Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 15:24

ІНТЕЛЕКТ.UA


Головна » 2013 » Вересень » 20 » Тонкий характер "господаря" друкованих літер
09:08
Тонкий характер "господаря" друкованих літер
На каменях залишали свої послання наші прапращури. Пізніше люди почали писати на дерев’яних дошках, папірусі та пергаменті. Для перевезення однієї книги, написаної на бамбуку, використовували вози. Це тривало століттями, аж поки на Сході не відбулася наукова революція.
105-го року до нашої ери китайський майстер Цай Лунь виготовив перший папір. Винахідник розтовк волокна шовковиці та конопель, деревну золу та ганчірки. Все це змішав з водою і масу виклав на форму. Після сушіння на сонці розгладив її за допомогою каменів. У результаті на світ з’явилися цупкі аркуші.


З часом виробництво вдосконалювалося. А 1803-го року винайшли і машини, які роблять папір. З їх допомогою вдалося значно розширити  асортимент. Зараз уже є десятки його різновидів - картон, газетний, журнальний, крейдований, офсетний, етикетковий.


Ігор Іванов – представник компанії «Прем’єр Папір»

Если мы говорим о газетной бумаге, у нас там целлюлоза в производстве используется порядка 15%. Все остальное – это древесная масса и макулатура. Бывает 100% макулатура, то есть вторсырье. При производстве мелованной бумаги, офсетной, или этикеточной бумаги используется 100% целлюлоза, плюс небольшие добавки.

На вартість і якість паперу впливає  його вага.  Вага дешевого газетного  - 40-45 грамів на квадратний метр, а дорожчого  крейдованого -  100  і більше грамів. Його використовують для друкування глянцевих журналів. Найвища ціна - у дизайнерських картонів та металізованого паперу. Він може коштувати і 40 тисяч гривень за тонну.

Але найдорожчі - гроші. Тобто папір для їх виробництва. Він має шар спеціально оброблених дрібних рослинних волокон, найчастіше з целюлози, які міцно з'єднані між собою завдяки механічному переплетенню і хімічним зв'язкам. Для цупкості під час виробництва в нього додають бавовну та льон. Це робить папір також і більш вологостійким.

Володимир Ярославський – випускник Малої академії наук України

Деньги меньше всего скручиваются. Во-первых, потому что там берут бумагу, которая плохо впитывает воду. И, если деньги побывали в использовании, на них остался жир с рук тех, кто их брал.

Володимир Ярославський, випускник Малої академії наук, провів досліди з визначення водостійкості паперу. Лабораторній роботі передувала теоретична підготовка. У підсумку, молодий науковець винайшов простий метод, що допоможе з’ясувати, де який папір найкраще використовувати.Володимир Ярославський – випускник Малої академії наук України

Если мы хотим, чтобы бумага, которую мы используем, плохо впитывала воду, вот например, даже при печатании денег, то она должна низко подниматься. Если же мы хотим печатать что то на ней, то стоит брать бумагу, которая сильно скручивается. То есть, это может значить, что она хорошо впитывает краску.

Якщо банкноту намочити і вона скручуватиметься так само, які і аркуш паперу з вашого принтера, варто замислитися, чи не фальшива купюра, каже Володимир.


Володимир Ярославський – випускник Малої академії наук України

Почему происходит скручивание – потому что верхний край бумаги, когда мы опускаем бумагу на поверхность воды, верхний край бумаги остается сухим, а нижний же намокает, впитывает влагу, и начинает расширятся. И так как он будет, он выходит длиннее чем верхний край, то сама бумага занимает положение с минимальной потенциальной энергией, и это будет положение, когда она скрученная.

Молодому науковцю вода допомогла в його дослідах, а ось для виробників паперу і друкарів - волога – найбільший ворог. Якщо непідготовлений папір потрапляє до друкарської машини, вважай, тираж зіпсовано, пояснюють  видавці. Вже на полицях магазинів друковане видання може закручуватися, втрачати товарний вигляд.


Ігор Агарков – видавець журналу Print+

Существует такое понятие как акклиматизация бумаги, там есть ряд критериев. Но в принципе, базовое правило, бумага любая, доставленная дистрибутором, перед тем как быть помещенной в печатную машину, должна примерно 24 часа постоять в условиях печатного цеха.

Папір на друк має потрапляти за певної вологості та температури, погоджується друкар Володимир Кравцов.Володимир Кравцов – заступник директора з друку друкарні «Вольф»

Существуют специальные системы увлажнения, в которых подается определенные количества воды, влаги в воздух. И с помощью этого бумага сама по себе начинает набирать влагу.

У приміщеннях, де папір зберігається, має бути +20, а вологість – від 35 до 55 відсотків.  Бо інакше може змінитися його зовнішній вигляд і властивості, а також порушитися робота обладнання.

У світі сучасних матеріалів жоден, кажуть науковці, не спроможний  на такі перевтілення як папір.  Тож теперішній папір можна не лише різати, а й пиляти, свердлити, обточувати, фрезерувати, скручувати в міцний шнур. В американській лабораторії його вже навіть навчили видавати звуки і відтворювати найпростіші мелодії. Але вчені не припиняють пошуків і папір знаходить все нове й нове застосування. І тепер уже ніхто не сумнівається, що цей матеріал – вічний і не скоро вийде з ужитку, незважаючи навіть на стрімкий розвиток електронних носіїв інформації. 
Переглядів: 1292 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Новини науки
Інформ-партнер
Наше опитування
Чи є в Україні бізнес, який підтримує дитячий інтелект?
Всього відповідей: 762
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ПОШУК