Вітаю Вас ГістьВівторок, 20.03.2018, 16:45

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Червень » 6 » TheoPrax - практичне втілення наукових розробок
15:05
TheoPrax - практичне втілення наукових розробок
Чи можуть учні розробити власну лінійку охолоджувальних напоїв або  унікальну сільськогосподарську машину для відсіювання насіння бур’янів? Так, без проблем. Якщо до них, звісно, звернуться за допомогою підприємці і довірять їм це. В Німеччині вже 17 років працює центр ТеоПракс, головна мета якого – налагоджування контактів між обдарованою молоддю та представниками бізнесу. За цей час там успішно завершили близько 850  проектів.

Дерте Краузе (жінка) – керівник центру «ТеоПракс»

Тематика нашої співпраці різноманітна - це виробництво, хімія, медицина.   Так само ми розробляємо й економічні теми, а також теми, що стосуються комунального господарства.

Щоб і в Україні перейняли такий досвід, роботу ТеоПраксу репрезентували в нас. Німецькі вчені приїхали на запрошення благодійного фонду Костянтина Кондакова. Пояснили, до їхнього центру звертаються компанії за технічними  розробками. Над новаціями працюють не лише дорослі, а й юні науковці - школярі й студенти. Бізнесмени фінансують винаходи, щоб потім  їх упровадити в життя. У нас же підприємницьких навичок бракує, як викладачам, так і молодим дослідникам.  


Петер Айрер – керівник Інституту хімічних технологій (ICT) Фраунгоферського Товариства

Наші учасники не розчаровані, тому що вони не мають отримувати за це гроші, оскільки це навчання. Але в самому замовленні центр ТеоПракс рекомендує учням вказати такий пункт: якщо проект справді завершиться успішно і компанія задоволена проектом, то вони можуть отримати певний бонус, але не обов’язково у грошовій формі. Це може бути, наприклад, екскурсія підприємством, або якась подорож.

Серед успішно реалізованих проектів:

-    встановлення сонячних фотоелементів на зовнішній поверхні транспортних засобів, які замовила корпорація Даймлер;
-    створення рисового паперу як мембрани для осмотичної електростанції та літієвої батареї;
-    оптимізація конструктора «Мікросистемна техніка» на замовлення фірми ІФМ Систем.
У Фонді Костянтина Кондакова  вважають, що саме молодь здатна продукувати креативні ідеї.  А тому заснували програму з підвищення фінансової та комп’ютерної грамотності.

Наталія Колісник – президент правління міжнародного благодійного фонду Костянтина Кондакова  

У рамках програми «Підвищення фінансової та комп’ютерної грамотності» ми проводимо грант на найкращий IT-проект. Ми співпрацюємо з Малою академією наук, тому що їхнє завдання - підтримка обдарованої молоді – збігається з нашим. А в майбутньому ми плануємо зробити спільно з МАН якийсь масштабний проект всеукраїнський, щоб розкрити потенціал нашої молоді.

У фонді запланували велику кількість наукових заходів, проведення круглих столів, телеефірів, виїзних регіональних семінарів, ток-шоу. Консультувати учасників програми будуть гуру фінансового та IT-сектора країни.


Наталія Колісник – президент правління міжнародного благодійного фонду Костянтина Кондакова  

Від обдарованої молоді залежить майбутнє України, а наш фонд спрямовує зусилля на глобальні масштабні перетворення в країні, тому для нас це важливо.

40 тисяч гривень – саме стільки отримає від фонду учасник програми на реалізацію свого проекту. Головне, аби ідея могла набрати великого суспільного резонансу і привернути увагу до потенційних локомотивів виробництва – фінансового та ай-ті секторів. А  німецький досвід свідчить: тільки в такій тісній співпраці бізнесу і винахідників можна досягти економічного прогресу.


Переглядів: 1244 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК