визначити, чи дозрів кавун, придумав київський школяр Дмитро Гуменюк.
 

Дмитро Гуменюк, учень Малої академії наук України
 Кілька разів поспіль ми покупали нестиглі кавуни. Тому я вирішив подивитися в Інтернеті, чи не є такої програми, яка б визначала стиглість кавунів. Знайшов цю програму, називається Мелон Міттен, але виявилося, що вона так – половина кавунів у неї стигла, тобто для одного і того самого кавуна вона показує половину результатів, що він стиглий, половину, що він нестиглий. І мені стало цікаво, чи можна можливо самому зробити якийсь такий прилад, щоб визначити ступінь стиглості.

 

Над таким приладом, що визначатиме стиглість кавунів, Дмитро зараз і працює. Вже готова схема, на черзі – створення діючої моделі.
Прилад становитиме собою циліндричну трубку з кулькою в середині і кріпитиметься до портативного корпусу з мікросхемою. При натисканні на пуск, кулька вдариться у кавун і прилад порахує кількість ударів та інтервали між ними, порівняє їх і висвітлить на дисплеї коефіцієнт. Для різного ступеня зрілості винахідник вивів окремий числовий показник.
Свою ідею винахідник репрезентував на другому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук. За плечима – перший етап, але, як зізнався Дмитро, тоді було набагато легше.

Дмитро Гуменюк, учень Малої академії наук України
 На першому глядачів було трохи менше, напевно трохи менш відповідально. А тут вчені – професори з КПІ, там просто вчителі

 

На першому етапі конкурсанти захищають роботи у школі, а там, як кажуть, і стіни допомагають. Легко подолавши цю дистанцію, Анастасія Савчук протягом місяця готувалася до виступу перед професорами. Напередодні поділилася своїми переживаннями.
 

Анастасія Савчук, учениця Малої академії наук України
 Більш відповідальний міський етап, тому що там більше людей і там найдостойніші роботи виставлені і тому це конкуренція і ти повинен показати себе на достойному рівні

 

На міському етапі дівчина захищала відразу три роботи – з біології, української мови та електроніки. Наразі демонструє професорам дослідження з кріохірургії. Запитань було багато, в якийсь момент навіть хвилювання взяло гору, але Настя із ним упоралася.
 

Анастасія Савчук, учениця Малої академії наук України
 Не можу сказати, що на сто відсотків задоволена, але в принципі це непоганий, не найгірший з усіх захистів, які у мене були тут вже потрібно відстоювати свою думку, доводити, що ти справді щось зробив у своїй роботі і на це потрібно більше терпіння

 

Щоб конкурсанти менше хвилювалися перед членами журі, наукові керівники часто приходять їх підтримати. Хто не має такої змоги – проводить інструктаж напередодні.
 

Олена Грищенко, заступник директора з науково-методичної роботи гімназії «Академія»
 Після того, як робота має бути презентована на місті готують вчителі, педагогічні керівники учнів до написання контрольних робіт, до захисту, відбувається психологічний супровід

 

Другий етап конкурсу передбачає не лише захист проекту перед журі, а й написання контрольної роботи із профільного предмету. Хто впорається з обома завданнями – потрапить до фінального етапу конкурсу – всеукраїнського. У квітні найкращі серед найкращих зустрінуться у столиці й доведуть, що на попередніх двох етапах перемогли не випадково.

Переглядів: 1057 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК